• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa bir sitemden sonra geleyim İLANINIM ASIL KONUSUNA; ÇDY kapsamında 2009 Yılı Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler bakanlığımız sitesinde ilan edildi. Ben de burdan sizlere haber edeyim dedim.

Eklerden hepsine ulaşabilirsiniz.

Herkese kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• 2009 çgeduyuru.doc
    36 KB · Görüntüleme: 136
mümkünse diğer meslek dalları bizim alanımıza girmesin. sırf bu yüzden çevre muhündisliği bir türlü yaklaması gereken ivmeyi yakalayamıyor.gidin kendi işinizi yapın kardeşim. lpg istasytonlarında sorumlu müdürlerin arasında makine mühendislerinin ne işi var mesela. çevre kimye petrol mühendisliğini anlarım ama makine yanlış bence.

İmza kampanyasını iki aşamalı olarak düşündük. İlki eğitim öncesi (yani şu an gerçekleştirilen), ikincisi de eğitim sonrası. Eğitim 9 Kasım gibi çok yakın bir tarihte yapılacak ve bu eğitime çevre mühendislerinin dahil edilmemesinin gerekliliğini belirtmek istiyoruz. Bu süreci hızlandırmak için de imza kampanyasını iki aşamalı olarak düşündük. Toplantıda alınan karar bu şekildeydi. Eğitim sonrasında yapılacak olan ise yönetmelikte değiştirilmesi düşünülen diğer maddelere karşı yapılacak. Zaten bu arada da oda tarafından yönetmeliğe dava açılmış olacak.

@yara_bandi

evet öyle ;)

"Çevre yönetim sistemi ve çevre görevlisi yükümlülüğü çerçevesinde alınması gereken eğitim 9 Kasım 2009 tarihinde başlayacak. Antalya'da yapılacak eğitim kapsamında 100 saat ders verilecek. Eğitim için başvurular
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adreslerinden yapılacak"

İyide bakanlığın kendi personeline vereceği eğitime çevre mühendisleri muaftır diye bir yazı koydurtursak bakanlığın kendisini böleriz.ama çevre görevlisi eğitiminde çevre mühendislerini muaf tutsunlar. Benim istediğim o ilk adım olarak

@yara_bandi

imza kampanyası ve dava sürecinin esas amacıda eğitimi almamıza gerek olmadığıdır ;)

O konuda hem fikirizde ama mümkünse bakanlığın kendi personelini orada gözetmemiz gerekiyor. yapacağımız genel kapsam bakanlığın kendi yetkisini kullandırtamamak olucaktır.benim anlatmak istediğim o. eski yönetmelikte tüm çevre mühendislerini kapsyıyordu.bakanlığın içindeki çevre mühendislerini ayrı tutmamız gerekiyor ya da devlete ait olan diğer kurumlardaki çevre mühendislerini.onlar eğitimi almak zorundalar.

Nasıl böyle bir tebliğ çıkarttılar aklım almıyor. Meğerse herkes ne kadar da çevreciymiş böyle önüne geleni çevre Cİ ilan ettiler yeni mezun çevre mühendisleri nasıl iş bulacak bide buna çare bulsunlar çed, atıksu vs gibi bir çok konuda deneyim isterlerken iş bulma imkanımızın tek olduğu geri kazanım tesislerine de el attılar şimdi onlarda bu saçma eğitimi şart koşuyorlar peki bu 2 yıllık deneyim nasıl kazanılacak???????? Bunun için de tebliğ çıkartsınlar bakalım. 4 yılımızı dirsek çürüterek geçirdiğimiz zamanların hesabı emeğimize yapılan haksızlığın hesabı elbet sorulacaktır bu dünyanın öbür dünyası da var...

Arkadaşlar bir öneri bütün çevre mühendisleri olarak bu eğitimlere katılmayalım zaten diğer bölümlerden de çok talep olacağını sanmıyorum böylelikle de emellerine ulaşamamış olsunlar. katılmamak için birlik olmamız şart! diğer bölümler katılsa dahi beceriksizlik sergileyeceklerdir mutlaka sonuçta kazanan biz oluruz diye düşünüyorum.

ne zaman başlayacak bu imza kampanyası ya da başladıysa benide haberdar ediniz lütfen bende katılmak iztiyorum işsiz bir çevre mühendisi olarak...

İmza kampanyasından ziyade tekel işçileri gibi kamu oyu oluşturmamız gerekiyor bence...

@gokyuzu

arkadaşlar bir imza kampanyasıdır diyosunuz ama nasıl olacak bu imza kampanyası kimsenin birşey dediği yok ne zaman başlayacak 10. eğitimden sonra mı bende katılmak istiyorum lütfen bilgilendirirmisiniz!!!!!!

Arkadaşlar bu konu burada kaldı. Artık kimseden yorum gelmiyor. Meslektaşlarımız yavaş yavaş gitmeye başladılar mı bu eğitimlere ? Düşünceleriniz nelerdir ?

Bu konu tabiki burada kalmadı fakat imza kampanyasından çok daha fazlası yapılmalı. Davalar devam ediyor.
Ayrıca evet meslektaşlar eğitimlere gitmeye başladı..

Hâlâ karar veremedim gitmeli miyiz, gitmemeli miyiz ama sanırım gitmek gerekecek en sonunda. Davalardan sonuç çıkar mı diye bekliyorum ama...
Bu sınavların soru ve cevaplarına ulaşabilir miyiz ?

bir şey sormak istiyorum yeni mezun olan çevre mühendisleri hangi sertifikaları alabiliyor ve petrol opisleri ile çevre mühendisin bağlatısı hakkında görüşlerinizi bekliyorum

Öncelikle ÇASGEM'in verdiği İş güvenliği ve sağlığı uzmanı c sertifikası, gürültü ölçümlerinde a2 ile başlayıp b1, b2 alınabilir. iso sertifikaları olabilir ancak ben pek yararını görmedim. Ve son moda ÇEVRE GÖREVLİSİ o da senin kararına kalmış. Aklıma ilk gelen sertifikalar bunlar daha gelirse eklerim. Kolay gelsin...

15 Şubat 2010 Tarihinde Düzenlenecek Olan Çevre Görevlisi Ek Katılımcı Listesi

15 Şubat 2010 Tarihinde Düzenlenecek Olan Çevre Görevlisi Ek Katılımcı Listesi... AÇIKLANDI :-@ YORUM YOK...

Listeye
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .