• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi belgesinde e devletden alınan mezuniyet belgesi kabul edilecek

MUHAMMED IŞIK

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
FEZA MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK
21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olup,çevre görevlisi belgesi almak isteyenler için “Çevre Görevlisi Eğitimleri” düzenlenecektir. (Bu eğitimler mevcut çevre görevlileri için vize eğitimi değildir. )
Eğitime katılabilecek Çevre Görevlisi adaylarında aranılacak nitelikler; Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesi (a) fıkrasında belirtildiği gibi ; “a) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmak veya Çevre Mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.” tır.
Söz konusu Çevre Görevlisi Aday Eğitimi; uzaktan eğitim şeklinde yapılacak olup, başvurular internet üzerinden yapılacaktır.
Eğitime katılacak adaylarınÇevre Mühendisliği Bölümünden mezun olmaları veya Çevre Mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmaları gerekmektedir.
Eğitime katılım formlarında mezun olunan üniversite adı, mezuniyet tarihi, iletişim bilgileri bulunacak olup, bunların eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
Eğitime alınacak adaylarda, adayların mezuniyet tarihi göz önüne alınarak sıralama yapılacak ve mezuniyet tarihi önce olan adaylara öncelik verilecektir.
Adaylar, online uzaktan eğitim portalı üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır.
Eğitim süresi 15 gün ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Adaylar 15 gün içerisinde sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.
Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak e-sertifika düzenlenecektir. Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, Çevre Görevlisi Belgesialmak için Bakanlığımız izin lisans yazılım portalı üzerinden e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.
“Çevre görevlisi uzaktan eğitim ücreti” 100 TL olup, Eğitim Ücreti Türkiye Halk Bankası A.Ş. de açılanÇevre ve Şehircilik Bakanlığı KUTA hesabı 113 nolu kaleme “Uzaktan Eğitim Ücreti” açıklaması yapılarak yatırılacaktır. Eğitim ücreti doğrudan banka şubesinden yapılması gerekmektedir. (EFT ve/veya Havale ile yapılan işlemler kabul edilmemektedir. ).
Başvurular Eğitim ücreti yatırıldığına dair dekont ve diploma sisteme yüklenerek yapılacaktır.
Uzaktan eğitim Başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.
Başvurularda, Diploma, mezuniyet belgesi, Üniversiteden alınan onaylı yazı veya E-Devlet sisteminden alınacak “Barkod doğrulama kodu” bulunan belgeler kabul edilecektir.
Başvurular alındıktan sonra Çevre Görevlisi adaylarının sistemde kayıtlı E-Posta adreslerine Eğitimin başlama tarihi ile ilgili bilgilendirme duyurusu 20.09.2016 tarihinde gönderilecektir.
Çevre Görevlisi Adayları için uzaktan eğitim başvuruları 22.08.2016 ile 16.09.2016 tarihleri arasında
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
internet adresinden yapılacaktır.
İletişim için; Şule TEBER
Telefon: 0 (312) 410 19 95
e-posta: sule.teber@csb.gov.tr

Başvurularda, Diploma, mezuniyet belgesi, Üniversiteden alınan onaylı yazı veya E-Devlet sisteminden alınacak “Barkod doğrulama kodu” bulunan belgeler kabul edilecektir.
Başvurular alındıktan sonra Çevre Görevlisi adaylarının sistemde kayıtlı E-Posta adreslerine Eğitimin başlama tarihi ile ilgili bilgilendirme duyurusu 20.09.2016 tarihinde gönderilecektir.
Çevre Görevlisi Adayları için uzaktan eğitim başvuruları 22.08.2016 ile 16.09.2016 tarihleri

Aynı şekilde e-devletten mezuniyet belgemle başvurdum, ilk başta olmaz dendi sonra olur dendi, şimdi değerlendirme mesajı gönderildi mailime, diploma görüntüsü bozuk diye. E devletten indirip direkt gönderdiğim mezun belgesinin görüntüsü nasıl bozuk olabilir ki, ben bakıyorum bi sıkıntı gözükmüyor? Aynı şekilde başvurusu kabul edilmeyen var mı?

@GüldenASLAN benimkisi de reddedildi mezuniyet belgesinin çıktısının fotoğrafını çekip yolla veya bilgisayar ortamında jpg türünde ekran görüntüsünü alıp kaydet sonra tekrar başvur bakanlık PDF Dosyasını açamıyor :) Rezillik anlayacağın

@GüldenASLAN Yok senin gibi şaşırdım nasıl kabul etmezler diye bir daha pdf dosyasını yolladım sonra bakanlıkla görüştüm PDF açamıyorlarmış bi daha başvuru yapayım dedim sistemde yaptığım tekrar bir başvuru olduğu için olmadı reddedilmesini bekliyorum ondan sonra tekrar yapacam

ÇŞB nin düzgün çalışan 1 tane online sistem yapsa da biz de şaşırsak keşke. online çevre izinlisans ambalaj bilgi sistemi kirlenmiş sahalar bekra tabs vs vs vs alayı biribirinden berbat kullanışsız eksiklik ve hatalarla dolu tasarım yoksunu. Milyon TL lik ihaleler yapılıyor, sonuçta ortaya konan yazılıma bir bakıyoruz ekisinden daha berbat kullanışsız karmakarışık dandik bir online sistem (bariz örnek BERKA ve ambalaj) tam bir hüsran. Kaç yıldır onlinecevre revize edilecek deniyor hala aynı. Sistemlerin yarısı csb.gov.tr de yarısı cevre.gov.tr de sunucular kime emanet sormama gerek yok. Bakanlıkta hiç mi aklı başında bir personel yok acaba bu karmaşayı iş gücü kaybını zaman kaybını kullanışsızlığı yaşanan onca sorunları görecek? 2 aylık süreçte bir bildirim yapalım diyoruz sistem 2 3 ay gidiyor. Ek süreyle uzattıkça uzatıyorlar. Yok veritabanı göçmüş yok yoğunluk var yok veri kaybı oldu... İş para almaya gelince döner sermaye sistemleri hatasız çatır çatır çalışıyor. Bu gidişle daha çook bocalar çevre çalışanı arkadaşlar. Önce adam gibi çalışan sağlam bir sistem olacak ki sonra millet de veri girmesini isteyeceksin. Muhammed'in de dediği gibi tam anlamıyla rezillikten başka bir açıklaması yok yaşanan şu manzaranın. Tüm dünyanın doküman paylaşımda en çok kullandığı en güvenli dosya tipini destekleyemeyen bir sistemle iş yürütmeye uğraşıyorlar. ondan sonra da online eğitim vermeye kalkıyorlar. Bakalım orada neler yaşanacak. Fazla yazmaya gerek yok, mal ortada zaten. Maalesef bu dandikliğe katlanmak zorundayız.

Merhaba, ben başvuruyu yaptıktan sonra sadece "başvurunuz değerlendirildikten sonra sonuç e-posta ile gönderilecektir" yazan bir mail geldi. Belgeleri ile ilgili sıkıntı çıkan arkadaşlar reddedildi maili başvurunuzdan ne kadar süre sonra geldi?

Ben e devletten gecici mezuniyet belgemi indirip telefonumda ekran goruntusunu alarak basvuru yaptim henuz onaylanmadi bi sıkıntı olur mu

@Nurdane Anyığ en altta barkot okutulan bir kısım varya orasi bulanik görünüyor orjinali gibi degil basvuru yaptiktan sonra farkettim kafama takıldı

Birde ücreti yatırmadim bilerek onaylanmazsa diye yatirmadan olumlu veya olumsuz bi sonuc gelir mi onaylandiktan sonra ücreti yatirmayi düşündüm

@Nurdane Anyığ basvuru yapar yapmaz talebiniz alinmistir onaylandiginda mailinize gelecektir diye bi mail geldi referans numarasi ile birlikte kabul edilmis oldu mu yani çok soru sordum ama teşekkur ederim:)

Merhabalar ;

2015 te eğitime katıldım . Sertifikada aldım . Fakat daha belge için para yatırıp e imza cıkartıp bir işlemde bulunmadım. Bunun belli bir süresi varmı ? yoksa süresiz mi

@Cem Cengiz üç, dört ay önce bu konu için bakanlığa mail attığımda herhangi bir süre sınırlaması olmadığını söylemişlerdi ama yeni bir düzenleme yapıldı mı bilmiyorum.