• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin eksiklik ve ek belge isteğinden sonra ne kadar süre verilir?

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba,
Bir firmamızın 01.07.2016 tarifinde GFB sini aldık ve 6 ay dolmadan 17.11.2017'de çevre izni başvurusunu yaptık. 31.01.2017'de eksiklik geldi. Eksiklikte hava kalitesi ölçümü istendiği yazıyordu. Bizde izin sürecinde kalkıp bu ölçümü yaptırdık ve sonuçları bekledik sisteme yükledik derken Mayıs sonu oldu. Şimdi 21.07.2017'de bir ek belge isteği geldi. Ne kadar süremiz kaldı ne oldu inanın o kadar karıştı ki her şey. Eksiklik bildirim belgesini tamamladıktan sonra gelen bu ek belge isteğini kaç gün içinde tamamlamak gerekir sizce? Yönetmelikteki gün sayısını biliyorum ama bu durum sanki karışmış gibi. Yol gösterebilecek var mı? Evrağı inceleyen memura mı bağlı sizce durum

Merhaba;

Çalıştığım firmaya lisans belgesini bizde geçen hafta aldık. eksiklik bildirimi bizede gelmişti. ben sisteme aynı gün içerisinde eksikliği giderim yüklemiştim. bir gün sonra lisansı alabilmemeiz için para yatırma işleminin bildirimi geldi. lisası alabilmek için en fazla 1 ay beklemiştik. yani başvurudan itibaren 1 ay. bulunduğunuz il'in çevre ve şehircilik müdürlüğü ile alakalı olabilir süre durumudiye düşünüyorum. evrağınızın kimde olduğunu ya bağlı bulunduğunuz il'in çevre ve şehircilik müdürlüğünden arayıp öğrenebilirsiniz ya da gidipte sorabilirsiniz.
izne ayrılsa bile memur yerine evrak takibi için biri bakabilir

ek belge 30 gün süresi var, eksikliğin 90 gün. İl müdürlüğü çevre izin şubedeki nöbetçi memurları arayarak bilgi alabilirsin.