Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve lisans kapsamında firma değerlendirilmesi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında şeymaerol tarafından paylaşıldı.

 1. şeymaerol

  şeymaerol CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba. Tavuk dışkısından gübre üretimi gerçekleştiren firma ÇİLY kapsamınca ek-2 madde 7.22'ye girmektedir. Fakat hava emisyon ve gürültü konulu çevre izninden muaf gözükmektedir. Bu firmaya nasıl bir çevre izni alınacaktır?Kokuyla ilgili bir çevre izni yok. Hava emisyon olarak değerlendirilebilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim:)
   
 2. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  atıksu ile ilgili yazı alırsanız çevre izni muafiyet alırsınız.

  NOKTA
   
  şeymaerol bunu beğendi.
 3. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Atıksu konulu izne başvuracaksınız diye biliyorum. Konu farklı ama aynı şeylerden muaf tesis için öyle söylenmişti. Gerekli görülürse izin, gerekli görülmezse muafiyet yazısı verirler.
   
  şeymaerol bunu beğendi.
 4. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhaba,

  kalker ocağı kırma eleme tesisine çevre izni için başvuru yapıldı. Bu faaliyete ileriki yıllarda yıkama ünitesi eklenecek yıkama ünitesi eklendiğinde çevre izni yenilenmeli mi sizce?
  çevre izin lisans yönetmeliği ek1ve2 kapsamında yıkama yer almıyor fakat sisteme su ile ilgili bir ekleme olacağı için çevre izninde tekrar bir değerlendirme mi yapılır sizce yoksa sadece suyun sistemde tekrar kullanıldığına dair teknik rapor ile çevre izni kapsamına girmeden tamamlanır mı?
   
 5. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  TEKNİK rapor ile bu işi halledersiniz.
   
  sdagtekin bunu beğendi.