Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre İzni Başvurusu son başvuru tarihi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında pinarodabasi tarafından paylaşıldı.

 1. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Acil yardım gerektiren bir konu var,çevre izni başvurusu için sistemde bugün itibariyle başvuru yapmanız için son 1 gün yazıyor,atıksu analiz sonuçlarını bekliyorum sadece onlar da bugüne yetişmiyor,sizce yarın başvuru yapabilirmiyim,(GFB aldığımız tarih,14.06.2011)
   
 2. Serkan Kala

  Serkan Kala CMNet Üyesi

  (1) EK-1 ve EK-2 listelerinde yer alan işletmelerin, geçici faaliyet belgesinin alınmasından itibaren en geç altı ay içerisinde çevre izin veya çevre izin ve lisansının e-başvuru sürecini tamamlamaları zorunludur. Başvuru sürecinin tamamlanması aşamasında, EK-3C’de belirtilen bilgi, belge ve raporlar sunulur. Bu süre içinde başvuru tamamlanmaz ise geçici faaliyet belgesi iptal edilir.
  (4) Geçici faaliyet belgesi iptal edilen veya geçici faaliyet belgesinin süresi içerisinde Çevre izni veya Çevre İzin ve Lisansını alamayan işletmeler 6 ay süresince tekrar müracaatta bulunamaz. Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izin veya Çevre İzin ve Lisansı belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında Çevre Kanununun ilgili hükümleri uygulanır
   
 3. Serkan Kala

  Serkan Kala CMNet Üyesi

  Aslında sisteme bilerek eksik bilgi yükleyip,bakanlığın eksiklik giderilmesi için vereceği 80 günlük süre kullanılabilirdi bu zamanda yeterdi size.bunu yapmanız için şu an çok geçmi bilmiyorum saat olarak başvurular mesai saatine kadar mı sürüyor bilmiyorum.
   
 4. keops

  keops CMNet Üyesi

  hemen başvuru yap eksik bilgi diye reddedilsin analız sonucu gelınce yuklersın 80 gun ıcınde
   
 5. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  ahhhh aynı sorunu su anda bende yasıyorum, gfb aldıgım tarıh 23.05.2011 sısteme cevre ıznı ıcın dosyaları 06.09.2011 tarıhınde yukledım ancak 3 adet eksık ewrak bıldırımınde bulunulmuş. ikisini halletım ama camur analızı yetısmeyecek sanırım. bugun sısteme dosyaları yuklemek ıcın 18 gunun kaldı denıyor. bendemı aynı sekılde camur ıcın olan yere eksık bılgı yukleyeyeım acaba. sonucda 18 gun bu evraklar ıcın verılmıs sure gfbnın son gecerlılık tarıhı 23.05.2012 degılmı?
   
 6. Canan Erkan

  Canan Erkan CMNet Üyesi

  bu konuda çevre izni başvurumda emisyon ölçüm raporum yetişmiyor. Son 10 gün yazıyor. Bu süreç uzatılamaz mı? Geçici faaliyet belgem iptal mi oluyor?
   
 7. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  gfb alındıktan sonra 6 ay içinde izin başvurusunu tamamlamazsan gfb iptal olur. emisyon raporu olmadan izin başvurusunu bitir, müdürlük emisyon raporu olmadığı için eksiklik bildirir. o zaman emisyon raporunu yüklersin. emisyon raporunun eksiksiz olması lazım ikinci kez eksiklik bildirimi olmaz izin başvurusu reddedilir.
   
 8. Serkan Aynacı

  Serkan Aynacı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar,

  Bir kaç firmada bu tür bir sorun yaşadığımdan şöyle bir yol önerebilirim. Başvurunuz Ek - 2 yani Müdürlük ise muhakkak ilgili teknik eleman ile görüşülüp onay alındıktan sonra, eksiklik açılan sistem boşluklarına muhakkak bir bilgi yazısı ile (eksikliğin neden tamamlanamadığı ile ilgili) giriş yapın. Çevre İzni başvuru süresi 6 ay olmasına rağmen GFB süresi 12 aydır. Boşluğa bilgi girişi yapıldığında İl Müdürlükleri ve Bakanlık tarafında esneklik sağlanıyor. Önemli olanın GFB son geçerlilik tarihinden önce tüm eksikliklerin tamamlanması diyorlar. O tarihten sonra yapılabilecek hiç bir şey yok. Başvurunuz Ek - 1 yani bakanlık ise genelde dosyayla ilgilenen teknik eleman bilinemediğinden bilgi girişi yapın, dönüş yapıyorlar.

  İyi çalışmalar dilerim.
   
  Temel Atik bunu beğendi.
Çevre İzni Başvurusu son başvuru tarihi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler

  Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler ÇEVRE İZİN BELGESİ adı altında yapılacak başvurularda birinci adım izin konusu ile ilgili Özel Belgenin temini olmalıdır. (örneğin; emisyon için İl müdürlüğü uygunluk yazısı) İkinci adımda ise Ortak Belgeler ve izin konusu ile ilgili özel belge/belgeler beraberinde Geçici Faaliyet Belgesi başvurudur. Üçüncü ve son adımda ise İzin...
 2. Hastane için Çevre İzni başvurusu aşamaları

  Merhaba arkadaşlar, Bilindiği gibi Çevre İzin ve Lisansları Hk. Yönetmeliğin Ek-2 10.14 maddesi gereği 20 yatak ve üstü hastaneler çevre iznine tabidir. Bugüne kadar benim ve birçok kişinin aklını karıştıran durum; birçok hastanenin atıksuyunu şehir kanalizasyonuna deşarj yaptığı için deşarj izninden muaf olması ve kojenersyon gibi bir ünitesi olmadığı sürece emisyon izninden de muaf...
 3. Çevre izni başvuru sürecinde şirket isim değişikliği

  Arkadaşlar, merhaba. Grup gıda işletmelerimizden biri için Mart 2012 itibariyle GFB süreci başlatılmış ve çevre izin süreci devam ederken, aynı grup şirketlerimizden biri bu firmanın tüzel kişiliği aynen kalacak şekilde araziyi,fabrikası vs. herşeyi almıştır. İşletme artık yeni ismi ile faaliyetlerini sürdürecekken eski ismi ise 1-2 yıl daha tüzel kişiliğini sadece isim olarak sürdürecektir....
 4. Online çevre izni başvurusu hk.

  Gfb başvurusu yaparken, Başvuru formu doldurulduktan sonra bir sonraki adıma geçilemiyor. Bu benden kaynaklanan bir sorun mu yoksa sistemle alakalı. ( bu olay bir haftadır devam etmektedir.)
 5. Çevre izni başvurusu esnasında istenen analiz sonuçları

  Arkadaşlar Merhaba, Çevre izni başvurusunda bakanlığın tarafımızdan istemiş olduğu analiz sonuçları kaç günü kapsamaktadır ? Gün olarak herhangi bir açıklama yapmamışlar. Ben sadece yıl içerisindeki herhangi bir göne ait analiz sonucu ekleyebilir miyim sisteme ? Yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler. Herkese kolay gelsin.