Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve lisansı uygulamalarında karşılaşılan sorunlar - cihan tatar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012

Arkadaşlar, Cihan Tatar Bey'in "Çevre İzin ve Lisansı Uygulamalarında Karşılaşılan Sorunlar" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Ekli Dosyalar:

2. Esra Tokmak

Esra Tokmak CMNet Üyesi

Çok Teşekkürler.Aklıma takılan soruların çoğuna ulaştım ellerinize sağlık

Can Avşar bunu beğendi.
  3. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim, bilgi paylaşdıkça büyür.. faydalı olmasına sevindim.. ilk eğitim grubundaydım ben.. sanırım bu aralar 2. kur eğitim de başladı..

iyi çalışmalar..

4. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

paylaşım için çok teşekkürler..

Can Avşar bunu beğendi.
  5. hatice

hatice CMNet Üyesi

Teşekkürler Can Bey

Can Avşar bunu beğendi.
  6. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim, iyi çalışmalar..

7. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim..

8. Efkan deniz

Efkan deniz CMNet Üyesi

Güzel paylaşım.

9. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

Arkadaşlar TAT firması olarak GFB işlemlerini başlattım.Başvuru formunda işletmenin iktisadi faaliyet alanını soruyor.(NAcE kodu). bu kod kapasite raporunda yazıyor ama ana faaliyet alanı seçeneklerinden hangisini seçmem gerekiyor?? TAT a uygun olanı bulamadım bir türlü.yardımcı olursanız sevinirim..

10. rızaatlı

rızaatlı CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
    Bir konuda acilen yardımınıza ihtiyacım var. Özel bir firmada çevre mühendisi olarak çalışıyorum ancak bu hafta Cuma günü işten ayrılacağım. Çevre izinleri sürecinde işleri yürütebilmek adına firmanın CEO'sundan vekalet aldım. Bu vekalet işi bırakırken yasal anlamda sorun çıkarır mı? Ya da firma çalışma süremi uzatma hakkına sahip midir?
    Selamlar.

11. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim, iyi çalışmalar.. :)

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çok faydalı teşekkürler.

13. demetyarşı

demetyarşı CMNet Üyesi

merhabalar ;
    çevre izni aldığım işletmede , izni aldıktan kısa bir süre sonra firmada isim değişikliği yaşandı. çevre iznimde isim değişikliği ile ilgili il çevre müdürlüğü ile görüşüp belge yenileme başvurusu yapıldı. ticaret sicil gazetesi ve yeni belge ücretinin yatıldığına dair dekont yüklendi. ancak aynı belge, farklı bir belge no ile eski isim olarak tekrar sisteme yüklendi. çevre bilgi sisteminde aynı vergi numarası old için , maliye bakanlığından bilgileri güncelle yaptığımda yeni isim ile görebiliyorum ama işlemi yapamıyorum hata veriyor.
    sorunumla ilgili yardımınız bekliyorum arkadaşlar..

14. Celal Mahmut Kurt

Celal Mahmut Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar,
    Farklı şehirde bulunan aynı firmaya ait 2 tesis için tek bir GFB başvurunda bulunabilirmiyiz ...?

15. Mehmet Feyizoğlu

Mehmet Feyizoğlu CMNet Üyesi

Teknik alanda karşılastığınız sorunlar için bakanlığın kurduğu Alo 181 hattını arayabilirsiniz.

16. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Aynı alan içerisinde ve entegre olarak faaliyet gösteren bir tesis ise, çevre etkileri kümülatif olarak değerlendirilmekte ve bu sebeple tek bir GFB başvurusu yapabilirsiniz. Bu konuda için bağlı olunan ilin çevre ve şehircilik müdürlüğü veya daha da etkini bakanlığımızdan yazılı görüş alabilirsiniz.

Sizin durumunuz bu şekil demi?

17. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Farklı şehir diyor ama Can Bey.
    Benim de bir tesisim vardı, aynı yerde sadece ortadan yol geçiyor. Farklı kapı numarasına sahip olduğu için farklı tesis muamelesi gösterdiler.

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  18. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Can Bey çevre izni adrese veriliyor. İki farklı tesis olarak kabul edilir. İki farklı başvuru yapılmalıdır.

19. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Aynen, Cansu Hanıma katılıyorum.
    Aynı durum benim de başıma geldi. İki farklı GFB başvurusu yaptık.

Cansu Bağ bunu beğendi.
  20. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

çbs kaydı farklılık gösterecek nasıl tek bir gfb başvurus yapabilirsiniz ki.

Çevre izin ve lisansı uygulamalarında karşılaşılan sorunlar - cihan tatar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Mühendisliği Uygulamalarında Risk Analizi...

Selam arkadaşlar... Bitirme tezim için veri toplama aşamasındayım... "Çevre Mühendisliği Uygulamalarında Risk Analizi" hakkında elinde döküman olan arkadaşlarımızın yardımcı olmalarını rica ediyorum... Saygılarımla...
  2. çevre mühendisliği uygulamalarında iş güvenliği ve işci sağlığı

merhaba arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim seminer konum çevre müh. uygulamalarında iş güvenliği ve sağlığı.konunun yelpazesi çok geniş olduğundan nasıl araştırma yapsam bilemedim.Bu konuyla ilgili slayt ve word dökümanlarınız varsa paylaşabilirmisiniz.teşekkür ederim herkese kolay gelsin
  3. Maden ocağında birden cok işlem yapılıyor izin lisansı ayrı mı olacak ?

Öncelikle herkese merhaba arkadaslar sorum bir sahada hem ocak var hem eleme hemde briket tesisi var bunlardan briket için çevre izini alması gerekiyorsa ne yapmam gerek entegre olarak mı düsünecem yoksa tek onun için mi ? izin ve lisanslar 1/04/2012 ekadar mı alınmalı ?yardımlarınız için simdiden tşkler.
  4. Çevre izin ve lisansı

arkadaslar cevre izni ve cevre lisansı arasındaki farkı tam olarak acıklayabılılırmısınız?cevre ıznı nereler ıcın gereklı ve cevre ıznı alabılmek ıcın neler gerekıyo.aynı sekılde lisasn için yardım beklıorum
  5. ÇKAGİLHY - Cihan Tatar

TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012 Arkadaşlar, Cihan Tatar Bey' in "Çevre Kanunca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.