Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni değerlendirilme süreci

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Pınar Özgen tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Çevre izinlerinin değerlendirilmesi süreciyle ilgili bir sorunum var. Danışmanlığını yaptığım tesislerden biri için temmuz ayında izin başvurusu gerçekleştirildi. Eksiklik bildirildi. Tekrar başvuruda bulunuldu. Tekrar eksiklik bildirildi. En son 30 ekimde üçüncü kez başvuruldu ve o gün bu gündür ses yok. İl Müdürlüğünü arıyorum değerlendirilince portalda görürsünüz diyorlar. Süreyle ilgili sorduğumda başvurudan bu yana kalan günler üzerine eklenir ve muhtemelen 80 günü aşabilir dediler. İlk başvuru 9 temmuzda yapılmıştı. Bu kadar bekletilmesi normal mi? Ne kadar bir süre daha bekleme ihtimalimiz var? Açıkçası bunca ay bekledikten sonra yine bir eksiklik bildirecekler diye de korkuyorum. Tesisin bu kadar bir süre daha beklemeye tahammülü yok artık.

Burçin Birinç bunu beğendi.
  2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Pınar hanım mümkünse Şube Müdürü'ndne başvurunuzla kimin ilgilendiğini öğrenin ve teknik personel ile temasa geçin. Kendisine durumun hassasiyetini anlatın. Tahminimce yarcımcı olmayı deneyecektir.

3. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Şube müdürüyle defalarca görüştüm ama ne yazık ki pek yardımcı olmuyor. değerlendirmede bulunan memur arkadaşa ulaşmaya çalışıyorum. eksiklik değerlendirmeleriyle de ilgili yasal bir süre olsa ne hoş olurdu...

4. turkcevre

turkcevre CMNet Üyesi

80 günü aşamaz yönetmelik hükmü var. zaten hepsi kafasına göre uygulama yapıyor. işlerine gelince yönetmelik hükmü var yapmak zorundayız işlerine gelmeyince 80 günü aşar mı diyorlar. peki gfb süresi dolunca izin alamadığımız taktir de ne olacak diye bir sorun onlara gfb 2 sene geçerli olacakmıymış. heyhat

Pınar Özgen bunu beğendi.
Çevre izni değerlendirilme süreci konusuna benzer içeriklerimiz
  1. çevre izni

mrb arkadaşlar çevre izninin atıksu konusunda başvuru yapacam, başvuru aşamasında arıtma çamuru analizi istendi ama yönetmelikleri incelediğimde arıtma çamuru analizi gerekiyor diye bir ibare bulamadım sadece tarımda kullanılacaksa isteniyor bu konuda yardımcı olursanız ....
  2. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  3. Çevre izni

mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....
  4. Çevre izinleri süreci ingilizce

elinde çevre izin sürecleri ile ilgili ingilizce doküman olan var mı? şimdiden teşekkürler
  5. Iflas durumunda çevre izni süreci

söz konusu firmam (gfb mevcuttur) çevre izni için başvuru sürecinde iflas etmiş ve faaliyeti rödevanscı tarafından işletilmek üzere el değiştirmiştir. Bu durumda SGK ve vergi numarası değişmiş bulunmaktadır. tesista kapasite artışı ve proses değişikliği vs. hiçbir değişiklik yoktur. bu gibi durumlar için ne yapmalıyım? veya nasıl bir yol izlemeliyim bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok...