• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi ile ilgili

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
İnternette dolaşırken şöyle bir şey gördüm:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu işi hangi ara dershane modeli ile bağdaştırdılar onu anlamadım ? Eğitim kadrosunu da sadece ünvan olarak vermişler, isim yok.

Bundan haberi olanlarımız var mı ?

Dayanamadım aradım...Mintek eğitim kurumu diye bir yer.... Telefona bakan bayan benim bilgim yok ama kurucumuz ilgileniyor ona mail atıp sorabilirsiniz diyor. Mail adresi cevre90@gmail.com.

Yahu...Bu eğitimi bakanlık vermiyormu??Hangi ara özel firmalara devretti..Haaa zaten biliyoruz bakanlık bunu yapmayı istiyor...Ama daha bunun için erken henüz tartışmaların tozu dumanı bitmedi...

Herhangi bir yasal dayanağ olduğunu sanmıyorum...Ancak simdiden yolunu yapıyorlar anlaşılan...Yine de yetkili kişi kimse görüşmek ve sormak lazım hangi yasal dayanakları var diye??

Ama benim şahsi kanaatim uyanık birileri yapıyor, güvenmemek laızm..

Bütün arkadaşların yorumuna katılıyorum. Ama fiırsatcılarda boş durmuyor bu eğitim şu eğitim... Orası anlaşılan başka eğitimleri de veren bir eğitim merkezi ve bu çevre görevlisi eğitimini verelim boş durmaktan iyidir diye düşünmüşler anlaşılan. Sitede bir şey daha dikkatimi çekti. Çevre görevlisiyim çevre mühendisiyim iş arıyorum diye, formda onay kutusu var. bunlar belki de çevre görevlisi istihdamı yapacak ik firması olmayı da planlıyor olabilir. ya da kendilerinde bu eğitimi verecek yetkili kişi arıyorlar (sanki var ya). TEK BİLDİĞİMİZ İŞİN İÇİNDE İŞGÜZARLIK oldugudur. çevre mühendisi olarak kurumsal (!) bir firma da olsa sınava gireceksem böyle bir özel eğitim kurumuma giderek kendimi küçültmem...

Arkadaşlar, yanlış anlaşılmalar olmasın.
Firmanın bakanlıkla ilgisi yok.
Sadece dershane türevi bir şey işte. KPSS kursu gibi bir şey bu da. Çok bir farkı yok. Gelin size kazandıralım diye bir düşünce içerisindeler.
Ayrıca Çevre Görevlisi eğitimleri kalktı denilebilir. Eğitimi özel firmalara vermeyi düşünmüyorlar bildiğim kadarıyla. Eğitim zaman ve para kaybı diye taslaklarda da yayınlandı zaten.

Ben EK 1 listesine tabi bir tesiste çalışıyorum, yürürlükte olan Çevre Denetimi Yönetmeliği ne göre en geç 01.06.2010 tarihine kadar çevre görevlisi bulundurmak, çevre yönetim birimi kurmak veya çevre yönetimi hizmeti alır ibaresi var. Yahu ben çevre görevlisinin yapacağı herşeyi zaten Çevre Mühendisi olarak yapıyorum, ne yani denetimden geçelim diye bu yaptırımları uygulamak zorunda mıyım?
Sinirlerim çok bozuk ama bana bir çıkış yolu önerir misiniz arkadaşlar ? :-(

Bir e-posta aldım. Yazıyı okuyunca direkt bu başlık aklıma geldi. Aşağıda gelen yazıyı aynen yapıştırıyorum:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Şimdi benim anlamadığım bir şey var. Herhangi bir kurum olsa tutup da bunu buraya yapıştırmam ancak öncelikle baktığımızda ben bildiğim kadarıyla böyle bir gruba üye değilim ve bana bu yazı gönderilmi. Üstelik bir iş teklifinden çok daha farklı bir izlenim uyandırıyor. Üstelik firmanın yeterlilik alıp almadığını kontrol edinde bu konuda yeterliliği bakanlığın sitesinde yok. Ben bu siteye üye değilim ve bana giriş yap yoksa hadi sana şifre verelim diyor. Büyük ihtimalle bakanlığın yayınladığı listelerdekilere otomatik olarak gönderildi bu e-posta. Amacı istihdam değilse tam olarak nedir çözebilmiş değilim ya da tutup diyecek ki işte şehrinizden firma bağlayın, prim verelim. Arayım mı dedim de saat geç. Belki ararım bir ara :D

Arkadaşlar Çevre görevlisi belgem onaylandı, görüntüle kısmından görebiliyorum ama bunu bana gönderceklermi acaba??
teslim alan varmı??

@Retaw

Hayırlısı olsun, onu çıktı alıp basabilirsiniz. e-imza'lı geçerlidir. Ben de aldım, gönderilmeyecek.

Cihan Emre

Kanka,
Aynı mail bana da gelmiş dediğin gibi bunlar kesinlikle ÇOB sitedeki mail adreslerinin hepsine attılar.. ve çakmaya benziyolar :p

Adamlar ciddi ciddi giriyor bu işe anladığım kadarıyla. Bugün yeni bir e-mail gördüm.

ÇEVRE GÖREVLİSİ EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Çevre Görevlisi Eğitimi 160 saattir, 5 ile 6 ay kadar sürmektedir. 13 Ağutos 2011 sınavı için eğitimler başlatılıyor. Bize gelen kayıtlara göre en erken başlayacak eğitim dönemleri şu şekildedir;

1- Online eğitim için,
Hafta sonu 2 gün saat 16-20 saatleri arası, haftada 8 saat
Hafta sonu 2 gün saat 12-16 saatleri arası, haftada 8 saat
Hafta içi 3 (p.tesi, çarşamba, cuma) gün saat 19-22 saatleri arası, haftada 9 saat
Hafta içi 3 (p.tesi, çarşamba, cuma) gün saat 13-16 saatleri arası, haftada 9 saat
* Onlin eğitim için TEST eğitimleri başladı. ( Katılmak için mikrofon, kulaklık, webcam yeterli.)

2- Örgün eğitim için, ( Eğitimler Üsküdar-Avcılar-Ankara'da yapılacaktır.)
Hafta sonu 2 gün saat 13-17 saatlari arası, haftada 8 saat
Hafta sonu 2 gün saat 18-22 saatlari arası, haftada 8 saat
Hafta içi 3 (p.tesi, çarşamba, cuma) gün saat 19-22 saatleri arası, haftada 9 saat
Hafta içi 3 (p.tesi, çarşamba, cuma) gün saat 13-16 saatleri arası, haftada 9 saat

** Daha fazla bilgi için ** ( reklamını yapmaya gerek yok )

şaka gibi.. bizim min. 4 yıl okuyup öğrenemediğiminizi bu derslerlemi öğrenecekler.. bunların hepsi çevre görevlisi sınavını kaldırmaya yönelik çalışmalar.. tahminimce bu eğitimden sonrada sınav geçebilen sayısı gene çok çok az olacağından adım adım önce sınavı basitleştirecekler sonrada sınavı kaldıracaklar!..

Can arkadaşım umarım senin dediğin gibi olmaz. Bu arada hiç o eğitim notlarına ve sınav sorularına baktınız mı? Bizim okulda 1. sınıfta verilen çevre mühendisliğine giriş dersi sınav sorularımız bile bundan zordu:)))))