• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik 21.11.2013

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Arkadaşlar diğer konularda bir yönetici arkadaşımızın maddi hatasından dolayı mesajlar birbirine karışmıştır.

Lütfen yönetmelik ile ilgili tartışmalarınızı bu başlık altından yürütünüz.

Yönetmeliğin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
[/URL]

Rapor yükleme butonu tam olarak nerede gözleniyor? Tesisin doğrudan üzerine tıkladığımızda tesis başvurularının yanında tesis raporları diye bir başlık var ancak içeriği boş... bu olabilir mi?

acil bi durumdan dolayı sohbet geçmişini hiç okumadan soruyorum arkadaşlar çevre görevlisi olmak için odaya üye olmak gerekiyor mu ?

Yönetmeliğin 10. maddesi
(3) Çevre danışmanlık firmaları birinci fıkrada sayılanlara ilave olarak;
j) "(Ek:RG-6/5/2014-28992) Bünyelerinde görev yapan çevre görevlilerine ilişkin SGK belgelerini takip eden yılın Şubat ayı sonuna kadar sisteme yüklemekle, yükümlüdür" diyor.
Buna göre her yıl SGK belgelerimizi sisteme yüklememiz mi gerekiyor? Bu belgeleri yüklememiz gereken kısmı da göremedim sistemde..

Rapor yüklemeler firmanın kendi izinlisans girişi üzerinden yapılmaktadır. Hemen firma bilgilerinin altında ki ikonda yer almaktadır. 01 ocak ayı itibariyle sisteme yükleme yapılmaya başlanmışır.

Firma kullanıcı kodu üzerinden yapılan girişlerde hemen sol tarafta duyuru kısmında yazıyor.

İyi Akşamlar Arkadaşlar,

Aylık Çalışma Takvimi yükleme kısmında Ocak ve Şubat ayı için takvim yükleyebilen var mı? Sistemde sanırım bir hata var. Hem Şubat, hem Ocak takvimlerinin her ikisini de Ocak 2015 olarak gösteriyor. Böyle bir hata ile karşılaşan var mı?

Melih Bey merhaba,

Bildiğiniz gibi sisteme yüklemeler 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren aktif hale geldi.

Aylık değerlendirme tutanakları ve yıllık iç tetkik raporlarımızı dosyalar halinde hazırlıyorduk.

Yalnız sisteme yükleme sayfasında AYLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ, EĞİTİM RAPORU ve UYGUNSUZLUK RAPORU yükleme başlıkları var.

Bunların formatlarına nereden ulaşabilirim?

Sizde mevcut ise paylaşmanızı rica ediyorum.

Tabi ki başka arkadaşlarda da varsa onlarda paylaşabilirler.

Teşekkürler.

Selamlar Erkan Bey,

Önceki mesajlarımda da göreceğiniz üzere Aylık Çalışma Takvimi ve Uygunsuzluk Raporu'nun Bakanlık tarafından bir formatı yayınlanmadı. Ancak ADR, İç Tetkik ve Eğitim Raporu Formatlarına
erişebilirsiniz.

İyi Çalışmalar,

Melih Bey,

ADR, İç Tetkik ve Eğitim Raporlarını ben bugüne kadar aşağıdaki adresteki formatlara göre yaptım.

bakıyorum içerikler aynı ama ufak tefek değişiklikler var.

İkisi de sitemde yüklü olduğuna göre benim yaptığım formatta kabul edilebilir görünüyor.

Bakanlık neden iki formatıda yayında tutuyor anlamıyorum.

Normalde en son yayınlanan format doğru formattır. Bu konu ile ilgili duyuru yapılmıştı sanırım. Yani eski formatları kullanmanız durumunda bir denetim geçirdiğinizde başınız ağrıyabilir.

Erkan Bey önemli değil.

Aylık çalışma takvimimi paylaşmam mümkün değildir. Ancak site içerisinde aratırsanız bazı arkadaşlarımızın paylaşmış olduğu takvim taslaklarına erişebilirsiniz.

Çevre Görevlilerine ve Çevre Danışmanlık Firmalarına Duyurulur!

21.01.2015
12 Kasım 2010 Tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinde vize döneminin, Çevre Görevlisi Belgesi veya Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesinin (ÇDYB) alınıp Bakanlıkça onaylandıktan sonraki beş yıllık geçerlilik süresi olduğu hükmü;
21 Kasım 2013 tarihli ve 28828 sayılı (Değişik: RG-06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinde ise vize döneminin, Çevre Görevlisi Belgesi, Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi ve Çevre Yönetim Birimi Belgesinin Bakanlıkça onaylandıktan sonraki 4 (dört) yıllık süresi olduğu hükmü yer almıştır.
21 Kasım 2013 tarihli ve 28828 sayılı Yönetmelik 01 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girmiş olup, bu tarihe kadar Bakanlığımız tarafından verilen Çevre Görevlisi Belgesi ve Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesinin vize süresi 5 (beş) yıl; 01 Ocak 2014 tarihi itibariyle verilen Çevre Görevlisi Belgesi, Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi ve Çevre Yönetim Birimi Yeterlik Belgesinin vize süresi ise 4 (dört) yıldır.
Çevrimiçi çevre izinleri yazılım programı üzerinden verilen 5 (beş) yıllık vize süresine sahip belgeler, Genel Müdürlüğümüzün
sayfasında belge alanlar olarak listelendiğinde 4 (dört) yıllık vize süresine sahip görünmektedir. Bu yüzden Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesinde vize süresi olarak belge üzerindeki süre esas alınmalıdır.
Ayrıca 01 Ocak 2014 öncesinde, Çevre Görevlisi Kimlik Bilgisi Değişikliği Nedeniyle Belge Yenileme ve Çevre Görevlisi Soyadı Değişikliği Nedeniyle Belge Yenileme Başvurusu yapıldığında, 5 (beş) yıl süreli “Çevre Görevlisi Belgesi” sisteme düşmüştür. Söz konusu başvuruları yapan Çevre Görevlilerinin vize sürelerinde, ilk aldıkları belgenin vize süresi geçerli olacaktır.

Bilgilerinize.