Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni başvurusunda & denetimlerde bulunması gereken evrak listesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çevre izni denetimlerinde tarafınızdan sunulması istenilen&başvurularda tesisinizden tedarik etmeniz gereken( veya çalışma yapmanız gereken) evrak listesi ektedir.

Ekli Dosyalar:

2. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

Ben TAT'da çalışıyorum ve 15 gün sonra atık akü geçici depolama lisansı sona erecek. Ben neler yapacağım bilmiyorum.

Çevre izni başvurusunda & denetimlerde bulunması gereken evrak listesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre lisansı başvurusunda bulunacak işletmelerin sağlaması gereken fiziki şartlar

Emisyon, Depolama, Ambalaj, Tıbbi atık, Tehkileli atık, Hurda Metal, Yağ vb. izin konulardaki işletmelerin sağlaması zorunduğu olduğu şartlar ektedir.
  2. Çevre İzni ve Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu İçin Gereken Ortak Belgeler

1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri bulunan yapıların dışında 12/10/2004 tarihinden...
  3. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  4. Çevre İzni Ek-2 Listesi 9.11 maddesi

Arkadaşlar Çevre İzni Ek-2 Listesi 9.11 maddesi kapsamında kum-çakıl ocakları veya kil ocaklarının çevre görevlisi olan var mı aranızda?
  5. Gfb başvurusunda istenilen kalite kontrol bağlantı izni

İyi günler , GFB başvurusu yaparken Kalite Kontrol Bağlantı İzni alan varmı acaba bana formatı gerekli ama. Son yapılan GFB başvurusu istenilen evraklarda bu belge isteniyor. Konu ile bilgisi olan varmı acaba. Yeni format linki http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=sayfaicerikhtml&IcId=664&detId=660&ustId=664