Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi değil , çevre mühendisiyiz demek için geç kalmadınızmı ?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Murat Şimşek tarafından paylaşıldı.

1. Murat Şimşek

Murat Şimşek CMNet Üyesi

nedir kardeşim bu isyanlar iş işten geçtikten sonra ya, zamanında forumdan bu konu yüzünden tartişmalarımız olmuştu çünkü genel itibariyle herkez kabullenmişti ( sınavsız belge verilince çevre mühendislerine) bu çevre görevlisi muhabbetini, hazır iş olanağı hemen bir firma kurar kendi işimizin patronu oluruz diye düşünenler şimdi hüsrana uğradılar ve isyanlardalar. zamanındada bu konu hakkında burnumun dikine konuşunca formdan, bazı portallardan uyarı bile almıştım , biz ilk bu belge muhabbeti çıktıktan sonra demeliydik ( ÇEVRE GÖREVLİSİ DEĞİL ÇEVRE MÜHENDİSİYİZ ) biraz geç kalmadıkmı bunu söylemekte arkadaşlar.

2. gülay

gülay CMNet Üyesi

Zamanında çevre görevlisi, çevre mühendisine sıfat olarak verilmemeliydi.Herkes çevre görevlisi olsun, kimyager, makina mühendisi, biyolog, veteriner... çevre sektöründe çalışmak mı istiyorsun; kendini mevzuat ve teknik eğitimle donat, gir sınava, geç, gel, çalış;ancak yetkin(bana göre destek elemanı sayılabilirler ancak) ve bilgin sınırlarında.Çevre mühendisi çevre görevlisi olmamalıydı.

3. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

9MtKNoHr9IY
    Umarım açılacak davada iyi bir sonuç gelir yoksa çevre mühendisi kavramı yakında kalkar ortadan:(

Murat Şimşek bunu beğendi.
Çevre görevlisi değil , çevre mühendisiyiz demek için geç kalmadınızmı ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre bakanlığı, "çevre görevlisi sinavi" için yürütmeyi durdurma kararı alındı

7 Mart 2010 tarihinde yapılan Çevre Görevlisi Sınavında sorulan sorulardan 8 iptal 4 şık değişimi haricinde 10 soru iptali için mahkemeye verilmiştir.Şu an için gelinen aşamada mahkeme itiraz edilen soruların incelenmesi için yürütmeyi durdurarak bakanlığa 30 gün süre vermiştir.Süre mayıs ayı sonu itibariyle sona ermektedir.Süre sonuna kadar bakanlık soru kitaplarını ve cevap anahtarlarını...
  2. E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir; Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka...
  3. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik taslağı için son gün!

Arkadaşlar Taslak bugün yayınlandı. http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=5977 Taslağa göre artık danışman firmalar 5 kişi olacak. Şuan mevcut olan danışman firmalara da 01/07/2013 tarihine kadar süre verilmiş. DÖRDÜNCÜ BÖLÜM Çevre danışmanlık firması Çevre danışmanlık firmalarının nitelikleri MADDE 11 – (1) Çevre danışmanlık firmaları en az 5 (beş) çevre görevlisi...
  4. Çevre görevlisi `değil` çevre mühendisi`!!!

http://www.cmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=88683&tipi=17&sube=0 Bazı üniversitelerin adını listede göremedim!!! Biz aşağıda imzası olan Çevre Mühendisliği Bölümleri, Çevre Mühendisi Öğretim Üye ve Görevlileri, 03/12/2012 Tarihinde taslak halinde yayımlanan "Çevre Görevlisi ve Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" ile ilgili olarak mezunlarımızın mesleki hakları...
  5. Çevre görevlisi ve danişmanliği için çevre mevzuat eğitimi

Çevre danışmanlığı firması yada çalıştığınız firmada çevre görevlisi olarak görev alacağınız konularda nelere dikkat etmeniz gerektiği, çevre görevlisi olarak çevre ve şehircilik bakanlığına yapacağınız yasal bildirimlerde hangi yönetmeliklere tabii olduğunuzla ilgili bilgilerin yer alacağı bir eğitim düzenlenecektir. Eğitimlerimiz hafta içi gurubumuz ve hafta sonu grubumuz olacak şekilde...