• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi sayısı

Çağdaş Nikbay

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DSİ
merhabalar;
sistemimizde sorun var. ben danışmanlık firmasında işe yeni başladım. benden önceki 3 kişiden birinin çıkışı verildi. şu an sistem 10 gün uyarısı veriyor. bu süre zarfında beni ekleyemezlerse ne oluyor? bilginiz var mı?. sistemde sorun var beni yeni çevre görevlisi olarak ekleyemiyorlar... şimdiden teşekkürler

Resmi Gazete Tarihi: 12.11.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27757

ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK
Çevre danışmanlık firmalarının yükümlülükleri
MADDE 11
(2) Çevre danışmanlık firmaları;
a) İstihdam edilen personelin T.C. kimlik numaralarını ve sosyal güvenlik numaralarını on iş günü içerisinde Bakanlığa bildirmekle,
b) Çevre görevlisi belgesine sahip personelin firmadan ayrılması veya işe başlaması durumunda Bakanlığa on iş günü içerisinde haber vermekle,
c) 9 uncu maddedeki şartların sağlanamaması hâlinde on iş günü içerisinde Bakanlığa bildirmekle ve söz konusu hükümlere on iş günü içerisinde uymakla,
ç) Firmanın unvanı, adresi ve sahibinin değişmesi hâlinde bu durumu on iş günü içerisinde Bakanlığa bildirmekle,
d) Kendilerine ait ticari sicil numaralarını Bakanlığa bildirmekle,
e) Yeterlik belgesi alma aşamasında sundukları belgelerde meydana gelecek değişiklikleri, değişiklik tarihinden itibaren on iş günü içinde Bakanlığa bildirmekle,
yükümlüdür.

Belgenin askıya alınması ve iptali
MADDE 15 – (1) Yeterlik belgeleri;
a) Yapılacak denetimler veya 11 inci madde gereğince yapılması gereken bildirimler sonucunda, yeterlik koşullarını taşımadıkları veya verilen taahhütlere uyulmadığı ve yükümlülüklerinin yerine getirilmediğinin tespit edilmesi hâlinde üç ay süre ile,
askıya alınır.
(4) Yeterlik belgesi iptal edilen firmaların sahibine/sahiplerine altı ay süre ile aynı konuda yeterlik verilmez.

çok teşekkür ederim rıfat bey. durumun tespiti halinde diyor. 10 gün değil de daha sonra bu sorunu halletsek acaba askıya alınır mı yeterlik belgesi? zira bizimiş uzun sürecege benziyor

Tespit edilirse iş işten geçmiş olur zaten :) ancak şunu da söylemek isterim her şey internet ortamında olduğu için daha sonrada başınıza iş açılabilir. Çünkü sizden önceki arkadaşın çıkış tarihi ve sizin giriş tarihiniz sistemde yer alacak. Daha sonraki incelemelerde yaptırım olabilir. Çünkü Bakanlık Danışmanlık firmalarını incelerken Firmalarla yapmış olduğunuz sözleşmelerin tarihlerine dahi bakıyor. ben derim ki sizin işiniz uzun sürecekse başka birini çalıştırıyormuş gibi gösterin tabi öyle birini bulabilirseniz. Ayrıca yönetmelik yayınlanmadı henüz ama yayınlanırsa 5 çevre görevlisi olması gerekecek danışmanlık yapılabilmesi için. şimdiden bir kişiyle anlaşılabilir.

rıfat bey bizim sistem sorunlu. beni ekleyemiyorlar. belgem var işe giriş bildirgem var. sistemde yeni çevre görevlisi ekle butonu aktif değil. tıklanmıyor. çevre bilgi sistemimiz de sorunlu ondan mı acaba. İl müdürlüğünde ÇBS sinde görünmüyoruz. ama yeniden ekleyin dedik, onlar vergi nomuzu alıp giriş yaptılar. zaten kayıtlıyız. hem varız hem yokuz. anlamadık sorunu.

hocam bence elinizde yazılı bir belge olsun herşeye hazırlıklı olmak lazım. Ortalık biraz karışık bu aralar Yardım Masasını kaldırdılar sistemde sorunlar çoğaldı. Bir dilekçeyle durumu İl Müdürlüğüne bildirin ve takip edin derim ben. Biraz sıkıntı bir dönem olacak bir kaç ay.

ben bakanlığa çıkarılan arkadasın bilgilerini ve benim giriş yaptıgımı dilekçeyle bildirdim. umarım iş yarar. şimdi 2 kişi görünüyo çevre görevlisi olarak. 3. benim ama ekleyemedik sistemden.yardım masası dediğiniz ne oluyor. sedat beyin oldugu birim mi acaba?. evet aradım bakanlıgı telefonlar calmıyor bile. tesekkür ederim herşey için

bir sıkıntı çıktığında o belgeler işe yarar tabi. Sedat Bey gitti sıkıntı başladı. Ben Arıyorum açan yok :)

:D haklısınız. bu ara herkes İSG belgesi peşinde. sizin belgeniz var mı? ben de kursa yazıldım ama aynı çevre görevlisi gibi olacak bu iş. herkes yazılmıs. iş yok çevre mühendisliğinde ne yapsnlar.gerçi tüm mühendislik srunlu birkaçı dışında. piyasa malı olacak bu İSG işi de.para verip duruyoruz işte. bakalım ne olacak. kolay gelsin....

Yazılanlardan biri de benim 18 mayısı bekliyorum :) ama benim düşüncem hem Çevre Mühendisi hem İş Güvenliği Uzmanı olmak işimize yarayacaktır. Nasıl ki Maden Mühendisi olup Uzmanlığını da almış arkadaşlar hem teknik nezaretçi, hem de İş Güvenliği Uzmanı olarak daha şanslıysa biz de firmalarda Çevre Görevlisi ve Uzman olarak bi o kadar şanslıyız diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun bakalımm.

:D hayırlı olsun herkese diyelim. ama duyduguma göre mayıstaki sınav dönüm noktası. şu an mayıstaki sınava girecek kişi sayısı 40 bin civarı. ekim sınavı hem zor hem de kurs eğitimi 6 aya cıkacakmıs. mayısta ihtiyaçları giderecekler.kolay sorular gelme ihtimali yüksek. zorunlu ihtiyaç bitince de elemeye baslayacakla adayları. kısacası mayıstaki sınava iyi hazırlanma gereğidir. bende bi kaç kurumun ders notları olacak 2 haftaya. arkadaslarımdan temin ettim. yardımcı olacaksa eklerim ulaştırabilrim sana da. mail vs olarak. amacım meslektaşlarımın diğer mühendisliklerle yarşabilmesi her açıdan... kolay gelsin tekrardan