Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve lisans yönetmeliği taslağı görüş bildirimi

Konu, 'Mevzuat Taslakları' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Arkadaşlar bildiğimiz üzere Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği için taslak yayınlandı. Bu taslak hakkındaki görüşleri tek bir çatı altında birleştirmek amacıyla bir çalışma yapalım dedik ve bu görüşleri ÇMO ve Bakanlığa toplu şekilde sunabiliriz. Bu sektörde çalışan, çalışmayan herkesin değerlendirmesini tavsiye ederim. Bu konuda sahada çalışan kişilerin görüşleri önemli.

Kendi değerlendirmemi ve Taslağı ek olarak ekliyorum.

İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Danışmanlık sektöründe çalışan çok sayıda arkadaşımız var. Bu konuda herhangi bir çalışma yapmaya kimse gerek görmüyor mu ?

3. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Bu sektörde çalışan bir çok arkadaşımız olmasına rağmen bu konuda pek bir fikrimiz yok mu ?

4. benim resmi olarak gönderdiğim görüşüm ekteki gibidir. Bizde ÇYB var danışmanlıkla ilgili uygulamada bir bilgim olmadığı için o kısımlarda herhangi bir görüş yazmadım.

Ekli Dosyalar:

Göksel Kurtuluş ve Emre Özer bunu beğendi.
Çevre izin ve lisans yönetmeliği taslağı görüş bildirimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
  2. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...
  3. Çevre Denetim Yönetmeliği Kapsamında Danışmanlık Günlerimizin İl Müdürlüğüne Bildirimi

[COLOR=#141414][FONT=Georgia] [COLOR=#141414][FONT=Georgia]Sevgili arkadaşlar bulunduğum ilde il müdürlüğü danışmanlık yaptığımız günlerin kontrol amaçlı (gidip gitmediğimizi sanırım kontrol edecekler ?) bildirilmesini istedi. Ancak bunu bütün bir yıl olarak yapılmasını istedi. Ben ise bunu aylık bildirim halinde yaptım ve bir üst yazı ile her ayın sonunda kendilerine yeni takvimin...
  4. Çevre ölçüm ve analiz laboratuvarları yeterlik yönetmelik taslağı görüş bildirimi

Arkadaşlar, Bildiğiniz üzere, çevre mevzuatı kapsamında her türlü izin, izleme ve denetimlere esas teşkil eden ölçüm ve analiz yapacak özel veya kamuya ait kurum/kuruluş laboratuvarlarının yetkilendirilmesi ve buna ilişkin işlemler, 05.06.2008 tarih ve 26988 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği” kapsamında yürütülmektedir. Çevre ve...
  5. Çevre izin ve lisans yönetmeliği taslağı

TASLAK YÖNETMELİK BAKANLIK SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR. DOSYA EKTEDİR. ilk olarak gözüme çarpan noktalar. GFB de atık su konusunda proje onay istenmiyor. izin aşamasında isteniyor. ayrıca atık su konulu izin aşamasında il müdürlüğü uygunluk yazısı talep ediliyor. GFB de eksiklik bildirimine 60 günlük süre vermişler. ek1 ve ek 2 listelerinde bir takım değişiklikler yapılmış örneğin ek 2 de enerji...