Çevre görevlisi eğitimi [3-9 nisan 2014]

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç

Beğenilen Mesajlar:
    70

5 yıl rahatim demek ama bilgi sıfır :/ yeni mezunlar genel sıkıntısı :(
    Seda Özsoy ve Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  2. Oğuzhan Başıbüyük

Oğuzhan Başıbüyük

Beğenilen Mesajlar:
    150
    Çevre Mühendisliği Bölümünün kontenjanları niye arttırıldı daha iyi anlıyorum. Zaten Mühendislik yapmıyoruz bir de Belge peşine düşeceğiz. Ha bu arada sarf malzemeleri ve eğitim materyalleri dahilmiş. Hep bunu düşünüyordum bende sağolsunlar rahatladım. Memurdan Mühendis, Türkiye'de Çevre Mühendisi çıkmaz. Kalın Sağlıcakla...
  3. mkibaroglu

mkibaroglu

Beğenilen Mesajlar:
    30
    bu yönetmelik Danıştay aşamasındayken bu eğitim de nereden çıktı. yangın mal kaçırır gibi
  4. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici Genel Yönetici

Beğenilen Mesajlar:
    708
    daha netini gönderiyim... bir yanımda şirketimdeki müdürlerim diğer yanımda lisans dönemi hocalarım var. İsim vermek istemem şimdi :)
  5. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici Genel Yönetici

Beğenilen Mesajlar:
    708
  6. Kenan Atalar

Kenan Atalar

Beğenilen Mesajlar:
    64
    çevre görevlisi belgesi olanların 5 yıllık vize eğitimleri ile ilgili bir gelişme yok sanırım.
  7. Nefin

Nefin

Beğenilen Mesajlar:
    174
    Bu eğitim ilk defa çevre görevlisi belgesi alacaklar için olacak değil mi? Mevcut çevre görevlileri için farklı bir vize eğitimi mi verilecek yoksa onlarda 3-9 nisan arasında yapılacak olan eğitime katılabilirler mi?
  8. Doğan Şahin

Doğan Şahin

Beğenilen Mesajlar:
    30
    katılabilirler sadece sınava girmelerine gerek yok
  9. Kenan Atalar

Kenan Atalar

Beğenilen Mesajlar:
    64
    umarım bakanlık çalışan mühendisleri yenileme eğitimi adı altında 1 hafta uzak bir şehre göndermeye mecbur bırakmaz

yenileme eğitimleri uzaktan olsa güzel olur
  10. Doğan Şahin

Doğan Şahin

Beğenilen Mesajlar:
    30
    gelin karar alalım bir gün ayarlayalım bütün çevre mühendislerini bakanlığın önünde eğitim ve sınavı protesto etmeye davet edelim

nasıl olsa odanın bir hayrı yok kendi işimizi kendimiz görelim. oda da siyasetin arka bahçesi olarak armut yetiştirsin
    hepaistos ve nesliy bunu beğendi.
  11. nesliy

nesliy

Beğenilen Mesajlar:
    11
    odanın da bu konu ile ilgili itirazları sürdürmesi gerekmezmiydi?
  12. Doğan Şahin

Doğan Şahin

Beğenilen Mesajlar:
    30
    o senin dediğini mesleği ve meslektaşlarını düşünen odalar için geçerli bizim oda siyasetin arka bahçesinde armut yetiştirdiği için itirazmış sürdürmekmiş falanmış bizim odanın huyları arasında yer almaz
  13. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici Genel Yönetici

Beğenilen Mesajlar:
    319
    BAŞVURULAR KAPANMIŞ. KONTENJAN DOLDU HERHALDE.

THE END... :)

İLGİLİ KİŞİ
    ALİ SOYSAL

GSM:0 542 612 3008
  14. Sedat Mert

Sedat Mert

Beğenilen Mesajlar:
    33
    arkadaşlar bu yeni yönetmelik bazı aksaklıklardan dolayı tam olarak yürürlüğe girmedi ancak değişen yönetmelik yüzünden belge falan verilmiyor şuan. en erken haziran ayında alırsın dediler bana belgeyi
    her yere yazıyorum burayada yazayım.gidemedim diye falan üzülmeyin çok büyük bir ihtimalle temmuz ya da agustos ayında bir değişiklik daha yapılcak ve sınavsız verilcek gene. bu eğitim sınavı belli değil haziran ayında olması planlanıyormuş. yani yönetmelik değişirse boşa gitmiş olabilirsiniz.bu yüzden ben şansımı denicem ve lanet eğitime gitmiyorum
    tabi burası türkiye ne olcağı belli olmaz diyelim ki değişiklik olmadı bence bu kendi düşüncem ekim kasım gibi bir daha eğitim verilcektir.çünkü çok fazla bir yığılma olacak.
  15. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Arkadaşlar eğitim sınav için kimse kendisini kasmasın yakında çevre görevlisi belgesini yoldan geçen herkeze verecekler.
    Sedat Mert ve Yasemin Aslantürk bunu beğendi.
  16. Murat Gülen

Murat Gülen

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Arkadaşlar Uyanın Çevre Mühendisliği bitiyor. Böyle giderse 5 yıl içinde Çevre Mühendisliğnin tamamen biteceğini düşünüyorum
    Bu nedenle bu sene öss'ye girdim. Makine Mühendisliği okuyacağım. Çevre görevlisi Vizemin süresi okul bitene kadar dolar.
    O zaman Makine Mühendisi olarak Çevre Görevlisi Belgemi alayım diyorum.Boşuna Çevre Mühendisliği Okumuşum.
  17. Oğuzhan Başıbüyük

Oğuzhan Başıbüyük

Beğenilen Mesajlar:
    150
    Çevre Mühendisliği bitiyor da ne demek? Hiçbir şeyin bittiği yok, bitemez de. İdealleriniz bitebilir, umutlarınız tükenmiş olabilir fakat Makine Mühendisi olduğunuzda herşey bitecekse bende en yakın sürede geleceğim. Meseleleri sonuçlanmış olarak değerlendirirsek ekmeğe yağ sürmekten öteye gitmez. Odayı eleştirerek de hiçbir yere varılamaz. Odanın bas bas bağırdığı zamanlarda Katılımları da gördük. Burada yazanların yarısı orada olsaydı ve SES DAHA GÜR çıksaydı bugün böyle olmazdı. Odayı suçlayalım Mesleği bitirelim bakalım ne olacak ?
    Melih Coşar bunu beğendi.
  18. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol

Beğenilen Mesajlar:
    243
    Facebook'ta takip ettiğim "ÇEVRE GÖREVLİSİ EĞİTİMİ" adlı sayfanın durum güncellemesi şu şekilde;

Ne kadar doğru bilmiyorum ama, sanırım şu sıralar gerçekleşen eğitimde konuşuluyor olabilir.

Şaşıracağınıza eminim.

Ya da şaşırmayız,alıştık artık.

Çevre Yönetmeliği Değişiyor

- Ek 1 - Ek 2 Listelerinde yer alan puanlarda değişiklik getirilecektir.

- Çevre Görevlisi olan kişi bir firmaya bakabiliyordu , bundan sonra birden fazla firmaya bakabilecek bireysel çevre görevlisi hizmeti verebilecek.

- İş Güvenliği Uzmanı ve Çevre Görevlisi olan kişi aynı işi yapabilecek.

- 5 kişi ibaresi değişecek , 3 kişiye düşürülecek.

- 5 yıllık deneyimli koordinatör ibaresi değişecek 3 yıllık deneyimli koordinatör çevre yönetim biriminde çalışması zorunluluğu getirilecek.

- Çevre Yönetim Biriminin 3 te 2 si (2/3' ü ) Çevre Mühendisi olacak, 1 kişi diğer mesleklerden olabilecek.

Yeni bilgileri eğitimlerimizde sizlerle paylaşıyor olacağız.
  19. Gülfem Polat

Gülfem Polat

Beğenilen Mesajlar:
    187
    bireysel hizmet verebileceksek o zaman danışman firmada çalışmaya gerek kalmayacak mı?
  20. Can Doğan

Can Doğan

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Öyle gözüküyor...

Sayfayı Paylaş