Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin sürecini yenileme

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

 1. Danışmanı olduğum bir firma yakıt türünü değiştirdi ve çevre izin sürecini yenilemesi gerekiyor. bu bağlamda;
  1. yakıt türüne bağlı olarak yenilemem gereken evraklar nelerdir.
  2. çevrim içi çevre izinleri sisteminde nasıl bir yol izleyecem
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Bence öncelikle bulunduğunuz il müdürlüğüne değişikliği belirtir dilekçe yazıp görüş isteyin. Eğer yenileyin derlerse Çevre İzinleri Sistemi'nde Aynı evrakları ve değişenlerin yerine de yenilerini ekleyerek GFB yenileme ile başlarsınız sanıyorum.
   
 3. ÇKAGİLHY de açıkca yazıyor yakıt değiştirenlerin çevre izin sürecinin yeniden başlatılması gerektiği il dürlüğüne sorum nasıl olacak birde yakıt değişti diye mesela kapasite rap., emisyon uygunluk yazısı, emisyon rap. yenilenmesi gerkiyor bunlar gibi yenilenmesi gereken başka evrak varmı?
   
 4. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Açıkça yazdığını biliyorum. Ancak siz değişikliği bildirip görüş sorun zira ısıl güç ile ilgili güç buhar kazanında farklı oluyor, yakıt kazanında farklı ...vb Zarar gelmez yani. Ama yine de sormadan başvuracağım diyorsanız siz bilirsiniz.
   
 5. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Bu arada ben kazan değiştirdi diye okumuştum, yakıt türü yazmışsınız.
   
 6. evet kömür kullanıyordu LNG geçti
   
 7. Hatice Göksu

  Hatice Göksu CMNet Üyesi

  GFB yenileme sürecinde il müdürlüğüne yazılması gereken bir dilekçe var mıdır yoksa direkt sistemden başvuruya mı başlanır?
  aslında bakanlık bizden lisans yenileme için 1 ay içinde başvuru istedi bu durumda ilk olarak bakanlığa dilekçe mi vermeliyiz?
   
 8. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  GFB yenileme durumunda sistemde başvuru şeklinizi "GFB Yenileme" olarak seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi lisans yenilemede il müdürlüğü uygunluk yazısı için bir dilekçe ile başvuru yapılacak.
   
 9. Hatice Göksu

  Hatice Göksu CMNet Üyesi

  anladım tsk ediyorum biraz farklı bi konu ama suan aklıma takıldı bu atık tasıma formlarını il müdürlüğüne vermek zorundamıyız yoksa firmanın dosyasında bulunması yeterli mi?
   
 10. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Yeşil nüshayı il müdürlüğüne bir üst yazı ile vermeniz gerekiyor.
   
 11. Hatice Göksu

  Hatice Göksu CMNet Üyesi

  peki bu formların 3*4 ay biriktirilip verilmesinde bi sıkıntı var mı
   
 12. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Normalde her atık gönderiminden sonra İl Müdürlüğüne gönderilmesi gerekir. Elinizde birikmiş varsa hepsini gönderebilirsiniz.
  Çok gecikmemesinde fayda var.
  İyi çalışmalar
   
 13. Hatice Göksu

  Hatice Göksu CMNet Üyesi

  cok tsk ederim yardımlarınız için:) sizede iyi çalışmalar
   
 14. Kenan Atalar

  Kenan Atalar CMNet Üyesi

  hatice hanım bir ay geçmeden gönderin
   
Çevre izin sürecini yenileme konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre denetimi yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar

  ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında YönetmelikKAPSAMINDA ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARINA YETERLİK VERİLMESİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM, Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu tebliğin amacı, Çevre Denetim Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışacak...
 2. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

  Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
 3. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

  Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...
 4. Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri

  Yeni evlenen bayan çevre görevlisi arkadaşlarımız için; Allah bir ömür mesut etsin :) Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yaparak "Başvuru Yap" butonunu tıklıyoruz. Daha sonra Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nizin...
 5. Çevre izni yenileme

  Arkadaşlar merhaba; Bir sorum olacaktı. Kapasite artışı, faaliyet konusu vs. den ötürü yenilenen çevre izni için ücretler yeniden mi yatırılıyor. Süreç baştan mı işliyor??