• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi eğitimi [3-9 nisan 2014]

@Gülfem Polat
ben de bununla ilgili yazacaktım şimdi, min 500 den zor gibi, fiyatlarda aşırı bir düşme olabilir, isg ye döner o zaman bu iş.

Maden mühendislerindeki teknik nezaretçilik gibi bir model çizilmiş ama benim pek inanasım gelmedi olursa güzel olur ama ama...

Bu bakanlık ne yapıyor ya Bireysel çalışma demek İSG Uzmanının da bireysel çalışma imkanının aynısını yönetmeliğe koymak demek .Zaten Çevre Görevlisi olan işletmede başka bir görevde çalışamaz maddesindeki açığı yönetmelikle ilgili toplantılarda bakanlık yetkililerine söylemiştik kendileri de dediğimizi kabul etmişlerdi. Onu düzeltiyorlar.

Merhaba,

Belge Vize işlemim için bugünlerde yapılan eğitime kaydı kaçırdım. Haziran gibi de belgemin tarihi geçecek. Ben ve benim gibi olanlar ( varsa) ne yapacak? eğitime giremedikleri için vizeleri olmayacak ve belgeleri iptal mi edilecek? Sonra tekrar eğitim, sonra tekrar sınav? bu sırada tam izin aşamasında olan, çalıştığım şirket de iyi niyetle beni çalıştırmaya devam mı edecek?

Şu Dünyada çevre mühendisleri nereye gitsin. Hangi Ülkede Çevre Mühendisleri kıymetliyse orya gidelim.
Çevre Mühendileri Odasına tavsiyem.Hükümetin aldığı kararlar ile yok 3. köprü yok hava alanı ile uğraşmaması çünkü engelleyemezsiniz.
haklı da olsanız İstediğiniz kadar uğraşın engelleyemezsiniz. Yasak olan şeyi yasak olmaktan çıkartırılabilir gene yapılabilir.
Siz çevre mühendislerinin hakları ile ilgilenin.

@Seçil Sağlam

Eğer bakanlığın kendi yayınladığı yönetmeliğe bakanlık uymaz ise ve buna oda karşı çıkmazsa, o zaman bizim haklarımızı nasıl koruyacak? Zaten biz gücümüzü o yönetmeliklerden alıyoruz. O zaman piyasada nasıl iş yapacağız? Çevre Mühendisliği açısından o proje hatalı ise oda tabi ki karşı çıkacak. Çıkacak ki çevre mühendislerinin bu tip konulardaki teknik bilgisinin önemi vurgulansın, artsın. Siyasi görüş benimseyerek karşı çıkmadığı sürece sakınca yok.

@yara_bandi
ancak odanın sorunuda bu: siyasete çok karışıyor.yanı bu işin içinde olan kişilere sorduğum zaman böyle şikayeti var. havalanı insaasını durdurduktan sonra zafer kazanmış gibi inşaatı durdurduk haberleri yerine yanlış olan şeyi düzeltmek çed çıkarmak için mahkeme kararı yürütmeyi durdurdu haberleri çıksa daha güzel. bu hükümet büyük projeler için çed gerekli değildir diye kanun teklifi hazırlıyordu. bizi direk safdışı bırakmaya çalışıyolar.bizlerin ve odanın yanlış olan şeyi engellemek yerine doğrusu bu şekilde böyle yapalım dememiz daha iyi olcak gibi. böyle yaparsak bu inşaatı yapmayalım bu cok zararlı dediğimiz zaman bize inanırlar. yoksa biz herşeye itiraz eden mualif olan gibi görünüyoruz.( ve tabi çevreciyiz diye hiçbişi bilmeyen insanlarında sürekli atıp tutma sorunu var)

@Sedat Mert

laf lafı ardından da konular açıldıkça paylaşımlar yaparım :) aynı zamanda bu video muydu yoksa başka video muydu hatırlamıyorum ama sitede bu video daha önce paylaşılmıştı bir başlık altında.

@İrem Bengisu Erol
Rega'da (resmi gazetede) yayımlanana kadar yanlıişşş

Odanın yönetmelik ile ilgili açtığı Yürütmeyi Durdurma davasının iki ayda sonuçlanması gerektiğine dair uzaman görüşü almıştım 21.01.2014te açılan dava halen kararsız devam ediyor 21 mayıs'ı geçtiği zaman zaten açılan davanın da anlamı kalmayacak değil mi?
Bir de Çevre İzin ve Lisans eki kapsamında yer alan faaliyetlerin toplulaştırılması işi ile ilgili olarak Bakanlığın ihale açtığı ve Odadan fiyat teklifi istediği ile ilgili haberlere pes diyorum. İhaleye gerek yok ki oda zaten görüşlerini bildiriyordu ihale ile verince ne olacak?

@mkoztas
vala bu dava ne olur ne zaman sonuçlanır diye sordum bilenlere ama bu davadan bir cacık olmaz dediler. ayrıca yeni yapılan yönetmelikte her hangi bir hukuksal problem yokmuş yani bu dava sonucunun yönetmeliğin iptali olmaycağı yönünde. ne derece doğru tam bilemiyorum