Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi eğitimi [3-9 nisan 2014]

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

1. katıger

katıger CMNet Üyesi

Can Avşar, Aziz K. ve Keziban Gümüş bunu beğendi.
  2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Aziz K. ve Keziban Gümüş bunu beğendi.
  3. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

4. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

Diploma yerine çevre gorevlisi belgesi verilseydi bari. . İş bulurduk en azından. .

5. Beste Kurt

Beste Kurt CMNet Üyesi

kafam iyice karıştı. ben sınavın iptal olmasını bekliyordum. eğitim açıldığına göre sınav da olacaktır. ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. bir de fiyat bence de çok yüksek. boşuna okumuşuz 4 yıl çok üzülüyorum.

Sordan X14 ve Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  6. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

2013 yılında neden başvuruda bulunmadınız ki?

7. Beste Kurt

Beste Kurt CMNet Üyesi

malesef türkiyede değildim 26 aralıkta döndüm ücreti yatırdım fakat mobil imza geç çıktığı için başvurumu yapamadım.

8. Merve Bayraktar

Merve Bayraktar CMNet Üyesi

Fiyatta daha yüksek bedeller söyleniyordu. Bu nedenle bedeli gördüğümde sevindim. Ama yeni mezun ve henüz çalışmamış birisi için fiyat kesinlikle çok yüksek. Ben katılacağım ancak 8 Nisan'da bir tesisimde birleşik çevre denetimim var. Benim katılacağım eğitim 6-9 Nisan arasında. Katılırsam %80 devamlılık sağlayamayacağımdan kabul edilmeyecek. Ne yapacağım bilemiyorum.

Elektronik imza gelse bile sistemde sıkıntı vardı son günler, tanıdıklarım başvuru yapamadı.

Aziz K. ve Beste Kurt bunu beğendi.
  9. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

anladığım kadarıyla artık çevre muhendisleri içinde tamamen sınavla belge alımı başladı. para tuzağı bu tarz şeyler başka bir şey değil. Yanlış anlaşışlmasın ama bana öyle geliyor. Daha 2 yılım belgenın dolmasına 2 yıl sonra alırım eğitimi:))

Aziz K. bunu beğendi.
  10. katıger

katıger CMNet Üyesi

çevre mühendisliği eğitimini 3 güne sığdırmışlar. bilseydik bizde 4 yılımızı heba etmez 3 günlük çevre mühendisliği eğitimi akabininde 3 günlük mevzuat eğitimi sonunda sınava girerek belge alırdık.

11. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Sınavın biz çevre mühendislerine yapılmasına karşıyım fakat madem sınav yapılıyor en azından bizimle diğer mühendislik dalları arasında caydırıcı bir fiyat farkı olması gerekiyor.Bakanlığa göre 4 yıl verdiğimiz emeğin,ailemizin döktüğü onca paranın,umudun her şeyin karşılığı 300 liraymış!!!

12. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

Kaç yıl gecerliydi belge

13. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

4-5 yıl oku, sonra hakkın olan şeyi para ile versinler..
    Hayır parayı da geçtim, broşür dağıtır gibi önüne gelene belge dağıtıyorlar :naslyany:

bll_2081, Abdulkerim Doğam ve Aziz K. bunu beğendi.
  14. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

ehliyeti kasaptan mı aldın diye soruyorlardı, yarın öbür günde hatalar oldukça sormaya başlarlar çevre görevlisi belgeni bakkaldan mı aldın diye :kahve:

15. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

Yani eğitim şart :D

16. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

gerçi mahalle arasında da bakkal kalmayacak ya.. indirimli günlerden birinde sayılardan oluşan hiper marketten aldım demek lazım :islik:

17. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

Ben verdim 300 lirayı belgeyi verdiler ehliyet bile daha pahallı :)

18. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

şart tabi ama paralı olanından. üniye gidip eğitim aldığında olmaz. oradaki para üniye gidiyor olmuyor.

Alıyoruz veriyoruz.. Ekonomiye can suyu verip, çevremize belge alıyoruz. Para çokobelge, çokobelge para.. bu kadar kolay :rolleyes:

19. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Çokobelge :koptum::koptum::koptum:

20. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

COkobelge egrisi :)) tanjanti da karsi bölü komsudan cevre gorevlisi büyüktür cevre mühendisine eşit oluyor :)

İpekszksn bunu beğendi.
Çevre görevlisi eğitimi [3-9 nisan 2014] konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  2. Çevre Görevlisi Eğitimi Değerlendirme Toplantısı

Değerli Üyelerimiz; Çevre Denetimi Yönetmeliği, Çevre Görevlisi Eğitimi ve Sınavı hakkındaki değerlendirme toplantımıza katılımınızı bekliyoruz. Tarih: 09 Ocak 2010 Cumartesi Saat: 13.00 Yer: ÇMO İstanbul Şubesi İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No: 178/2 Tünel Beyoğlu
  3. Çevre görevlisi eğitimi?

Sevgili Arkadaşlar,fabrikadaki arkadaşlarımızdan birini çevre görevlisi eğitimine göndereceğiz.Bakanlık sayfasını da inceledim bir duyuruya rastlayamadım.Yakında böyle bir çalışma olacak mı,duyan var mı? (2. bir soru da>>>>>çevre yönetim birimi kurma hazırlığındayız,iş güvenliği eğitimi almış ve o iş üzerine çalışan bir arkadaşımıza eğitim aldırmayı düşünüyorlar,hem benim...
  4. Çevre görevlisi ve danişmanliği için çevre mevzuat eğitimi

Çevre danışmanlığı firması yada çalıştığınız firmada çevre görevlisi olarak görev alacağınız konularda nelere dikkat etmeniz gerektiği, çevre görevlisi olarak çevre ve şehircilik bakanlığına yapacağınız yasal bildirimlerde hangi yönetmeliklere tabii olduğunuzla ilgili bilgilerin yer alacağı bir eğitim düzenlenecektir. Eğitimlerimiz hafta içi gurubumuz ve hafta sonu grubumuz olacak şekilde...
  5. [25/03/2014] çevre görevlisi eğitim ve sinavini protesto

Değerli meslektaşlarım, 21 Kasım 2013 tarih ve 28828 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK ile Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, çevre mühendislerinin bütün haklarını adeta diğer mesleklere peşkeş çekmiş ve zaten düşük ücretlerle çalışan meslektaşlarımızın daha da iş bulamaz hale gelmelerine neden olmuştur. Bu...