Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında mtıngır tarafından paylaşıldı.

1. mtıngır

mtıngır CMNet Üyesi

merhaba ben temmuz 2013 tarihinde çevre mühendisliğinden mezun oldum bu yeni yürürlüğe giren yönetmelikten sonra çevre görevlisi belgesi alabilmek için sınava mı girmem gerekiyor?

2. demetyarşı

demetyarşı CMNet Üyesi

yönetmelik 1.1.2014 te yürürlüğü gireceğine göre , o tarihe kadar çevre görevlisi belgesini alabilirsen sınava girmene gerek kalmayacak sanırım.

3. Sezen Altunbaş

Sezen Altunbaş CMNet Üyesi

Merhaba, çevre mühendisliği bölümünden haziran 2013te mezun oldum ve geçici mezuniyet belgemin süresi dolmak üzere. Çevre görevlisi belgesi için başvuru yaptım şu an değerlendirme aşamasında ve sonuca bağlanana kadar benim geçici belgemin süresi dolacak. Üniversite okuduğum şehirden başka bir şehirde olduğum için daha diplomamı alamadım. 01.01.2014 tarihinden önce başvuru yaptığım için sınava girmeden belgemi alabilir miyim? Ya da sonuç belli olana kadar diplomamı alıp sisteme yüklesem bir yararı olur mu? Cevap yazarsanız çok sevinirim.

4. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

şuan beklemede ise bir kaç güne zaten belge onaylanır. haliyle sınav şartın olmaz. geçici mezuniyet belgesinin süresinin dolması önemli olmayacaktır sen sisteme yüklediğin tarihte süresi dolmamıştı çünkü ;)

5. Sezen Altunbaş

Başvuru yaptığım tarihte süresi daha dolmamıştı, ama haftaya dolmuş olcak ve sonuç yaklaşık 20 günde açıklanıyomuş, ben başvuralı 7 gün oldu. Değerlendirme aşamasında geçici belge süresi geçmiş diyip onaylamama gibi durum söz konusu olur mu?

6. Abdulkerim Doğam

20 gün sürmez ya en fazla 10 gün sürüyor normal şartlarda. hayır senin yükleme tarihini dikkate alacaklardır.

7. Sezen Altunbaş

dediğiniz gibiyse eğer, çok iyi tabi benim için. çok teşekkür ederim.

8. Abdulkerim Doğam

bu aralar bir kaç kişi yeni belge aldı ve çok kısa sürelerde onaylandı belgeleri sizinki belki de p.tesi hallolur en geç önümüzdeki haftasonuna kadar onaylanacağını düşünüyorum.

9. Sezen Altunbaş

diploma ile ilgili bir sıkıntı çıkmadığı taktirde 25 aralıkta bile onaylansa problem değil. benim şuandaki tek sorunum diploma :kötü: peki şöyle olsa, değerlendirme aşamasındayken diplomayı alsam sisteme yüklesem, geçerliliği olur mu?

10. Abdulkerim Doğam

nasıl yükleyeceksin ki bunun için yeniden başvuru yapman gerekecek. ekstra belge yükleyemiyorsun sisteme.

11. Sezen Altunbaş

Anladım.. O zaman yapcak birşey yok şuanda. Onaylanmazsa diplomayı ekleyip tekrar başvuru yaparım, o da 01.01.2014'ten önce olcağı için sorun olmaz heralde..O tarihten önce belge almış olma şartı mı var yoksa başvuru yapmış olma şartı mı? Yönetmelikte belirtilmemiş çünkü..

12. Abdulkerim Doğam

zaten öyle bir durum olduğunda size mesaj geliyor şu belgeyi ekleyin diye. ben yanlış dekont eklemiştim 1 hafta sonra belgenin yanlış olduğunu dekontu yeniden eklemem gerektiğini gösteren bir mesaj geldi dekontu yeniden ekledim ve birkaç gün içnde onayladı

13. Abdulkerim Doğam

sanırım almış olma şartı olması gerekiyor. tam olarak bilmiyorum bu kısmını

14. Sezen Altunbaş

Eksik belge vs diye mesaj geldigi taktirde sonrasindaki islemler uzun surmuyosa yetisir buyuk ihtimalle. Gec olmadan alirim umarim belgemi. Tekrardan tesekkur ederim.

15. Abdulkerim Doğam

alırsınız ya ama dediğim gibi eksik belge olacağını sanmam benim gibi yanlış bi belge yüklemediyseniz eğer :D

16. Merve Özkan

Merve Özkan CMNet Üyesi

belgeyi sisteme yüklediğin tarih önemli

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  17. Sezen Altunbaş

Belgem onaylanmış, kabul edildi diyor fakat belge yazısına tıklayınca açılmıyor, nasıl görebilrim belgeyi, sorun ne anlayamadım?

18. Sezen Altunbaş

Bu arada mobil imza var bende e-imza yok, sorun bu yüzden olabilir mi? Mobil imzayla nasıl açabilirim?

19. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Bu aralar sistemde sıkıntı var, hiçbir belgeyi görüntüleyemiyor malesef. Belgenizi kopyala deyip bilgisayarınıza indirdikten sonra, pdf formatında açmanızı öneririm :)

20. Abdulkerim Doğam

java yüklü olmaya bilir. ondan görüntüleyemiyorsunuzdur.

Çevre görevlisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...
  4. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...