Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre İzinleri Hakkında

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Serap Diktaş tarafından paylaşıldı.

1. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

Merhaba,
    Akaryakıt istasyonu için GFB başvurusunda bulunacağım ancak başvuru bölümünde yıllık üretim kapasitesi bölümü yer almaktadır.Ancak akaryakıt istasyonu kapasite raporundan muaftır diye yazısı bulunmakta.Bu bölümü nasıl dolduracağım.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: Çevre İzinleri Hakkında

Akaryakıt istasyonları ÇKAGİL yönetmeliğinde hangi maddeye girmekte?

3. seezgn

seezgn Misafir

kapasite raporundan muaf ise bu konuda bir yazı almanız ve o bölüme yüklemeniz yeterli. dikkat ettiyseniz o kısımda kapasite raporu yada muaf olduğuna dair belge diye geçer.

4. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

Merhaba,
    Ek 2 Kapsamında 10.12
    Endüstriyel nitelikli diğer atık sular (sulu bacagazı arıtım sistemi kullanan tesisler, tutkal ve zamk üretim tesisleri, benzin istasyonları,içmesuyu filtrelerinin geri yıkama suları, su yumuşatma, demineralizasyon,rejenerasyon, aktif karbon, yıkama tesisleri, soğutma suyu ve benzeritesisleri).* girmekte.

5. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.

6. seezgn

seezgn Misafir

akaryakıt istasyonları ek -2 listesi madde 9.2.2 ve 10.12 yer almaktadır.

Çevre İzinleri Hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre İzinleri Hakkında

Merhaba, Çalıştığım firmanın tesislerinden birinin deşarj izni doldu ancak şuanda bir çevre birimi olmadığı için deşarj iznine başvuramıyorum.Ancak şuan için kendimi tesise atayıp işlemi yaptıktan sonra kendimi çevre birimi kurarken atayabilir miyim?Yada bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler..
  2. OSB Çevre İzinleri Hakkında

OSB danışmanlığı yapan arkadaşlarrrr... osb için sadece deşarj izni yeterli olur mu? Bir de organize sanayi için gfb başvuru yaparken diğer tesisiler gibi kapasite raporu,çed,işletme belgesi vs temin edemiyoruz bunların yerine geçebilecek kurum yazısı mı almam gerekir..bir de tabi iş akım şeması nasıl hazırlanır?:confused:
  3. Çevre görevlisi belgesi ve çevre izinleri hakkında

Herkese selamlar, Forumda araştırdım bulamadım, Çevre Görevlisi belgesini Çevre ve Orman bakanlığından alanlar herhangi bir güncelleme yapmalılar mı? Bir de , çevre görevlisi belgesi sahibi olup, aynı zamanda bir firmanın sahibi olan kişiler, kendi firmaları ile ilgili çevre izinleri işlemlerini yürütebilir mi?
  4. Çevrimiçi çevre izinleri portalında işverenin çevre görevlisini ataması...

Herkese Merhaba, Çevrimiçi Çevre İzinleri Portalına kendi dijital imzamla girip çalıştığım şirketin Çevre Mühendisi ve Görevlisi olarak kendimi kaydettim. İşveren adına kurumsal dijital imzaya sahip yetkilinin bilgilerini, seçtiğim tesisle ilgili yönetmelik kapsamındaki maddeleri ve bana ait işe giriş bildirgesini de portala yükledim. İşe giriş bildirgesini dijital olarak imzalayarak...
  5. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...