Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin sürecini yenileme

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

1. Danışmanı olduğum bir firma yakıt türünü değiştirdi ve çevre izin sürecini yenilemesi gerekiyor. bu bağlamda;
    1. yakıt türüne bağlı olarak yenilemem gereken evraklar nelerdir.
    2. çevrim içi çevre izinleri sisteminde nasıl bir yol izleyecem

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Bence öncelikle bulunduğunuz il müdürlüğüne değişikliği belirtir dilekçe yazıp görüş isteyin. Eğer yenileyin derlerse Çevre İzinleri Sistemi'nde Aynı evrakları ve değişenlerin yerine de yenilerini ekleyerek GFB yenileme ile başlarsınız sanıyorum.

3. ÇKAGİLHY de açıkca yazıyor yakıt değiştirenlerin çevre izin sürecinin yeniden başlatılması gerektiği il dürlüğüne sorum nasıl olacak birde yakıt değişti diye mesela kapasite rap., emisyon uygunluk yazısı, emisyon rap. yenilenmesi gerkiyor bunlar gibi yenilenmesi gereken başka evrak varmı?

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Açıkça yazdığını biliyorum. Ancak siz değişikliği bildirip görüş sorun zira ısıl güç ile ilgili güç buhar kazanında farklı oluyor, yakıt kazanında farklı ...vb Zarar gelmez yani. Ama yine de sormadan başvuracağım diyorsanız siz bilirsiniz.

5. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Bu arada ben kazan değiştirdi diye okumuştum, yakıt türü yazmışsınız.

6. evet kömür kullanıyordu LNG geçti

7. Hatice Göksu

Hatice Göksu CMNet Üyesi

GFB yenileme sürecinde il müdürlüğüne yazılması gereken bir dilekçe var mıdır yoksa direkt sistemden başvuruya mı başlanır?
    aslında bakanlık bizden lisans yenileme için 1 ay içinde başvuru istedi bu durumda ilk olarak bakanlığa dilekçe mi vermeliyiz?

8. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

GFB yenileme durumunda sistemde başvuru şeklinizi "GFB Yenileme" olarak seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi lisans yenilemede il müdürlüğü uygunluk yazısı için bir dilekçe ile başvuru yapılacak.

9. Hatice Göksu

Hatice Göksu CMNet Üyesi

anladım tsk ediyorum biraz farklı bi konu ama suan aklıma takıldı bu atık tasıma formlarını il müdürlüğüne vermek zorundamıyız yoksa firmanın dosyasında bulunması yeterli mi?

10. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Yeşil nüshayı il müdürlüğüne bir üst yazı ile vermeniz gerekiyor.

11. Hatice Göksu

Hatice Göksu CMNet Üyesi

peki bu formların 3*4 ay biriktirilip verilmesinde bi sıkıntı var mı

12. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Normalde her atık gönderiminden sonra İl Müdürlüğüne gönderilmesi gerekir. Elinizde birikmiş varsa hepsini gönderebilirsiniz.
    Çok gecikmemesinde fayda var.
    İyi çalışmalar

13. Hatice Göksu

Hatice Göksu CMNet Üyesi

cok tsk ederim yardımlarınız için:) sizede iyi çalışmalar

14. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

hatice hanım bir ay geçmeden gönderin

Çevre izin sürecini yenileme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre denetimi yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar

ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında YönetmelikKAPSAMINDA ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARINA YETERLİK VERİLMESİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM, Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu tebliğin amacı, Çevre Denetim Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışacak...
  2. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
  3. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...
  4. Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri

Yeni evlenen bayan çevre görevlisi arkadaşlarımız için; Allah bir ömür mesut etsin :) Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yaparak "Başvuru Yap" butonunu tıklıyoruz. Daha sonra Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nizin...
  5. Çevre izni yenileme

Arkadaşlar merhaba; Bir sorum olacaktı. Kapasite artışı, faaliyet konusu vs. den ötürü yenilenen çevre izni için ücretler yeniden mi yatırılıyor. Süreç baştan mı işliyor??