Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ezgi Özturan tarafından paylaşıldı.

1. Ezgi Özturan

Ezgi Özturan CMNet Üyesi

bir çevre mühendisi, çevre görevlisi olarak birden fazla çevre danışmanlık firmasında çalışabilir mi?
    ben çalışamaz diye biliyorum ama patronuma anlatamıyorum :) fikri olan var mı arkadaşlar ?

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Çevre görevlisi olarak bir tesis veya danışmanlık şirketinde çalışacaksınız, sigortanız o iş yerinden yatacaktır. Birden fazla yerde sigortalı olarak görünmeniz mümkün değildir.

3. Ezgi Özturan

Ezgi Özturan CMNet Üyesi

bence de öyle ama işverenlere laf anlatmak çok zor hele de işten yeterince anlamıyorlarsa.

teşekkür ederim.

4. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Çift sigortalı olabilirsin ama 30 iş günü üzerinden sigortalı olamazsın. bu şekilde iki danışmanlık firmasında çalışabilirsin. ama yeterliliklerdeki temel kriterleri oluşturan kişilerden olamazsınız diye tahmin ediyorum.

5. Ceyhun Tekir

Ceyhun Tekir CMNet Üyesi

bende çift sigortalı olabilineceğini biliyorum. Ama danışmanlık şirketi konusunda bilmiyorum da ? Çevre görevlisi bakımından eğer bir danışman firmasında çevre görevlisi olarak çalışıyorsan diğer bir danışman firmasına sistem seni vermeyecektir. Bakanlıkça artık internet ortamında oluyor bu işler çevre görevlisi olarak sadece bir yerde çalışılabiliyor diye biliyorum.

6. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

her iki yerde de yeterlilik belgesini tamamlayıcı kişi olmamak şartıyla 15 iş günü birinde, bir 15 iş günüde diğer firmada danışmanlık yapabilirsiniz bence

7. erdemlee

erdemlee CMNet Üyesi

çevre danışmanlık firmasında çevre görevlisi olarak tam zamanlı çalışıyor görünerek ve diğer bir firmada normal bir statüde tam zamanlı çalışmak mümkün mü.?

8. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Erdem Bey, ya bir çevre danışmanlık firması bünyesinde çevre görevlisi olursunuz, sigortanızı çevre danışmanlık firması öder ve birden fazla tesise danışmanlık hizmeti verme şansınız olur; ya da tek bir tesisin çevre görevlisi olursunuz ve sigortanızı o firma öder, tek bir yerden sorumlu olursunuz. İki farklı yerde aynı anda tam zamanlı olarak çalışamazsınız yani.

Bu arada "diğer bir firmada normal bir statüde.." derken kastettiğiniz nedir?

9. erdemlee

erdemlee CMNet Üyesi

çevre görevlisi olarak değil de muhasebe insan kaynakları ...vb. gibi bir statüden bahsetmiştim
    ayrıca çevre görevlisi olarak şuanki şartlarda sadece firmanın yeterlilik sınırı olan 3 çevre görevlisi kontenjanını doldurmak yani danışmanlık firmasında ofis personeli olmak. kısa vadede danışmanlık firmasında herhangi bir izin lisans başvurusu yapmayacağım.

10. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Farklı danışmanlık şirketlerinde Çere Görevlisi olarak bence çalışamaz. Madem birden fazla yerde sigorta girişi olacak 30 danışmanlık şirketinde birden çalışıyor görünülür, 30 gün her gün birisi sigorta yatırsın. 30*26 veya 30*13 tane de yere danışmanlık yapılır. Bakanlık sizce buna izin verir mi ? 2 yerde aynı anda çalışıyor görünmüşsün ya da 30 yerde. Farkeden bir şey yok.

KaanDogukan bunu beğendi.
  11. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Benim Erdem Bey'in şu son mesajından anladığım; o danışmanlık firmasında aslında kendisinin değil belgesinin çalışması.. Yanlış anladıysam da kusura bakmayın; ama olmaz o iş, olmasın yani..

12. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

Danışmanlık Firması o kadar işsiz çevre mühendisi varken, işsizlik sıkıntısı çekerken sadece sizi bulmuş ve sizin belgenizi istiyor. Bu iki farklı yerde belgenizi gösterme hakkınız olsa bile meslektaşlarınızın hakkını gasp etmemelisiniz. Zaten Çevre danışmanlık firması olayının mesleğimizi zedelediğini düşünüyorum, bakanlığın da bizleri düşünmeyişini anlamıyorum

sulturan bunu beğendi.
  13. efe efe

efe efe CMNet Üyesi

Geri donusum tesisinde çalışıp tam zamanlı farklı bi yerde sadece imza yetkisini kullanabilirmiyiz

Çevre görevlisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...
  4. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...