• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi eğitimi [3-9 nisan 2014]

Çevre Mühendisliği Bölümünün kontenjanları niye arttırıldı daha iyi anlıyorum. Zaten Mühendislik yapmıyoruz bir de Belge peşine düşeceğiz. Ha bu arada sarf malzemeleri ve eğitim materyalleri dahilmiş. Hep bunu düşünüyordum bende sağolsunlar rahatladım. Memurdan Mühendis, Türkiye'de Çevre Mühendisi çıkmaz. Kalın Sağlıcakla...

@Tarik Can

daha netini gönderiyim... bir yanımda şirketimdeki müdürlerim diğer yanımda lisans dönemi hocalarım var. İsim vermek istemem şimdi :)

Bu eğitim ilk defa çevre görevlisi belgesi alacaklar için olacak değil mi? Mevcut çevre görevlileri için farklı bir vize eğitimi mi verilecek yoksa onlarda 3-9 nisan arasında yapılacak olan eğitime katılabilirler mi?

umarım bakanlık çalışan mühendisleri yenileme eğitimi adı altında 1 hafta uzak bir şehre göndermeye mecbur bırakmaz

yenileme eğitimleri uzaktan olsa güzel olur

gelin karar alalım bir gün ayarlayalım bütün çevre mühendislerini bakanlığın önünde eğitim ve sınavı protesto etmeye davet edelim

nasıl olsa odanın bir hayrı yok kendi işimizi kendimiz görelim. oda da siyasetin arka bahçesi olarak armut yetiştirsin

o senin dediğini mesleği ve meslektaşlarını düşünen odalar için geçerli bizim oda siyasetin arka bahçesinde armut yetiştirdiği için itirazmış sürdürmekmiş falanmış bizim odanın huyları arasında yer almaz

BAŞVURULAR KAPANMIŞ. KONTENJAN DOLDU HERHALDE.

THE END... :)

İLGİLİ KİŞİ
ALİ SOYSAL
GSM:0 542 612 3008

arkadaşlar bu yeni yönetmelik bazı aksaklıklardan dolayı tam olarak yürürlüğe girmedi ancak değişen yönetmelik yüzünden belge falan verilmiyor şuan. en erken haziran ayında alırsın dediler bana belgeyi
her yere yazıyorum burayada yazayım.gidemedim diye falan üzülmeyin çok büyük bir ihtimalle temmuz ya da agustos ayında bir değişiklik daha yapılcak ve sınavsız verilcek gene. bu eğitim sınavı belli değil haziran ayında olması planlanıyormuş. yani yönetmelik değişirse boşa gitmiş olabilirsiniz.bu yüzden ben şansımı denicem ve lanet eğitime gitmiyorum
tabi burası türkiye ne olcağı belli olmaz diyelim ki değişiklik olmadı bence bu kendi düşüncem ekim kasım gibi bir daha eğitim verilcektir.çünkü çok fazla bir yığılma olacak.

Arkadaşlar Uyanın Çevre Mühendisliği bitiyor. Böyle giderse 5 yıl içinde Çevre Mühendisliğnin tamamen biteceğini düşünüyorum
Bu nedenle bu sene öss'ye girdim. Makine Mühendisliği okuyacağım. Çevre görevlisi Vizemin süresi okul bitene kadar dolar.
O zaman Makine Mühendisi olarak Çevre Görevlisi Belgemi alayım diyorum.Boşuna Çevre Mühendisliği Okumuşum.

Çevre Mühendisliği bitiyor da ne demek? Hiçbir şeyin bittiği yok, bitemez de. İdealleriniz bitebilir, umutlarınız tükenmiş olabilir fakat Makine Mühendisi olduğunuzda herşey bitecekse bende en yakın sürede geleceğim. Meseleleri sonuçlanmış olarak değerlendirirsek ekmeğe yağ sürmekten öteye gitmez. Odayı eleştirerek de hiçbir yere varılamaz. Odanın bas bas bağırdığı zamanlarda Katılımları da gördük. Burada yazanların yarısı orada olsaydı ve SES DAHA GÜR çıksaydı bugün böyle olmazdı. Odayı suçlayalım Mesleği bitirelim bakalım ne olacak ?

Facebook'ta takip ettiğim "ÇEVRE GÖREVLİSİ EĞİTİMİ" adlı sayfanın durum güncellemesi şu şekilde;

Ne kadar doğru bilmiyorum ama, sanırım şu sıralar gerçekleşen eğitimde konuşuluyor olabilir.

Şaşıracağınıza eminim.

Ya da şaşırmayız,alıştık artık.

Çevre Yönetmeliği Değişiyor

- Ek 1 - Ek 2 Listelerinde yer alan puanlarda değişiklik getirilecektir.

- Çevre Görevlisi olan kişi bir firmaya bakabiliyordu , bundan sonra birden fazla firmaya bakabilecek bireysel çevre görevlisi hizmeti verebilecek.

- İş Güvenliği Uzmanı ve Çevre Görevlisi olan kişi aynı işi yapabilecek.

- 5 kişi ibaresi değişecek , 3 kişiye düşürülecek.

- 5 yıllık deneyimli koordinatör ibaresi değişecek 3 yıllık deneyimli koordinatör çevre yönetim biriminde çalışması zorunluluğu getirilecek.

- Çevre Yönetim Biriminin 3 te 2 si (2/3' ü ) Çevre Mühendisi olacak, 1 kişi diğer mesleklerden olabilecek.

Yeni bilgileri eğitimlerimizde sizlerle paylaşıyor olacağız.