Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve lisansı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında mervedidemaksoy tarafından paylaşıldı.

1. mervedidemaksoy

mervedidemaksoy CMNet Üyesi

arkadaslar cevre izni ve cevre lisansı arasındaki farkı tam olarak acıklayabılılırmısınız?cevre ıznı nereler ıcın gereklı ve cevre ıznı alabılmek ıcın neler gerekıyo.aynı sekılde lisasn için yardım beklıorum

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Çevre Kanununca Alınması Gereken Çevre İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmelik

Tanımlar:

b) (Değişik:RG-24/2/2010-27503) Çevre izni: Çevre Kanunu uyarınca alınması gereken; emisyon, deşarj, gürültü kontrol, derin deniz deşarjı ve tehlikeli madde deşarjı konularından en az birini içeren izni,
    c) Çevre izin belgesi: İşletmeler için, hava, su ve toprak gibi alıcı ortamları korumak amacıyla ilgili mevzuat uyarınca verilecek belgeyi,
    ç) Çevre izin ve lisans belgesi: Bu Yönetmelik kapsamında verilecek çevre izin ve çevre lisanslarını kapsayan tek bir belgeyi,
    d) Çevre lisansı: Atıkların toplanması, geri kazanılması, geri dönüşümü ve bertaraf edilebilmesine ilişkin teknik yeterliliği,
    ifade eder.

3. mervedidemaksoy

4. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Rica ederim. Yönetmelikler, tebliğler her şeyimiz. Onları sevelim :)

Selma Akdoğan ve KaanDogukan bunu beğendi.
  5. mervedidemaksoy

hiç sevımlı deıller ama yapacak bısey yok:)

6. Nimet Arar

Nimet Arar CMNet Üyesi

gerekli belgeler ekte mevcut..

Ekli Dosyalar:

7. mervedidemaksoy

nimet hanım tabloya baktım ama bazı seylerı anlayamadım..örnegın gürültü ile ilgili izin+lisasn+gfb için gereklı belgeler belırtılmıs.cevre izni veya lisansı ıcın gereklı belgeler tamamlanıp basvuru yapıldıktan sona gfb surecımı baslıyo

8. mervedidemaksoy

birde çed raporundan muafsa ıl mud'ne yada bakanlıga dılekce yazılıp muafıyet yazısı alınıyo.ama ced gereklı veya deıl bu bılgıye nerden ulasıyoruz.

9. Nimet Arar

Nimet Arar CMNet Üyesi

gfb+izin şeklinde devam ediyor. çed muafiyet yazısının yeterli olacağını düşünüyorum ama yinede il müdürlüğü ile görüşmenizde fayda var.

10. mervedidemaksoy

Çevre izin ve lisansı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre denetimi yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar

ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında YönetmelikKAPSAMINDA ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARINA YETERLİK VERİLMESİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM, Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu tebliğin amacı, Çevre Denetim Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışacak...
  2. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
  3. Maden ocağında birden cok işlem yapılıyor izin lisansı ayrı mı olacak ?

Öncelikle herkese merhaba arkadaslar sorum bir sahada hem ocak var hem eleme hemde briket tesisi var bunlardan briket için çevre izini alması gerekiyorsa ne yapmam gerek entegre olarak mı düsünecem yoksa tek onun için mi ? izin ve lisanslar 1/04/2012 ekadar mı alınmalı ?yardımlarınız için simdiden tşkler.
  4. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...
  5. Çevre izin ve lisansı uygulamalarında karşılaşılan sorunlar - cihan tatar

TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012 Arkadaşlar, Cihan Tatar Bey'in "Çevre İzin ve Lisansı Uygulamalarında Karşılaşılan Sorunlar" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.