Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre görevlisi ne iş yapar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında argun tarafından paylaşıldı.

1. argun

argun CMNet Üyesi

arkadaşlar elinde çevre görevlisinin tam olarak ne işyaptığını ve nasıl bir çalışma izlemesi gerektiğini anlatan döküman olan var mı?

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Yönetmelikte gayet de anlatıyor :)

3. argun

argun CMNet Üyesi

yönetmelikte anlattığının farkındayım ama daha kapsamlı bişey istiyordum. mesela sadece ısınma için yakıt kullanılıyor emisyon ölçümü gereklimi, sadece evsel nitelikli atık su çıkıyor atıksu ölçümü gereklimi bunun gibi basit şeyler

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Açıkçası arkadaş yönetmeliğe yönlendirmekle doğru yapmış, çünkü gerçekten aradığın sorunun cevabını yönetmelikte bulabilirsin. Ancak pratik olarak bir cevap arıyorsan şöyle söyleyim;

2 esas görevi var Çevre Görevlisinin.
    1. Çalıştığı işletmenin izin ve lisans işlerini yürütmek.
    2. Çalıştığı işletmenin Çevre Mevzuatına uymasını sağlamak veya sağlatmak.

Bu hususta gerekiyorsa emisyon ölçümü, atıksu analizi, gürültü ölçümü ...vb girdiği kapsamlara göre yaptırılmasını sağlayacak.

5. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

6. cevcev

cevcev CMNet Üyesi

yönetmeliklere bi kere bile bakmadan haybeye nasıl soru soruyorsunuz ya istediğin o basit şeyler de yönetmelikte var kimse .... element uydurmuyo zaten herşeyi düzenleyen yönetmelikler, okuda öğren.

7. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sürekli eleştirmeyi bırakın. İşinize yarayan bir konu var ise siteden faydalanın yoksa kimseyi eleştirmeyin. Mantığınızla örtüşmeyen mesajlar yazılabilir, benimle örtüşmeyen mesajlarda oluyor fakat kimseyi eleştirmiyorum. Yardım etmek isteyen ediyor istemeyen etmiyor. Sizde istemiyorsanız etmeyin.

Kadir Ünal ve Çağdaş Hacıoğlu bunu beğendi.
  8. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Ağzınıza sağlık Fatih Bey.Arkadaş ne zamandır kaşınıyordu.Çok güzel bir cevap olmuş bu.İnşallah anlar.

Kadir Ünal bunu beğendi.
çevre görevlisi ne iş yapar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Hastanede çevre mühendisi ne işlerle ilgilenir, neler yapar yardım lütfen!!!

Herkese selamlar Yaklaşık üç yıldır atıksu üzerine çalıştım ve yakın bir zamanda hastanede çalışmaya başlayacağım.Hastane ortamında çalışmış yada bilgisi olan arkadaşlardan ricam, beni bu konuda aydınlatmalarıdır. İnsanın aklına ilk tıbbi atık, iş güvenliği ve ISO geliyor. Tabi bu yazıldığı kadar kolay olmasa gerek. Deneyimlerini yada bilgilerini paylaşabilecek meslektaşlarıma şimdiden...
  4. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...