Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi olarak ilk işim

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında KYS tarafından paylaşıldı.

 1. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  Selam arkadaşlar

  Benden önce bir Çevre Görevlisi ile çalışıyolarmış henüz kendisiyle tanışmadım, herhangi bir evrak falanda bulamadım.
  Emisyon, tehlikeli atık, atuksu falan, emisyon ölçümleri yapılmıştır diye tahmin ediyorum. Başka neler yapmam gerekiyor.
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Öncelikle hayırlısı olsun.Firmanızda çıkan atıkların neler olduğunu,nerelerde depolandığını ve hangi yetkili kurumlara (TAT veya GDT) verildiğini öğrenin.Atıkları verdiğiniz kuruluşlar ile anlaşmalar yapılmış mı onlara bakın,yapılmışsa tarihlerini kontrol edin,tarihi geçen varsa yenileyin.Çevre İZinleriniz var mı kontrol edin.Eğer Çevre İzinleri alınmamışsa alınması için işlemleri başlatın.Emisyon ölçümleri yapılmış mı,yapılmışsa tarihine bakın.Tarihi 2 yılı geçmediyse sorun yok.Geçtiyse yenilenmesi lazım.Bu arada iç ortam ölçümlerini de kontrol edin derim.Arıtma tesisi var mı yoksa O.S.B. de misiniz?Atıksu arıtma tesisiniz varsa önceden yapılmış olan (akredite kuruluşa yaptırılmış olan) analiz sonuçlarını inceleyin ve zamanı geldiyse akredite kuruluşlardan biri ile anlaşıp analizleri yaptırın derim öncelikli olarak.
   
  KYS bunu beğendi.
 3. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim, Atıksu arıtma tesisimiz yok, O.S.B de değiliz, daha önce ölçüm yapılmış mı bilmiyorum, patron şu an yurt dışında Muhasebe Md pek bilmiyo bu konuları, iç ortam ölçümleri Gürültü ölçümü de yaptırmak gerekir heralde ekstruder makinaları var çok olmasa da gürültü oluyo, toz çok fazla...Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Yönetmelikleri takip etmem gerekicek sanırım bunlarla ilgili, bunların dışında yapmam gereken bişey var mıdır ? acaba, Çevre İzninimiz var dedi Muhasebe Md bunun için incelenemeye senede bir mi geliyorlar?
   
 4. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  5 yıllık oluyor Çevre İzinleri.Çevre Müdürlüğünden bildiğim kadarıyla istedikleri an gelebilirler ve yukarıda saydığım Çevre İzininden tutun da atıkları verdiğiniz firmalar ile yapmış olduğunuz sözleşmelere;2011 yılı için yapılmış olması gereken ambalaj atık beyanı,tehlikeli atık beyanı,atık yağ beyanı gibi beyanlara kadar herşeyi sorabilirler.
   
 5. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  teşekkür ederim
   
 6. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Rica ederim.İnşa'Allah yardımcı olabilmişimdir az da olsa. :)
   
  KYS bunu beğendi.
 7. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  Ne demek çok yardımcı oldunuz, ilk iş olunca nereden başlıycağını bilemiyor insan, verdiğiniz bilgilerle evrakları toplamaya başladım, çok sağolun...Çevre Mühendisi olarak gerçek anlamda işimi yapmak isterdim, tam tersi plastik sektöründeyim malesef kirletici veriyoruz daha çok...
   
 8. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Hayri bey yardımcı olmuş anladığım kadarıyla, mesajların tamamını da okuyamadım ancak bir kısa cevap vereyim istedim.
  Öncelikle hayırlı olsun.
  İlk olarak tavsiyem GFB ve Çevre İzni durumunu kontrol edin. Yönetmeliğe tabi misiniz, değil misiniz ? Tabi değilseniz muaf yazısı için başvurun. Tabiyseniz GFB başvuru evraklarını hazırlamaya başlayın.
  Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmelik içerisişnde gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.
  Gerekli başvuruyu bu yolla yapınız. Bu sırada atık yönetimi konusunda bir plân çıkartıp her atık türünü uygun ve lisanslı tesisle bertaraf ettirmeniz gerekiyor.
   
  KYS bunu beğendi.
 9. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  teşekkür ederim
   
Çevre görevlisi olarak ilk işim konusuna benzer içeriklerimiz
 1. cevre görevlisi olarak atanılan firma

  arkadaşlar herkese merhaba ; Çevre Görevlisi olarak atandığım firmada 1 gun den az olmamak uzere calısma hukmunu nasıl bir tutanakla dosyalıyoruz elinizde bir format örneği warmıdır. İlk olarak yapılması gereken nedir?.. Su konuyu acıklığa kavusturabilirsek gercekten cok sewinicem... :(
 2. Tesise kendimizi çevre görevlisi olarak atamak

  Merhaba, Benim bir sorunum var. Şirkette çalışmaya yeni başladım. Benden önce danışman firma GFB almış. Şimdi, izin başvurusu vs. yapmak için çevre görevlisi olarak firmayı kendi üzerime almam gerekiyor. Firmamız ÇBSye kayıtlı, atık beyanını falan yaptım. Fakat e izin sayfama girdiğimde, bana kayıtlı tesis bulunmuyor. İşletme protokollerinden, firmayı aratıyorum.Şirketin Vergi Numarasını ve...
 3. çevre görevlisi olarak atama işlemleri

  merhaba ben sağlık müd.lüğüne bağlı çevre mühendisiyim. Aynı zamanda çevre görevlisiyim. Müdürlük bünyesinde ikinci bir çevre görevlisi olmadığından çevre yönetim birimi kuramadık. Ben de yine müdürlüğe bağlı bir hastanede çalışmaya başladım. Hastaneye kendimi çevre görevlisi olarak atama aşamaları nelerdir. yardımcı olursanız sevinirim. ben biraz araştırdım. cevre.cop.gov.tr adresinden giriş...
 4. Çevre Görevlisi olarak kayıt olma

  Arkadaşlar yeni başladığım fabrikada çevre görevlisi oalrak sisteme kayıt yapmam gerekiyor. Fabrika daha önce danışmanlık firması ile çalışıyordu bugün itibari ile ayrıldı. Tesisi kendi sayfamdan kaydetmem için nasıl bir yol izlemem gerek bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Sanırsam belli bir süre içinde de kayıt olmam gerekiyormuş.
 5. Fabrikalarda tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışmak

  Arkadaşlar bir hususta bildiklerinizi öğrenmek istiyorum. Ek-2 kapsamında bulunan bir fabrikada çevre yönetim birimi kurulmadan tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışabiliyor muyuz? Yeni yönetmeliğe baktım fakat net bir karara varamadım. Konu hakkındaki bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim.