• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi uzaktan eğitim ilanı (2017 yılı birinci eğitim)

@hlllydn Teşekkür ederim bende eğitimleri almaya başladım sabah mail geldi, fakat 4.videoyu izlediğim halde izlendi ibaresi çıkmadı sizde de böyle bi problem çıktımı acaba?

@ezgisultanbaser. Ben pazartesi sabah başvuru yaptım. Mail gelmedi hala ama bu sabah baktığımda eğitim 2. Grup olarak kaydedilmiş. Almaya da başladım. O zaman sizin de 1 2 gune olur

@ezgisultanbaser bende pazartesi sabah başvuru yaptım bu sabah geldi mail en kısa zamanda gelecektir başlarsın eğitimlere

@mstfmte 2 video izledim ben henüz 4.yü göremedim. Akşam bakayım bi ben de

@ezgisultanbaser Bende de aynı sorun var hata/istek bildirimi yolladım cevap olarak: Merhabalar,
Eğitim grupları parça parça açılmaktadır. Sizin eğitiminiz henüz açılmadı. Eğitiminiz başladığında mail yoluyla bilgilendirileceksiniz. Herhangi bir problem bulunmamaktadır.
İyi günler. Bu şekilde dönüş yaptılar.

Merhaba arkadaşlar, eğitimi tamamladığım halde mail adresime e sertifika gönderilmedi. Aynı sorunu yaşayan var mı?

Ben de eğitimi tamamladım tüm videoları izledim fakat sertifika indirme sekmesi çıkmadı?

Arkadaşlar merhaba, çevre görevlisi belgesi için uzaktan eğitimi tamamlayanlar arkadaşlar belge başvurusu için bakanlığın izin ve lisans yazılım portalı üzerinden başvuru yapmaları gerekir. Başvuruyu yapmayan arkadaşlar, başvuru yapılması için belli bir süre sınırlaması yok. Çevre görevlisi yönetmeliğini incelediklerinde süre ile ilgili bir madde bulunmamaktadir. Ancak ben ilgili kişiye mail attim ve "belli bir süre sınırlaması yok ama mevduatların ( kanun ve yönetmelik) değişmesi durumunda bu sürenin kısıtlanmasından etkilenmeyeceğiniz de anlamına gelmiyor" diye dönüş yaptı. Size tavsiyem bugüne kadar başvuru yapmayanlar bir an önce sistem üzerinden başvuru yapsınlar.

Çevre görevlisi eğitimleri bitiren arkadaşlar bundan sonra yapılması gereken işlemler aşağıda ki gibidir;
1-) Çevre görevlisi uzaktan eğitimi tamamladıktan sonra sistem üzerinden katılım sertifikası verilecek.
2-) Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gidilerek döner sermayeden referans numarası alınacak ve halk bankasına gidilerek referans numarasıyla çevre görevlisi belgesi bedeli olan 260 tl yatırılarak dekont alınacaktır.
3-) Sonra imza sistemi kullanılabilmesi için elektronik imza ya da mobil imza alınması gerekli. Mobil imza için turkcell hattı 128 k alınabilir ve müşteri hizmetlerinden aranarak şifre oluşturulacak.
4-) Çevrim içi izinlerden kullanıcı adı ve şifre kaydı oluşturularak giriş yapılacak ve katılım sertifikası, dekont ve mezun olunan üniversite diploması sisteme yüklenerek imzala butonuna basılacak ve eğer mobil hat kullanılacaksa telefona ve e-imzada şifreyi girerek onaylanacak ve çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından değerlendirilerek kabul edilecek ve çevre görevlisi belgesi sistem üzerine kayıtlı bir şekilde kalacak.
Not: mobil imza için hat kullanıldığında veya e-imzada şifre oluşturulmasının sebebi, bir firma için çevre izin ve lisans başvurusu yaptığında sizin tarafınızdan doğrulanması için kullanılır.

Bugun itibari ile videolari acamiyorum ayni sorunu yasayan varmi icimizde ? Video acilsa bile 2. Yada 3. Saniyesinde donuyor neden olabilir

Çevre Görevlisi Eğitimi başlamayan arkadaşlar var mı? Bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı?

@Olgaç SÜRMELİHİN. ıyı gunler. ben dun egıtımımı tamamladım . sertıfıkamda geldı . şimdi gerıye bu yazdıklarınızı uygulucam degıl mı ?

@Sim
Merhaba üstadım evet bahsettiklerimi uygulayacaksiniz. Takildiginiz yer olursa yardimci olurum.