Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izini sürecinde gürültü izni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

İyi günler iyi çalışmalar. Danışmanlığını yapmış oldugum bir fabrikam var. Geçici faaliyet belgesi alınmış durumda. Gfb de izin konusu emisyon ve gürültü. Şimdi bir sorun var il çevre düzce gürültü haritası yapılması gereken iller dışında olduğu için gürültü izni veremem dedi. il çevreden başka bir arkadaşta gürültüyü kattı. Fabrikanın 120 metre yakınında okul ve yurt mevcut. bu durumda cok hassas kullanım alalnlarından 500 metre yakın oluyor. şimdi il çevre vermem diyor beni ilgilendirmez diyor. sizin düşünceleriniz ve tecrübelerinizi ögrenebilir miyim.

2. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Muafiyet iste il müdürlüğünden

3. Mahmut Cimşit

GFB alınmış durumda ölçüm yapılmış çevre iznine başvurulmuş durumda il çevredeki arkadaş değişince farklı yorumladı

4. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Benzer durumlar bütün illerde yaşanıyor. Allah kolaylık versin diyorum. Ama izin vermem diyen arkadaş dayanak olarak ne tür bir savla konuşuyor onu merak ediyorum. Örneğin, sizin akustik raporunuzdaki çevresel gürültü değerleri (tesise en yakın yerleşim yeri gibi hassas/çok hassas alanlar vb. yerlerin duvarlarında alınanlar) sizin bulunduğunuz gruba uygun değil mi? Limitler aşılıyor mu? Bu durum akustik raporu hazırlayan firma tarafından raporda açıkça belirtilmiş mi?

5. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

gfb aşamasında gürültü ve emisyon için yaptığınız başvuru sonuçlarında nasıl yazılar verdiler?
    - eğer gürültüden muaf tuttular ise zaten yazı ile ölçüm istemesi lazım,
    - eğer gürültü iznine tabi olduğunu anlatan bir yazı var ise ozaman ölçüm yapılıp sisteme girilmesi gerekli.

yanlız il çevrelerin gürültü izni konusunda tutumu farklı olabiliyor.

bugün, aşağıda belirttiğim özellikteki tesisim gürültü muaf aldı.

- en yakın haneye 500 metreden daha yakın mesafede,
    - hastene ve okula 600 metre mesafede
    - 2008 yılı önesine ait gsm'si var.

6. Mahmut Cimşit

adam dayancak olarak düzce gürültü haritası hazırlanması gerekli olmayan iller sınıfında olarak görünüyor o yüzden gürültü izni veremeyzi diyor

Çevre izini sürecinde gürültü izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. beton santrali çevre izini ile ilgili

bu konu ile ilgili yapılması gerekenler hakkında bilgi almak istiyorum 187 bin ton/yıl kapasitesinde olan bir beton santrali için emisyon deşarj titreşim ve istenirse gürültü izinleri ile ilgli il çevreyle olan ilişkilerle ilgili nasıl bir yol çizilmesi gerekiyor bu konu ile ilgili bir yardım istiyorum kısacası neler yapmalıyım. bir konu daha beton santralinde mixer yıkanması sonucunda...
  2. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  3. Çevre izni başvuru sürecinde şirket isim değişikliği

Arkadaşlar, merhaba. Grup gıda işletmelerimizden biri için Mart 2012 itibariyle GFB süreci başlatılmış ve çevre izin süreci devam ederken, aynı grup şirketlerimizden biri bu firmanın tüzel kişiliği aynen kalacak şekilde araziyi,fabrikası vs. herşeyi almıştır. İşletme artık yeni ismi ile faaliyetlerini sürdürecekken eski ismi ise 1-2 yıl daha tüzel kişiliğini sadece isim olarak sürdürecektir....
  4. Çevre izini almak için tehlikeli atık alanı düzenlenmesi

Çevre izini almak için şuan fabrikamızda bulunan tehlikeli atık alanımızı düzenlememiz uygun hale getirmemiz gerekmekte.Nasıl yapmalıyız? Motor yağları şanzıman yağları ve arıtma çamuru atıklarımız bulunmakta.Yönetmelikte toprağa karışması önlenmeli kapalı alan olması gibi kriterler gördüm.Bunun dışında neler yapmak gerekir. Yağlar döküldüğünde toprağa karışmasın diye kanal yapmak mecburi...
  5. Akaryakıt istasyonları için çevre izini

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği gibi akaryakıt istasyonları çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar yönetmeliğinin ek2 de yer alan madde 9.1 e tabiler. Fakat akaryakıt istasyonlarının bu konuda hiçbir bilgilerinin olmadığını görmüş durumdayım. Maddeyi benmi yanlış değerlendiriyorum anlamadım. Aranızda akaryakıt istasyonu danışmanlığı yapan varmı? Süreci nasıl işliyor acaba biraz...