Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre izin lisans

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ezgi Özturan tarafından paylaşıldı.

 1. Ezgi Özturan

  Ezgi Özturan CMNet Üyesi

  bir tesisin çevre izin lisans kapsamında olması için evsel ve proses kaynaklı atıksuyunun debi aralıklarını nereden bulabilirim arkadaşlar?
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Tesisin izin kapsamına girmesi için debiye bakılmıyor. Alıcı ortama deşarj var ise izin kapsamındadır. Foseptik giib bir ortama yapılıyorsa belli muafiyetler var.
   
 3. Foseptİk gİbİ ortamlara deŞarj edİlİyor muafİyet durumlarina nasil nerden bakabİlİrİm
   
 4. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  evsel nitelikli ise muafsınız
   
 5. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  Benim çalıştığım işletmenin atıksu deşarj izni var ancak atıksuyun içinde bakır, gümüş gibi ağır metaller olmasına rağmen tehlikeli madde deşarj izni yok. Bu durumda Çevre İzni kapsamında tehlikeli madde deşarj izni de almamız gerekecek mi? Yoksa buna İl Çevre mi karar verecek?
   
 6. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Atıksu deşarj izni verilirken zaten o parametrelere bakılıp görüş verilmemiş mi idare tarafından ?
   
 7. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  Hayır sadece SKKY sektör tablolarına göre limit belirlenmiş ve izin verilmiş. Geçen ay İl Çevre il genelinde bir çalışma yapmıştı, atıksudaki ağır metallerinde listesini kendilerine ilettik ama geri dönüş olmadı. Şu durumda onlardan bu izni alın gibi bir talep gelmedikçe doğal olarak biz de kendi limitlerimizi zorlamak istemiyoruz.
   
 8. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  Bu konuda geçtiğimiz hafta İl Çevreden geldiler ve atıksuyumuzda krom olduğu için tehlikeli atık deşarj iznine tabi olduğumuzu söylediler. biz de deşarj izni ile tehlikeli madde deşarj izni arasında evraksal anlamda bir farklılık göremediğimizi belirttik, onlar da artık bu konuda da izin vermeye başladık bu şekilde başvurun dediler. dolayısıyla ilgili yönetmeliğin ekli listelerindeki maddeleri içeren atıksuyu alıcı ortama deşarj ediyorsanız tehlikeli madde deşarj izni konulu çevre iznine başvurmanız gerekecek.
   
 9. Hüseyin Akburu

  Hüseyin Akburu CMNet Üyesi

  yani gelsin paralar...
   
çevre izin lisans konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

  Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
 2. çevre izin ve lisans

  arkadaşlar her faaliyette alınması gereken izin,izin ve/veya lisans ların neler olduğunu yazalım ki bilmeyen arkadaşlarımızda İş görüşmesine gideceği zamn bir ön bilgisi olmuş olsun
 3. Çevre izin lisans-danışmanlık...2...

  kerpitin suyla reax sonucu oluşan asetilen gazının üretimi ve depolanması yapılmaktadır.(Asetilen alkin grubu hidrokarbondur) çevre izin lisans yönetmeliğinde hangi maddeden girebilir yardımcı olabilirmisiniz?
 4. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

  Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...
 5. Çevre izin ve lisans

  Günaydın Arkadaşlar; Benim bir sorum olacak, Yumurta alım ve satımını yapan bir firmanın Danışmanlığını yapmaktayım. Bu firma dışarıdan hem viol almakta hemde hurda kağıtları alarak viol üretimi yapmaktadır. Bu firma geridönüşüm firması mıdır? yoksa geri kazanım firması mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirim. İyi Çalışmalar..