Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre İzin Başvurusunda tespit edilen eksiklikler hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

1. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;

Çalışmakta olduğum tekstil firmasında benden önceki çevre mühendisi arkadaş çevre izin başvurusu yapmış ve aşağıda sıraladığım eksiklikler tespit edilmiştir.

a - ) İşletmeye ait tüm emisyon kaynaklarını bir arada gösteren emisyon özet raporunun yüklenmesi gerektiği
    b - ) Emisyon konulu başvuru formunun,emisyon ölçüm raporu ve valilik tespit raporu ile çelişmeyecek şekilde düzenlenmesi gerektiği,
    c - ) İşletmeye ait emisyon ölçüm raporunda bazı baca gazı emisyon ölçüm raporlarının geçerlilik süresinin dolduğu ve yeniden emisyon ölçümlerinin yapılması gerektiği.

a şıkkı açık ve net.b şıkkı ile ilgili sormak istediğim başvuru formunu bulamadım.Nereden ve nasıl ulaşabilirim?a şıkkında zaten en son ölçümlerin özetlerini yükleyeceğim için c şıkkında sisteme ne yükleyeceğimi açıkçası anlayamadım.Bir de baca gazı ölçümleri 3 yılda bir yapılıyordu diye hatırlıyorum.Bu konularda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler.

2. Okan Öztürk

Okan Öztürk CMNet Üyesi

Hayri bey selamlar,
    Emisyon ile ilgili olarak emisyoncularda o format var yani detaylı olarak işletmeye verdikleri rapor değilde biras daha özet hali... Bunu emisyon ölçümünü yapacak/ yapan talep edebilirsiniz o formatta da atsın size...

Emisyon konulu başvuru formu derken çevrimiçi çevre izinlerindeki elektronik ortamda var öyle bir form tekrar bir incelemekte fayda olabilir.

SKHKKY ile ilgili bir yönetmelik değişikliği oldu geçenlerde 3 yıllık periyotlar 2 yıla indi hani şu takip periyodu işi... Ölçüm tarihine bakın raporun geçmiş mi anlaşılır zaten.

3. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Okan Bey.Ama elektronik ortamda araştırdım.Bulamadım şu emisyon konulu başvuru formunu.Çevre İzinleri için gerekli evraklara bakıyorum da sadece emisyon raporu var.Başka da bir şeye ulaşamadım.Tabii acemi olamamın da bulamamam da etkisi olmuş olabilir.Yardımlarınızı bekliyorum.

4. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

hayri emisyon başvuru formu dediği, çevre izni başvurusunda raporu yüklemeniz gereken yerde tesisin emisyon kaynaklarına ilişkin emisyon değeri, baca sayısı, kütlesel debi değeri gibi kısımalrın girildiği bir yer açılıyor.
    bu bahsettiğim kısmı; emisyon raporu yüklediğiniz bölümden bulabilirsiniz. zaten çevre izni başvurusuna girdiğinizde bu bilgileri dolduracağınız kısıma sayfa yönlenir.

Melih Coşar bunu beğendi.
Çevre İzin Başvurusunda tespit edilen eksiklikler hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izin ve lisans başvurusunda bulunacak kurum/kuruluşların yetkilendirilme kriter

ÇEVRE İZİN VE LİSANS BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KURUM/KURULUŞLARIN YETKİLENDİRİLME KRİTERLERİ HAKKINDA TEBLİĞ I. BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 — Bu Tebliğin amacı, …/…/… tarih ve ….. sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği uyarınca işletmeler adına Çevre İzin ve Lisans başvuru dosyasını hazırlayacak kurum/kuruluşların yetkilendirilmesine...
  2. Çevre izin ve lisans başvurusunda bulunacak kurum/kuruluşların yetkilendirilme kriter

VARAN II ÇEVRE İZİN VE LİSANS BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KURUM/KURULUŞLARIN YETKİLENDİRİLME KRİTERLERİ HAKKINDA TEBLİĞ I. BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 — Bu Tebliğin amacı, …/…/… tarih ve ….. sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği uyarınca işletmeler adına Çevre İzin ve Lisans başvuru dosyasını hazırlayacak kurum/kuruluşların...
  3. Çevre Görevlisi Sınavı iptal edilen sorular

Sayın arkadaşlar bugün biliyorsunuz bu haberi yine ilk biz duyurduk. 7 martta yapılan çevre görevlisi sınavında 8 soru iptal edildi. 4 sorunun cevabı değişti. Aldığım bilgiye göre iptal edilen sorular doğru kabul edilecekmiş.. Orjinal WORD dökümanına ekten ulaşabilirsiniz. KAYNAK
  4. Alüminyum dökümhane için izin/lisans başvurusunda

alüminyum dökümhane için izin/lisans başvurusunda hangi yönetmelikler kapsamında değerlendirme yapılmalıdır? hangi beyanlar gerekmektedir? +fuel-oil kullanımı mevcut +550 deredce yakma kazanı mevcut +toz tutma unıtesı mevcut +yağlı talaşı eritilip kalıp halınde dokuyorlar +curuf cıkısı mevcutt +alınan alüminyum parcalar ana hammede olarak kullanılmakta
  5. Çevre izni başvurusunda & denetimlerde bulunması gereken evrak listesi

Çevre izni denetimlerinde tarafınızdan sunulması istenilen&başvurularda tesisinizden tedarik etmeniz gereken( veya çalışma yapmanız gereken) evrak listesi ektedir.