• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi eğitimi

arkadaşlar bakanlıktan bakıyorum ama daha bir hareket görmedim. bu eğitim tarihi belli oldu mu bilen duyan var mı?

bir de merakımdan soruyorum. nisanda eğitim yaptılar ancak sınavını yapmadılar ya da ben görmedim. yapıldı mı yapılcak mı bilen var mı?

@edemircevre
Yenileme eğitimine gidemedim, ama şuanda belgemi kullanmam gerekiyor. Bakanlıkla görüştüm herhangi bir planlamamız yok diyor, neden sadece yılın ilk aylarında yapıldı, niye hazirandan sonra eğitim açmıyorsunuz diyorum, ses yok. Ben bu eğitime bağlıyım, bu kadar saçma bir şey olamaz. 5 yıllık tecrübeliyim ama 3 günlük saçma sapan eğitim almadım diye mesleğimi yapamayacağım ve iş imkanını kaçıracağım. Sonuç olarak yeni bir sınıf açtıracak sayı toplayıp bakanlığa bldirirsek yeni bir vize eğitimi açabilirler. Kimler katılmak ister?

@şule çok haklısın bu durumun bir an önce düzelmesi gerekiyor.İsteyen isteği zaman alabilmeli bu eğitimi şuan belgem olmadığı için bende iş bulamıyorum.Fakat yeni eğitim alacaklar için bi eğitim planı var ama zamanı belli değil.vize için evet şuan planlamıyorlar eğitim.

Bayramı da atlattık bakalım şimdi ne diyecekler. Bir önceki eğitim üzerinden(18-19-20 Ekim 2015 Çevre Görevlisi Eğitimi) tam 9 ay geçti ve eğitim tarihi hala belirsiz.Forumda tarih aralığı duyan var mı ?

yayınlanmadı daha siteden takip edin yine ekim ayında olur gibi

@şule

arkadaşlar eğitim açtırmak için liste yapılacak olursa bende katılmak isterim.

@şule

arkadaşlar eğitim açtırmak için liste yapılacak olursa bende katılmak isterim.

Arkadaşlar çevre görevlisi eğitimi ile ilgili olarak bakanlıkla en son görüştüğümde ( iki hafta önce ), yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını ve eğitimlerin uzaktan eğitim sistemine döndürülmesi için çalışmada olduklarını söylediler yaklaşık olarak %95'i tamamlanmış bilginize.

Bakanlık çok aranmış olsa gerek. Artık aramayın dercesine bugün şöyle bir duyuru yapılmış;

21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında, üniversitelerin çevre mühendisliği bölümlerinden mezun olan ve çevre görevlisi belgesi almak isteyen aday çevre görevlileri için Çevre Mevzuatı Eğitimlerinin yapılması planlanmaktadır.
Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından uzaktan eğitim çalışmaları başlatılmış ve devam etmekte olup; çalışmaların tamamlanmasını müteakip konuya ilişkin duyuru Bakanlığımız ve Çevresel Etki Değerlendirmesi, izin ve Denetim Genel Müdürlüğümüz web sitelerinde yayınlanacaktır.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Eğitim ilan edildikten sonra eğitime hangi belgelerle kayıt yapıyoruz ? Burda bi kaç konu okudum biri 40 sayfaydı hatta, fikir edinmek için. İyice kafam karıştı. Belgelerimi başvuruda çabukluk olsun diye hazırda tutmayı düşünüyorum.

@GüldenASLAN
Her belgenin başvuru için istenilen belgeler farkli bildigim kadariyla değişkenlik gösteriyor... de bazilari kaba taslak bazi istenilen şeyler ayni olabiliyor gecici9 mezuniyet belgesi kimlik fotokopisi dekont falan ...