• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi yönetmeliği

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
Arkadaşlar mevcut yönetmeliğin öteleneceği ile ile ilgili duyumlar alıyorum konu hakkında bilgisi olan var mı?

ben henüz hiç bir duyum almadım, o yüzden mi acaba sistemde hiç bir değişiklik yapılmıyor aylık faaliyet raporu yükleme, eğitim formatı, yıllık tetkik formatı vs. birde tabi bu yönetmelikten önce kurulmuş olan çevre yönetim birimleri ile danışmanlık firmalarının yeterlilik alma zorunluluğu var, nasıl başvurulacağı belli değil . Mayıs 21 son tarih demiş
belirsizlikler belirsizlikler ,,,

Ben aradım bakanlığı sordum böyle bir söylenti var doğrumu hayır mevcut yönetmelik devam ediyor. dediler

@İpekszksn

neyin acelesini yapıyorsunuz ki, bırakın girmeyin :) elinizde bulunsun ;)

@Tarık Can
Orası öyle de, insan nasıl sürprizlerle karşılaşacağını merak ediyor :koptum::koptum:

@Melih Coşar
Haklısınız, yönetmelik iptali daha güzel aslında :D

@Burak Dumlu
burak bey hazır eğitim arefesinde kalkıpta iptal olcak ya da ertelencek diye bişi diyemezler.bide sizin bakanlıkta kimle görüştüğünüzde önemli ben araştırdım yeni yönetmeliğin değişimi söz konusu ancak bunun için 4 5 ay sonra olabilirmiş

burada bilgi isteyen arkadaşlara sesleniyorum. yazılı imzalı bir açıklamamı lazım. ben bu sitede her bulduğum yere yazıyorum vala ister inanın ister inanmayın.yardımcı olmak maksadıyla. ancak kulaktan dolma bilgilere ulaşabiliyoruz çünkü bakanlıkta çalışanlarında haberi yok. bu yüzden bilgilerin kaynağı resmi olamaz. ben eğitime gitmiyorum tek diceğim bu

@Sedat Mert
Sedat bey eğerki bu yönetmelik iptal olacaksa eğitim niye? Yönetmelikteki eğitim şartı değişirse ne yapacaklar eğitime girenlerin paralarını gerimi ödeyecekler? Hiç sanmıyorum. Mağduriyetleri zararları ne olacak. Geçmiş olsun.

Sedat bey sadece fikrini söylemiş bence , eğitimin veya sınavından iptal edilip edilmemesi e mantığını bilmemesi normal bana göre, selamlar

@Burak Dumlu

bu yönetmelik ilk 2010 yılında çıktığında çevre mühendisleri de sınavla belge alıyordu. hatta antalya ciddi rakamlara eğitim şartı da konmuştu. benim şirket 10 yıllık çevre müh bile eğitime gitti 2 hafta, sınavdan bazısı geçti bazısı geçti derken, hatırlamıyorum 1 yıl sonra mıydı neydi, çevre mühendislerine direkt verildi. eğitim ve sınav ücretlerini vermiş olmakla kaldı şirket. bu eğitimle de döner sermayeye ne kadar koparırsak kardır zihniyetinde bakanlık.

@shalic
selma hanım benim fikrim şudur eğer bu yönetmelikte değişim olmazsa yıl sonunda bir daha eğitim koymak zorunda kalırlar.çünkü mağdur olan haziran mezunları ne olacak. yaz ayında değişim olacak diye bilgi aldım. değişim olur olmaz bilemem. burası türkiye
@Burak Dumlu
paraların iadesi söz konusu değil.sordum iptal olursa ne olcak diye soğuk su için dediler. bende sinirlendim cocuk oyuncağı diye. eğitime gidecektim vazgeçtim. şansımı denicem az parada değil.zira daha sınav tarihi belli değil. eğitim niye demişiniz.bu eğitim zaten her yıl var. çevre mühler gitmiyordu. eğitim fak, diğer muh mezunları gidiyordu. bu yıl bize şart koştular. siz bu programı belirlemişken her şey hazırken kalkıpta ya değiştircez zaten gitmeyin diyebilirler mi. rant meselesi bunlar.ee zaten 1 aydır meclıs kapalı.fezlekeleri görüşmek için bile zar zor çoğunluk sağladılar bizle mı ugrasırlar.seçim arefesinde bu tarz şeylerle uğraşmazlar. ee seçimden sonra deseler bu seferde eğitimler alınmış olcak. o zaman napacaklar sınav geçmesini beklicekler mecbur. ayrıca bu yönetmelik tam yürülüğe girmedi. bazı aksaklıklar varmış. ancak belge verilimi yok şu an.hazirana kadar kimse alamaz dediler bana.yani sınava kadar

ya arkadaşlar birlik olup imzalı kampanya başlatsak eğer yönetmelik değişimine gidilecekse...mesela İsg uzmanı için yokken biz çevre görevlileri için başka yerde de çalışamayacağımız, gibi...

Merhabalar;

Şu anda Antalya da eğitimde olan çevre görevlisi eğitimine katılan arkadaşların dediğine göre, bakanlık yetkilileri çevre görevlisi sınavının ve danışmanlık firmalarına verilen 5 çevre görevlisi çalıştırma zorunluluğunun bir teblğ ile yakın bir tarihte ertelenebileceğini söylemişler, bilgilerinize....

yaa 3 yıldır izin lisansı oturtamadılar bırakın bunu da yapmasınlar. ( benim sitemim taşeron yazılımcılara değil izin vermeyen ve kısıtlı bütçe ayıran yetkililere)