Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cevre gorevlisi egitimi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında acarr.alican tarafından paylaşıldı.

1. acarr.alican

acarr.alican CMNet Üyesi

Arkadaslar sanirim herkesde bu belge mevcut kimsenin umurunda degil imza mi topluyoruz ne yapiyosak yapalim su egitimi actiralim baska caremiz yok. Is hayatina gec baslicaz bir egitim yuzunden he bu arada konuyu tekrar aciyosun ediyosun demeyin arkadaslar bazi arkadaslar gormuyor.

2. config2016

config2016 CMNet Üyesi

Şuan bende de belge mevcut değil.Eğitimin açılmamasının sebebi söylediklerine göre uzaktan eğitime geçiş çalışmalarının yapılmasından kaynaklanıyormuş.Ben şahsen bakanlığı arayıp soruyorum.%95 çalışmaların tamamlandığını da söylüyorlar.1-2 ay içerisinde kendi adıma eğitimin düzenleneceğini düşünüyorum.Aşağıda bakanlığın numaralarını paylaşıyorum arayıp sorarak baskı yaratabiliriz.

T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI - Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü

3. Yusuf Kemal Özden

Yusuf Kemal Özden CMNet Üyesi

Kesinlikle bir an önce eğitim başlatılmalı zaten mantıklı olan ağustos gibi yapılması ki yeni mezun olanlar vakit kaybetmesin.

Faruk Dağgezen bunu beğendi.
  4. acarr.alican

acarr.alican CMNet Üyesi

çevre görevlisi belgesi için odaya kayıt olmak gerekiyormu

5. config2016

config2016 CMNet Üyesi

6. acarr.alican

acarr.alican CMNet Üyesi

teşekkürler

7. görkem özçelik

görkem özçelik CMNet Üyesi

Arkadaşlar sizce ülkenin bu durumu eğitim tarihlerini etkiler mi :(

8. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

kesinlikle etkiler

görkem özçelik bunu beğendi.
  9. Emrah BOZKURT

Emrah BOZKURT CMNet Üyesi

etkileyeceği tek şey, eğitim ücretlerinin zamlanması olur bence.

Batuhan Aşcı ve Burak Bilen bunu beğendi.
  10. acarr.alican

acarr.alican CMNet Üyesi

bazı arkadaşlar uzaktan eğitime geçilecegini söylemişti belki bir etkisi olmaz

11. mrtmnhds

mrtmnhds CMNet Üyesi

herkese merhabalar arkadaşlar yorumlarınızı okudum. eeene yapıyoruz yada ne yapa biliriz bu eğitim bian önce almak için
    tecrübeli arkadaşlar varsa yönlendirsin ve herkes bi baskı yapsın ne yapıyorsak yani

12. Joffrey Baratheon

Joffrey Baratheon CMNet Üyesi

Ben eğitimlerin Eylül ayında açılacağını düşünüyorum.

13. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Arkadaşlar belgeyi alınca iş sizi bekliyor mu sanıyorsunuz ? Eğitimi bu kadar sıkıntı yapmayın biraz ortalığın durulmasını bekleyeceksiniz maalesef...

14. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

Enise hanım haklısınız tabide bekleyenlerde var :)

Enise A. bunu beğendi.
  15. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Valla arkadaşları çok iyi anlıyorum biz de bi heyecanla bekliyorduk eğitimi .Sanki belgeyi alınca iş bizi bekliyormuş gibi hatta KPSS 'yi bile takmadım bu yüzden ama belgeyi aldıktan sonra(Ekim 2015'ten beri) anladım öyle bi dünya olmadığını ve sonuç hayal kırıklığı ...Arkadaşlarda o hayal kırıklığını yaşamasın diye dedim öyle ben de @mcelebi :) ;)

elif.kc08 bunu beğendi.
  16. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz CMNet Üyesi

Bu süreçte kime baskı uygularsanız uygulayın sonuç değişmeyecektir. Genellikle bu eğitimler yılda 2 kez açılır. Biri Mayıs'ta diğeri Kasım'da olur. Tabi +-1 ay oynama gerçekleşebilir. Herhangi bir kurumu aramanızın süreci hızlandırmayacağı görüşündeyim. Kaldı ki şu anda başlı başına sistemi değiştirmeyi ve uzaktan eğitimi düşünüyorlar. Bu eğitimde gerçekleşecekse işler daha da sarpasarabilir, süreç daha da uzayabilir.

17. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

Enise A. bunu beğendi.
  18. config2016

config2016 CMNet Üyesi

@Enise A. Mesele işin bizi bekleyip beklemediği değil, mezun olduktan sonra bu belgeyi almadan piyasada hiçbir değerinin olmamasıdır.Madem bu belgeyi almadan piyasada çalışmak imkansız durumda (Danışman firmalar ve Geri Dönüşüm Tesisleri ), o zaman kimse MAĞDUR edilmeden verilecek. Siz iş bulamadınız diye diğer insanlarında bulamayacağı anlamına gelmez mantıklı konuşun ve eğitimin zamanında açılması ve kimsenin mağdur olmamasını temenni edin yeter.

HillDenz, Zehra Yenideniz ve edemircevre bunu beğendi.
  19. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

@config2016 siz de laflarınıza biraz dikkat edin ,size öyle gelebilir ama ben bir mantıksızlık göremiyorum söylediklerimde...Acı ama gerçek olan şeyleri söyledim...Merak etmeyin temenni ile kalmıyorum dua da ediyorum meslektaşlarıma ;)

20. alacanferhat

alacanferhat CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, Çevre görevlisi eğitimiyle ilgilenen şube Belgelendirme Şubesi, numaraları aşağıda paylaştım. Arayıp bilgi alabilirsiniz.

Adnan MACİT Şube Müdürü V. (Çevre Mühendisi)
    Belgelendirme Şube Müdürlüğü
    410 18 65

Havva ÖZKIR Şehir Plancısı
    410 18 57

Yücel NAR Kimyager
    410 18 56

Elif Pınar POLAT Mühendis
    410 14 61

Teknur ATABEY Çevre Mühendisi