Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi ve danışmanlık fırmaları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında yeşim şahindokuyucu tarafından paylaşıldı.

 1. Merhaba..benim bitirme konum çevre görevlisi ve danışmalık firmaları..uygulama olarakda bir şirketin çevre danışmanı gibi gerekli belgeleri hazırlamak..güncel bir konu olmasına rağmen teorik kısım için yeterli bilgi bulamıyorum..yardımcı olursanız sevinirim
   
 2. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  Biraz sitemkar olacak fakat çevre mühendislerinin hazin sonu yazarsan yanlış olmaz. çevre izin lisans yönetmeliğini okursan gerekli teorik bilgiye ulaşabilirsin.
   
 3. Çağatay Çetinkaya

  Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

  Konu o kadar benıimsenmiş ki Üniversitelerde bitirme tezi olarak bile verilebiliyor. Son derece vahim.
   
 4. Özge Gökmen

  Özge Gökmen CMNet Üyesi

  Bir danışmanlık firmasında kısa süreli de olsa staj yapma imkanın olursa, senin açından çok iyi olacaktır. Ayrıca çevre görevlisi demek tesisin yerine getirmesi gereken tüm çevre mevzuatlarının takibi ve yerine getirilmesi olduğu için izin lisans yönetmeliğinde sadece izinlerle ilgili teorik bilgileri bulabilirsin.

  Oysa senin bu kapsamda tezinde; tesisin beyanları (tehlikeli atık, ambalaj, seveso, kimyasl envanter vb.) yönetim planları vb. uygulamalarından ve nasıl yapıldığından, nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmen gerekiyor.

  Merakımı bağışla fakat hangi okulda bu konunun tez konusu olarak verildiğini merak ettim?
   
 5. Zonguldak Karaelmas üniversitesi..aslında ben bukadar vahim bakmamıştım duruma sürekli teknik bilgi proje derken böle bi konu olmasına..teşekkürler yardımlar için..
   
 6. Özge Gökmen

  Özge Gökmen CMNet Üyesi

  Aslında vahim bir durumda yok ortada. Gerçekten uygulamasını görme şansın olursa, mezun olduğunda bu işi bilen biri olarka mezun olacaksın. İnan bu işi yapan herkes hala birçok şeyi bilmiyor. Sen öğrenerek girmiş olacaksın piyasaya.
   
 7. teşekkürler..aramaya başladım şimdiden.. uygulamayı görmek için biryerler zaten mutlaka görmem gerekiyor bitirmenin 2.kısımında bir tane firma için danışman gibi gerekli belgelerini hazırlıycam..
   
 8. Tuğba Kanat

  Tuğba Kanat CMNet Üyesi

  bence mesleğin açısından çok güzel bir konu seçmişsin eminim çok faydası olacaktır.
   
 9. teşekkürler çok sevindim..
   
Çevre görevlisi ve danışmanlık fırmaları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

  Çevre görevlisi ve danışmanlık firmalrı hakkında yönetmelik yayınlandı.Tüm çevre mühendisleri çevre görevlisi oldular. Yönetmeliğe aşağıdaki linkten veya EKTEN ulaşabilirsiniz. http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2010/11/20101112-10.htm
 2. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

  Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
 3. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

  bu yönetmelik ne zaman yayınlanacak bilgisi olan var mı?
 4. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

  ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 12.11.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27757 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, çevre görevlilerinin nitelikleri, sorumlulukları ve belgelendirilmeleri ile çevre danışmanlık firmalarına yeterlik belgesi verilmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi