• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi eğitimi diğer mühendislik dallarına da açılsın

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Borusan Mannesmann Boru San. ve Tic. A.Ş.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

İmza kampanyası başlatılmış :mad:

Başka bir forumda da destek toplanmaya çalışılıyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bunları gördükçe asabım bozuluyor.
Herkes kendi işini yapsın.
İsteyen kusura bakabilir.

Çevre görevlisi eğitimlerinin bile saçmalık olduğunu her çevre mühendisinin bildiğini düşünüyordum ancak durum öyle değilmiş sanırım. 4 Yıl veteriner gelip senin işini yapsın diye dirsek çürütmüyorsun. Bunuda geçtim çevre mühendisliğinden 4 yıl sonra mezun olduğunda bile spesifik bir alana yönelip işi öğrenmeye çalışıyorsun. Bu mühendislik dalıyla ilgili hiçbir fikri olmayan kişilerin mevzuat ezberleyerek bu işi yapmasına sıcak mı bakıyorsunuz anlayamadım tam olarak ? İş imkanı yaratmak değil bu soytarılık kimse kusura bakmasın :)

Bu konu hakkında başka bir forumda tartışmamız sürüyor, ne bencilliğim kaldı, ne de vicdansızlığım :)
ben diyorum ki sen benim yeni mezun meslektaşımın hakkını yiyorsun,senin iş tecrüben var belgeyi de alınca tecrübeli çevre görevlisi imajı yaratıyorsun; o diyor ki bu ne bencillik istiyorsun ki sadece sen kazan :) kelimeler kifayetsiz... eşşeklik baki...

Sevgili yeni mezun arkadaşlar, en çok sizin direnmeniz lazım bu konulara.Binli sayıdaki kişilerle mi iş bulma mücadelesine girmek istersiniz yoksa onbinlerce kişiyle mi? Rakamlara odaklanmayın TÜİK çalışanı değilim.Fikre ve amaca odaklanın.

@Elmas Maden

Muhakkak olacaktır.Aday çevre mühendislerine yapıldığı gibi uzaktan eğitim olabilir. Bakanlık yetkilileri ile görüşebilirsiniz

Dar görüşlü bir politika. Çevre görevlisi açığı yok Türkiye'de. Çevre İzinlerinin kapsamadığı, atık yönetimini bilmeyen, denetlenemeyen tesisler ve çevre danışmanlık firmaları var. İşin denetim boyutuna kaydırılması ve denetim ajansları kurulması gerekirken bu çevre görevlisi sevdası niye?

Denetime gidince yetkili bulamıyorlar diye mi denetime gitmez oldular acaba :)

Çevre danışmanlık ve çevre görevlisi garabeti ile, bir tesise bir Çevre mühendisi yerine 16 tesise bir Çevre Görevlisi zaruriyeti getirirsen elbette gittiğinde yetkili bulamazsın. Ayrıca denetim yapıldığı da yok, hele siyasi bağlantıları kuvvetli firmaların kapısından içeri giren yok.

Çevre Görevlisi kavramı, sadece belli bir kapasiteye kadar, hadi diyelim ek 2 kapsamı için geçerli olabilir. Ek 1 deki tesiste daimi olarak ve çevre mühendisi olan cevre görevlisi zaruriyeti getirilmesi gerekirken, çevrenin hiçbir şeyinden anlamayan, uatf doldurmaktan aciz adamlara mı emanet edelim doğayı? Bakanlık bu soruya evet diyor ise, tüm Çevre mühendisliği bölümleri kapatılsın, zira gerek yok bu mesleğe.

İşi para kazanma noktasında değerlendiren karaktersize diyecek lafım yok. Yavrum o zaman tüm meslekler fesh edilsin, hepsi için birer eğitim seminer vb ile sertifika dağıtalım olsun bitsin. Bir petrol mühendisi benden daha mı iyi bilecek bu işi, bunu iddia edenin alnını karışlarım. Edepsizliktir bu.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlla da yetmiyorsa çevre mühendisleri, çevre teknikerlerine versinler bu belgeyi.En çok onların hakkı, diğer meslek gruplarıyla kıyaslarsak.

peki bunlara ne demeli??!! biz burada çevre görevliliği konusunda o kadar bağrınıp duralım, öte yandan bunun gibi firmalar hala "bışkı bılımdın mızın ılmış çıvrı gırıvlısı dı ılıbılır" diye ilan versinler. bu ilan, çevre görevliliğinin ne kadar ele ayağa düştüğünün açık bir kanıtıdır! zaten yerlerde olan itibarı yerin dibine sokan bir ilandır! bunun gibi firmalara itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. hele ki bu ilanı, o firmadan bir çevre mühendisi hazırladıysa, durum çok daha vahimdir diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• genç grup.png
    genç grup.png
    28.9 KB · Görüntüleme: 116
Herkes kendi mesleğini herkes kendi işini yapsın. Bir Çevre Mühendisi olarak bir inşaat mühendisinin, makina mühendisinin veya kimya mühendisinin işini yapamıyorsam bu konuda devlet bana yetki vermiyorsa bizim mesleğimizde kimse el atmasın. Zaten kendi içimizde mesleğimizin adını lekeleyen siz ne iş yapıyorsunuz ki sözünü dedirten meslektaşlarımız varken birde farklı mesleklerden gelipte bu işleri iyice ayağa düşürmeye kimsenin hakkı yok. Herkes işini yapsın ama yaparken de layıkıyla yapsın...