• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik 21.11.2013

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Arkadaşlar diğer konularda bir yönetici arkadaşımızın maddi hatasından dolayı mesajlar birbirine karışmıştır.

Lütfen yönetmelik ile ilgili tartışmalarınızı bu başlık altından yürütünüz.

Yönetmeliğin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
[/URL]

tutanak dediğiniz nedir arkadaşlar?

bakanlık yetkilisi bana işverenden alınacak bir çevre ile ilgili işlerde çalışmıştır yazısı, ve hizmet dökümü yüklenmesi gerektiğini söyledi,,

hım o daha açılmamış zaten, şu an sadece Çevre yönetim birimi için başvuru yap butonu etkin. dekont yatırıp, bir de kullanıcı sayfalarımızdan çalışma belgesi ile firmadan alınan rapor şeklinde iki tane buton var onları ekleyip dekontu yükleyip yeterlilik almamız gerekiyor imiş,,

@shalic

Çevre yönetim birimimizde aynı bu durumda biri var ve bu imzalı belgeyi sisteme mi yükleyeceğiz yoksa bakanlıpa mı yollamamız gerekiyor?

sisteme yükleniyor Gizem hanım, elden gönderilen b hiç bir belge yok, yükleme aşaması biraz sıkıntılı oldu benim için ama, belki şu anda oturmuştur yerine uygulama,,

@shalic
Yükleme sayfasında sadece dekont kısmını görebiliyorum. Sonraki aşamalarda bu yazıyı yükleme yeri çıkıyor mu?
Bir de işletme sahibinin imzalı bir dilekçesi şeklinde oluşturdum, pdf e çevirip yüklüyoruz o halde?

İlginiz için teşekkür ederim..

Merhaba, Bir firmada çevre görevlisi olarak çalışırken başka bir firmada atıyorum x (çevre görevlisi, Çevre Müh dışında) bir görevde çalışabilir miyim ?

peki bir danışmanlık firmasında çevre görevlisi olarak çalışırken, başka bir ÇED firmasında ÇED konusunda çalışılabilir mi ? İki ayrı firmadan sigorta yatabilir mi? ÇED firmasında sigorta yatma zorunluluğu var mı?

@tncbzkrt
İSG de şöyle bir kaide var. 180 saat + 37 saat diye. Bu 180 saat bir kişinin bir ayda çalışabileceği normal süre. Sigortalar da aslında 180 saatten yatar. 37 saat ise çalışabileceğimiz ekstra süredir. Bunu isg de kullanabiliriz. ÇED için de böyle bir şey söz konusu olur mu bilemiyorum ama olması gerekir. Sonuçta İSG sektöründe kullanabildiğimiz 37 saati burada da kullanabilmemiz gerekir. Part time çalışıyor olarak gösterilirseniz bu iş olur düşüncesindeyim. Aslında bunu muhasebeciler bilebilir. Onlar daha net cevaplar verebilirler.

@tncbzkrt
çed firmasında sıgorta yatırılma zorunluluğu vardır hatta başka bır fırmada çalışılamaz dıye taahhüt alınmaktadır bakınlıga verilmek uzere. Bır fırma bunyesı altında ced ve danışmanlık var ıse sorun yoktur.

Isin özü su bir arkadaş benden bilgi istedi sorduğu soru suydu. Bu ark. Bi firmada cizim falan yapiyor yani CG ile alakasi yok ama gecmisinde yapmis ve simdi bir firma bundan belgesini istiyor. Kordinator olarak kullanmak uzere. Simdi hem o firmada kordinatorluk yapip hemde suanki calistigi firmada calismasinda sikinti var mi ?

@tncbzkrt

ÇED firmalarında çalışan personellerden 5a, 5b ve 5ç personelleri tam zamanlı çalışan olmalıdır. Ancak 5c personeli tam zamanlı olmak zorunda değil. 5c yeterliğine sahip iseniz Rapor koordinatörü olarak projelerde görevlendirilebilirsiniz diye düşünüyorum.