• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi-bitirme tezi

M.küçük

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
mawiates
Cumhuriyet üniversitesi 4 .sınıf çevre mühendisliği öğrencisiyim bitirme tezim için konu olarak çevre görevlisi konusunu seçtim: içeriğinde ise tarihçesi,amacı,alanı,kimler çevre görevlisi olabilir,şartları nelerdir,iş imkanları nelerdir, çevre görevlisi belgesi nedir,kaç yıl geçerlidir,vizeletme vs işlemleri nasıl yapılır,hangi durumlarda askıya alınır,iptal edilir şeklinde bir ödev hazırlamak istiyorum fakat yeterli kaynak bulamıyorum kaynak konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

Yönetmelikler yetersiz bir kaynak oluyor bununla alakalı bir yüksek lisans tezi vs bulamadım başka nasıl bi kaynak olabilir acaba ?

@mawiates

soylediklerinizi hepsi yonetmeliklerde verilen bilgiler. onlar disinda tez tarzinda kaynak bulamayabilirsin ama firmalarin ve Bakanligin konuyla ilgili sunumlari var internette. Onlardan da faydalanabilirsin.

sunumlarda da yönetmelik anlatılır. ancak şöyle genişletebilirsin yapacaklarını:
1-
Kapsam
MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, 21/11/2008 tarihli ve 27061 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Denetimi Yönetmeliği ve 29/4/2009 tarihli ve 27214 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışacak çevre görevlilerinin, çevre yönetim birimlerinin ve çevre danışmanlık firmalarının nitelikleri, görevleri, çalışma usul ve esasları, belge başvurularının yapılması, değerlendirilmesi, belgelerin verilmesi, denetlenmesi, askıya alınması ve iptali ile ilgili konuları kapsar.
not: burada yukarıdaki yönetmeliklerden bol bol alıntılar yaparsın.

2-
Dayanak
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 9/8/1983 tarihli ve 2872 sayılı Çevre Kanununun ek-2 nci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.
not: çevre kanununu burada detaylı anlatırsın.
3- Tanımlar ve kısaltmalar---- bu bölümü komple yapıştır.

yönetmelik sana yetecektir. diğer yönetmelikleri de sıkça kullan. tezinizin en sonuna da "Çevre görevlisi değil, ÇEVRE MÜHENDİSİ" yazın.

@mawiates
Odanın çevre görevlisi süreciyle ilgili bir sunumu vardı. Sunumu ekte dosya olarak gönderiyorum.( kimler çevre görevlisi olabilir,şartları nelerdir,iş imkanları nelerdir, çevre görevlisi belgesi nedir,kaç yıl geçerlidir,vizeletme vs işlemleri nasıl yapılır,hangi durumlarda askıya alınır,iptal edilir)gibi sorularınız için yönetmeliği inceleyin size her bilgiyi verir.

Ekli dosyalar

• Çevre Görevlisi Süreci-ÇMO.pdf
    4.7 MB · Görüntüleme: 45