• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Cevre gorevlisi egitimi

@Enise A. Siz konuyu anlamamışsınız , şuan devlet eliyle iş bulamıyoruz belge mevcut olmadığı için , onlar belgeyi versinde iş bulamamak kişisel sebeblerden kaynaklansın ;)

ben şuanda çalışıyorum firmaları yasal olarak ustume alam için belgeye ihtiyacım var

@Enise A.
şuan bir danışmanlık firmasında çalışıyorum belgem olmadığı için imza yetkim olmuyor belki iş bulabilen oluyordur!!

Dediğim laftan ne anladınız da böyle tepki veriyorsunuz anlamadım ama ,işin zor bulunduğu gerçeğini hiç birşey değiştirmez,istisnalar kaideyi bozmaz.

Sizin adınıza da sevindim inşallah eğitim bi an önce açılır ne diyelim ...

Casper_VIA_V3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Cem Yılmaz

Baskı uygulayacak arkadaşların da hevesini kaçırmayalım lütfen. Ayrıca bildiğim kadarıyla eğitimler her yıl yapılıyor. Uzaktan eğitim konusu da fısıltı gazetesiyle herkes birbirine yaymakta, doğru olabilir, Türkiye'de her geçen dakika sistem değişiyor zaten ama en emin siz vurgulamışsınız, kaynağınız nedir ? Bir de uzaktan eğitime geçilirse neden işler sarpasarıyor, süreç uzuyor? Mantıken daha kolay olması gerekmez mi?

@Joffrey Baratheon

En emin ben değilim, burada konuşan birçok insan bundan emin. Çünkü bakanlığı aradığınızda "uzaktan eğitim çalışmalarımız sürüyor" diye yanıt alıyorsunuz. Deneyebilirsiniz siz de. Eğitimin her yıl 2 kere yapıldığını zaten belirttim, sanırım siz yazdığımı yanlış anladınız.
Uzaktan eğitime geçince işlerin neden karışacağını da şöyle özetleyeyim. Bizler gidip otellerde aldık bu eğitimi. Ona rağmen tonla eksiklik vardı. Benim eğitim dönemimde birkaç arkadaşın belgeleri çıkmamıştı. Ayrıca tüm katılımcılara faturalar yanlış kesilmiş, bizden faturaları geri yollamamız istenmişti vs. Şimdi sizin bahsettiğiniz uzaktan eğitim olayının gerçekleşmesi için öncelikle sağlam bir altyapı kurulması gerekiyor ki şu anki mevcut kafayla bunu yapmaları zor. Öyle ki ne atık beyan döneminde, ne piyasaya süren bildirimlerinde bir türlü doğru çalışamayan sistemin, eğitim döneminde ne kadar doğru çalışacağını kestiremezsiniz.

Cem Bey, iş yoğunluğu eğitimin iki yılda bir yapıldığını söylemişsiniz gibi anlamışım. Kusura bakmayın. Ancak uzaktan eğitimin sistemi düzelteceğine inananlardanım. Sonuçta ne işimiz var otelde, Antalya'da orda burda. Biz mi kalkındıracağız turizmi yahu..

@Enise A.
Valla sürekli ortalığın durulmasını bekledim ben de. Yok seçimdir, yok olmadı bir seçim daha, şimdi de kalkışma. Aylarca iş aradım.

Bence bu Çevre Görevlisi Belgesi işi hiç iyi olmadı. Çünkü millet ne yapacağını şaşırdı. Danışmanlık mı yapsam, atık su mu yapsam, geri dönüşümde mi çalışsam, belediyeyi mi zorlasam, KPSS mi çalışsam... (Bir de İSG çıktı) Zaten bu yüzden millet anca belgelere para döküyor. Kendini geliştiremiyor. Bizi öyle bir karamsarlığa itiyorlar ki eğer kendi işimizi şans eseri bulamazsak neredeyse 30 yaşına kadar işsiz dolaşıyoruz.
NOT: Eğer bu belgeyi alacaksanız Geri Dönüşüm tesislerinde çalışmanızı tavsiye etmiyorum. (Asgariden sigorta primi, her işi sana yaptırma durumları, kantara bakma, çoğunun aile şirketi olması hasebiyle birden çok patronunun olması, arada misafirlere çay-kahve ikramı...Daha düşük maaş konusuna girmedim bile çünkü bu bir tercihtir)

Çevre Görevlisi Vize Eğitiminin yenilenme eğitimine katılmak isteyenlerin isimlerini yazalım.

Şule Akkoç;
Önümüzdeki zamanlarda yapılacak olan Çevre Görevlisi Vize Eğitimine katılmak istiyorum.

Aramak,sormak,mail atmak sonuç getirdi arkadaşlar.Bakanlıktan açıklama geldi.Açıklama aşağıdadır.Demek ki neymiş baskı bazı şeyleri değiştirebiliyormuş.Resmi bir açıklama yapıldı sonunda.Umarım en yakın zamanda eğitim de açılacak.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ağlamayan çocuğa emzik verilmez lafı çok doğru bir laf bu ülkede. Kesinlikle hakkımızı aramalıyız, üşenmeden Bakanlığa internet ortamında yukarıdaki linklerden dilekçe-talep-önerilerimizi yazmalıyız. İnanıyorum ki 2016 sonuna doğru bir eğitim açılacaktır.

Ben aramaya devam edeceğim bıkmadan usanmadan, umarım ki 2016 sonunu bulmadan eylül ayı içerisinde bu eğitimi almış oluruz

Eylül ayı çok iyimser bi tarih olur, belge toparlama ve başvuru için çok kısıtlı bir zaman olmuş olur, ekim ayının ilk haftası da TMGD sınavı olduğu için çakıştırmazlar diye düşünüyorum. Ekim sonu yaparlar bence.

Açıklanan her tarih bence geç bir tarih olacaktır. Çünkü bu eğitim zaten mayıs-haziran ayında olmalıydı.Şu aşamada bekleyip göreceğiz ama ben iyimser olmaya devam edeceğim :)

iyimser olmaktan başka çaremiz yokki baskı yapmak gerek ama pek de umursamıyorlar sanırım bizleri nede olsa asgari ücretle çalışan mühendisleriz!!!