Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi ve danişmanliği için çevre mevzuat eğitimi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Özgür Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Özcan

Özgür Özcan CMNet Üyesi

Çevre danışmanlığı firması yada çalıştığınız firmada çevre görevlisi olarak görev alacağınız konularda nelere dikkat etmeniz gerektiği, çevre görevlisi olarak çevre ve şehircilik bakanlığına yapacağınız yasal bildirimlerde hangi yönetmeliklere tabii olduğunuzla ilgili bilgilerin yer alacağı bir eğitim düzenlenecektir. Eğitimlerimiz hafta içi gurubumuz ve hafta sonu grubumuz olacak şekilde yapılacaktır. Eğitimler İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Teknik personeli tarafından verilecektir.

Yer : İTÜ MAÇKA KAMPÜSÜ SOSYAL TESİSLER

SAAT: 09:00-18:00

Toplam 4 Gün

TARİHLER: 21-22- 23- 24 NİSAN 2014 ( 4 GÜN ) TAŞKIŞLA SALONU HAFTA İÇİ GRUBU

17-18 MAYIS ve 24-25 MAYIS 2014 ( 4 GÜN ) TAŞKIŞLA , AYAZAĞA SALONU HAFTA SONU GRUBU

Detaylar hakkında bilgi almanız ve iletişim için : www.kariyermuhendislik.net , www.cevregorevlileri.org

sdagtekin bunu beğendi.
  2. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Merhaba,
    eğitimler için başvuru formu var mı ya da ücret konusunda bir bilginiz var mı?

3. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

linke gittiğimde 800 TL + kdv rakam gördüm.

4. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

bu çevre görevlisi belgesi 5 yıllık vize döneminde yenileme eğitimleri ile ilgili bir gelişme var mı?

5. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Kenan Atalar bunu beğendi.
  6. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

bu eğitim sınav eğitimi diye okudum ben de linkte, çalışma hayatında neler yapmalıyız konusu değil sanırım?

7. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

şu yenileme eğitimlerini umarım uzaktan eğitim şeklinde yaparlar,

8. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Çalışma hayatında neler yapmalısınız eğitimi bu, sınav eğitimi değil !!!!

9. Özgür Özcan

Özgür Özcan CMNet Üyesi

Çalışma hayatında neler yapacaksınız eğitimi bu arkadaşlar . Çevre Mevzuatı eğitimi bu. İsteyen sınava takviye içinde alabilir bu eğitimi. Yenileme eğitimi değil o konu forumda yer alıyordur arkadaşlar bilginize...

Doğrudur Fatih bey ... :)

Eğitimler için başvuru formu web sayfasında yer alan kayıt formudur.
    Web sayfası www.cevregorevlileri.org

10. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

gitcek arkadaşlar iyice araştırıp öyle gitmesinde fayda var.
    3 9 nisanda eğitimi var.eğer çevre müh değilseniz 1000 lira eğer çevre mühendisiyseniz 700 lira
    http://www.tucev.org/duyuru_detay.php?id=62
    ben gitcektim ancak vazgeçtim çevre mühendislerine sınavsız verilecekmiş diye bir duyum aldım. o yüzden iyice araştırın derim. eğer bu yönetmelik değişmezse ekim kasım gibi bir eğitim daha olacaktır mecbur

11. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

BİR DUYUM ALDIM GİDİP DURUYOR DUYUMLARINIZIN KAYNAĞINI DA SÖYLERSENİZ EĞİTİME GİDECEK ARKADAŞLARA YARDIMCI OLURSUNUZ ARKADAŞLAR

Melih Coşar bunu beğendi.
  12. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

kaynağını nasıl belirtmemi istiyorsunuz. çevre ve şehircilik bakanımıyım ben bakanlıkta çalışan birine ulaştım zar zor öle bişiler öğrendim. eğer sallamıyorsam duyum başka nerden alınabilir bu konuyla alakalı. çmo bu konuda bilgilendirmesi lazım ama onlardan ses yok kalkıpta benim şöle olcak böyle olcak diye bişiler söylememde yersiz olur. gitmek isteyen gitsin ben gitmicem bu yüzden iyi araştırsınlar dedim herhalde

13. Özgür Özcan

Özgür Özcan CMNet Üyesi

Tarık bey ücret doğrudur

Çevre görevlisi ve danişmanliği için çevre mevzuat eğitimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  2. Çevre danışmanlığı kapsamına giren tesislere çevre eğitimi

Arkadaşlar çevre danışmanlığı hizmeti vereceğimiz sanayi tesislerine yönelik bi eğitim hazırlamam gerekiyor. Elinde bu şekilde hazırlanmış çevre ile ilgili bir eğitimi olan arkadaş varsa bunu paylaşmak isterse çok makbule geçer. Ayrıca tesise ayda bir gidildiğinde çevre danışmanlığı kapsamında elimizde envanter olması açısından iç tetkik raporu örneği var mı. şimdiden çok teşekkür ederim.
  3. E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir; Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka...
  4. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik taslağı için son gün!

Arkadaşlar Taslak bugün yayınlandı. http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=5977 Taslağa göre artık danışman firmalar 5 kişi olacak. Şuan mevcut olan danışman firmalara da 01/07/2013 tarihine kadar süre verilmiş. DÖRDÜNCÜ BÖLÜM Çevre danışmanlık firması Çevre danışmanlık firmalarının nitelikleri MADDE 11 – (1) Çevre danışmanlık firmaları en az 5 (beş) çevre görevlisi...
  5. Çevre görevlisi değil , çevre mühendisiyiz demek için geç kalmadınızmı ?

nedir kardeşim bu isyanlar iş işten geçtikten sonra ya, zamanında forumdan bu konu yüzünden tartişmalarımız olmuştu çünkü genel itibariyle herkez kabullenmişti ( sınavsız belge verilince çevre mühendislerine) bu çevre görevlisi muhabbetini, hazır iş olanağı hemen bir firma kurar kendi işimizin patronu oluruz diye düşünenler şimdi hüsrana uğradılar ve isyanlardalar. zamanındada bu konu...