• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin sürecini yenileme

Yasemin Aslantürk Çebi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZEL SEKTÖR
Danışmanı olduğum bir firma yakıt türünü değiştirdi ve çevre izin sürecini yenilemesi gerekiyor. bu bağlamda;
1. yakıt türüne bağlı olarak yenilemem gereken evraklar nelerdir.
2. çevrim içi çevre izinleri sisteminde nasıl bir yol izleyecem

Bence öncelikle bulunduğunuz il müdürlüğüne değişikliği belirtir dilekçe yazıp görüş isteyin. Eğer yenileyin derlerse Çevre İzinleri Sistemi'nde Aynı evrakları ve değişenlerin yerine de yenilerini ekleyerek GFB yenileme ile başlarsınız sanıyorum.

ÇKAGİLHY de açıkca yazıyor yakıt değiştirenlerin çevre izin sürecinin yeniden başlatılması gerektiği il dürlüğüne sorum nasıl olacak birde yakıt değişti diye mesela kapasite rap., emisyon uygunluk yazısı, emisyon rap. yenilenmesi gerkiyor bunlar gibi yenilenmesi gereken başka evrak varmı?

Açıkça yazdığını biliyorum. Ancak siz değişikliği bildirip görüş sorun zira ısıl güç ile ilgili güç buhar kazanında farklı oluyor, yakıt kazanında farklı ...vb Zarar gelmez yani. Ama yine de sormadan başvuracağım diyorsanız siz bilirsiniz.

@ECK
GFB yenileme sürecinde il müdürlüğüne yazılması gereken bir dilekçe var mıdır yoksa direkt sistemden başvuruya mı başlanır?
aslında bakanlık bizden lisans yenileme için 1 ay içinde başvuru istedi bu durumda ilk olarak bakanlığa dilekçe mi vermeliyiz?

@hatice22
GFB yenileme durumunda sistemde başvuru şeklinizi "GFB Yenileme" olarak seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi lisans yenilemede il müdürlüğü uygunluk yazısı için bir dilekçe ile başvuru yapılacak.

@Melis Kara
anladım tsk ediyorum biraz farklı bi konu ama suan aklıma takıldı bu atık tasıma formlarını il müdürlüğüne vermek zorundamıyız yoksa firmanın dosyasında bulunması yeterli mi?

@hatice22
Normalde her atık gönderiminden sonra İl Müdürlüğüne gönderilmesi gerekir. Elinizde birikmiş varsa hepsini gönderebilirsiniz.
Çok gecikmemesinde fayda var.
İyi çalışmalar