• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi olmak (başvuru)

ayfree

Kayıtlı Kullanıcı
iyi çalışmalar arkadaşlar sitelerde forumlarda biraz gezindim ama bir türlü net bir cevap bulamadım.
çevre görevlisi olmak için neler yapılması gerekiyor.

2014 yılında filan sadece sınava giriliyordu ve sonucuna göre belge alınıyordu. şimdi forumları gezerken görüyorum eğitim diyorlar sınav diyorlar ama ne eğitim tarihleri nede sınavları gördüm.

şu ana kadar hiç bir yere başvurmadım. çevre görevlisi olmak ve belgeyi almak için ilk olarak ne yapmam gerekiyor. izlenmesi gereken yol nedir. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ayrıca biyoloji mezunuyum. bazı formlarda sınavına direk girerek başarılı olunabilir diyor.

Çevre görevlisi ve ç. danışmanlık firmaları yönetmeliği size en iyi bilgiyi verecektir. Ancak öncelikle size kısa bilgi vereyim. Çevre mühendisliği mezunları dışında çevre görevlisi olma hakkı tanınanlar hem eğitime hem de sınavına girecekler.Bu eğitimin duyurusunu Çevre Şehircilik Bakanlığının ÇED izin ve Denetim Genel Müdürlüğü veya TUÇEV internet sitelerinden takip etmelisiniz.Aşağıdaki linkte yönetmeliği bulabilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Şuanda herhangi bir eğitim yok ama 1-2 ay içinde büyük ihtimal açılır bakanlığın sitesinden Birimler kısmından 3. sırada ki Çed seçeneğinden takıp edebilirsin eğitim açıldığında gerekli evrakları veya ne yapılması gerektiği sitede yazar. Çevre mühendisliği okuyanlar eğitim sonucunda direk alır üniversitenin fizik/biyoloji/kimya bölümlerinden mezun olanlar ise eğitim sonucunda sınavdan 70 puan alaraktan bu belgeyi alırlar

Çevre muhendislerine egitim var sinav yok diger bölüm mezunlarina egitim sonrasi sinava tabi tutuluyor egitim yeri ve tarihi kendileri belirleniyor takip etmelisin @mkibaroglu