Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Hukuku üzerine Yüksek Lisans yapmak

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında Ceyda Kazancioglu tarafından paylaşıldı.

1. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar;
    Çevre Hukuku üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum lakin Türkiye de bu konu üzerine yüksek lisans yapabileceğim bi üniversite bulamadım. Acaba ben mi yeterince araştıramadım diye bir de sizlere sormak istedim. benim gözden kaçırdığım bir üniversite de var mı?ü

Çok teşekkür ediyorum.

2. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

Cevap: Çevre Hukuku üzerine Yüksek Lisans yapmak

Hukuk fakültelerini sorgula belki biri bu konuda esneklik gösterip çevre mühendislerini programa dahil edebilir.

3. Ceyda Kazancioglu

hııım evet olabilir. Denemekte yarar var :) teşekkür ederim :)

4. Bahtiyar Kılıç

Bahtiyar Kılıç CMNet Üyesi

Çevrenin hukuk boyutuyla ilgilenmenize saygı duyuyorum. fakat bana göre herkes kendi işini doğru ve dürüst bir şekilde yaparsa bir çevre mühendisinin hukukla işi olmaz diye düşünüyorum, sadece bazı temel konularda tabikide hukuksal boyutu bilmekte ve uygulamakta yarar var, ama daldandala atlamanın bir anlamı yok. Bu ülkede herkes kendi işini yaparsa makine mühendisinin şarkıcılıkla, çevre mühendisinin de hukuksal boyutla uğraşmasına gerek kalmaz. Tabi herkesin görüşü kendine, görüşlere saygı duyuyorum :)

5. Aslı Boyacı

Aslı Boyacı CMNet Üyesi

İstanbul Üniversitesinde olabilir.Fen bilimleri enst. bakabilirsiniz

6. Ceyda Kazancioglu

İşimi "doğru ve dürüst" yaptığıma inanıyorum ve Türkiye de çevre hukuku üzerine çalışmaları yeterli bulmuyorum. Herkesin bakış açısı farklıdır ve bende saygı duyuyorum.

7. Berkan Tunçludemir

Berkan Tunçludemir CMNet Üyesi

bir dönem bunu bende düşünmüştüm, çevre hukuku masterı yapsam nasıl olur diye..
    avukat arkadaşlara da sormuştum hatta..onlar pek ciddiye almamışlardı tabii..

üniversitelere baktığımda ise hukuk masterı için sadece hukuk fakültesi mezunlarını alıyorlardı.
    bende vazgeçmiştim. zaten şimdi düşününce, yeni mezunken bu tip bişey yapmak mantıklı gibi geliyor da, işin içine girince pekte gerek olmadığını görüyorsun.. bu da benim düşüncem tabii..

yine de belki gidip üniversite hocaları ile konuşup master yapmayı deneyebilirsin. belki kabul ederler veya daha iyi tavsiye verebilirler.

8. Öyküm Hız

Öyküm Hız CMNet Üyesi

yüksek lisans çalışma konunuzu çevre hukuku üzerine yapabilirsiniz. sonuçta çevre hukuku çevre mühendisliği kapsamında yer alan bir konu. yüksek lisans yapanların çoğu, kendi uzmanlaşmak istediği alana yönelik bitirme yapıyor zaten. birçok üniversitede de bu konuda birikim ve deneyim sahibi akademisyen mevcut. çevre bilimleri ve mühendisliği anabilim dalı programı olan fen bilimleri enstitülerinde, akademik kadroları inceleyebilirsiniz.

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

yurtdışında çevre politikaları başlığı altında yapılabilir bana kalırsa. bununla ilgili programlar var (en azından almanyada vardı). türkiyede ise zaman kaybı. hem akademisyenler hem mühendisler için.

10. Ceyda Kazancioglu

Yurtdışında yapmak kolay o konuda 1-2 üniversite ile görüştüm lakin işe başladım ve uzun süreliğine ayrılmam söz konusu değil. bundan dolayı Türkiye de yapmak istiyorum. Zaman kaybı tabirini ne için kullandığınızı açıklar mısınız anlayamadım da... :S :)

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

hukukçular pek ilgi duymayacaktır böyle melez bir bölüm açmaya ya da halühazırda açılmış alakalı bir bölüme truva atı mühendisler almaya.. belki bir özel üniversite bünyesinde özel sektöre "kurumsal karizma" sağlama amaçlı bir program açarlar. hatta etkinliği de olur belki ama sonuçta kamu yararı açısından bakınca faydasız bir deneyim olacağından neredeyse eminim.

Çevre Hukuku üzerine Yüksek Lisans yapmak konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre mühendisliği yüksek lisans tez çalışması

Merhaba arkadaşlar; Çevre Mühendisleri olarak siz aynı bölümde yüksek lisans yapmış olsaydınız hangi konuda çalışmaya yönelirdiniz ve neden??? Bu konuda herkes fikrini belirtirse, en azından sitemizin de mesleğimizn gelişmesi ve ağırlık kazanması konusunda ufakda olsa yardımlarınız bulunmuş olacaktır. Herkese şimdiden teşekkürler İYİ ÇALIŞMALAR....
  2. Çevre mühendisliği ve yüksek lisans?

Selamlar arkadaşlar. Ben çevre mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim.Gelecek kaygılarını yaşamaya başladığım bu dönemde sizlere sorularım olucaktır deneyimli arkadaşların fikirlerini bekliyorum. Çevre mühendsiliği üzerine mezun olduktan sonra master yapmayı düşünüyorum,seçeceğim bölüm şu anda inşaat gibi gözüküyor yüksek lisansı inşaat uzerıne yapmamın bana imza yetkisi getirisi olacakmıdır...
  3. Isg yüksek lisans

Merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı. İsg yüksek lisansı konusunda aranızda araştırma yapan yada bu konu üzerinde çalışan varmı acaba?? zaten yüksek lisans yapmak istiyorum bununda istediğim bir bölümde yapmak istiyorum. oda isg.
  4. Çevre mühendisliği - elektrik ve elektronik müh. yüksek lisans

Arkadaşlar çevre mühendisleri, elektrik elektronik veya elektrik mühendisliğiyle yüksek lisans yapabilir mi? Özel hangi üniversiteler yapılabilir? Bu konuyla ilgili bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.
  5. Emisyon ölçümünde co değeri yüksek çıkarsa ne yapmak gerekir acill

arkadaşlar emisyon ölçümü yaptırdım co değerimiz sınır değerin üstünde çıktı bununla ilgili bakanlık ne bi tedbirler aldırıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim ek-2 kapsamında yakma amaçlı buhar kazanımız var