Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve yönetmelikler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nefize Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Nefize Yıldız

Nefize Yıldız CMNet Üyesi

Çevre izin kapsamında bir tesisi kaç yönetmelik kapsamında değerlendiriyoruz.? Ben 20 - 25 arası biliyorum ama başka var mı?
    Yönetmelik listesi olan varmı?

Ayrıca değişen yönetmelik maddelerini lebib yalkın ve resmi gazete başka nereden takip edebiliriz?

Teşekkürler

2. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

çevre izni kapsamında bir tesisi tek yönetmelik kapsamında değerlendirirsiniz. ancak çevre mevzuatları kapsamında danışmanlık hizmeti verirken tüm yönetmelikler bazında inceler ve değerlendirmeye alırsınız.
    değişen yönetmelikler için de en doğru kaynak resmi gazetedir.

Göksel Kurtuluş ve KaanDogukan bunu beğendi.
  3. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

Nefize Hanım, sorduğunuz sorunun direk evet yada hayır şeklinde bir cevabı yok malesef,
    herhangi bir tesis gerçekleştirdiği faaliyete göre barındırdığı özelliklere göre birbirinden farklı yönetmeliklere tabidir. toplamda ben en son 44 yönetmelik saymıştım. ancak bakarsanız uygulamadan 10 u geçmez.

Çevre izin ve yönetmelikler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre denetimi yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar

ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında YönetmelikKAPSAMINDA ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARINA YETERLİK VERİLMESİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM, Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu tebliğin amacı, Çevre Denetim Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışacak...
  2. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
  3. Çevre Denetimi Yönetmeliği yoksa Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetme

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik yoksa cdy göremi hareket edecez hangisini kabul edecez ıkısındede farklı maddeler var ?
  4. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...
  5. Kamuda çevre mühendisi istihdamı ve yönetmelikler

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ile 24.07.2013 tarihinde bir görüşme gerçekleştirilecektir. Görüşmenin konusu ‘‘Kamuda Çevre Mühendisi İstihdamı‘‘ ve ‘‘Yönetmelikler‘‘ olmakla beraber siz değerli üyelerimizin de görüş ve önerilerinizi almak istedik. Önerilerinizi en...