Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni hk yardım

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında hatice karaca tarafından paylaşıldı.

1. hatice karaca

hatice karaca CMNet Üyesi

Merhabalar,
    firmam çevre izninden ve ÇED'den muaf fakat yıl başında farklı bir adreste bulunan boyama tesisi (ÇED Gerekli değildir kararı var) bizim firmaya devroldu (bu tesisin çevre izni ile ilgili bir dokümanını bulamadım). bu durumda yeniden çevre iznine başvurmam gerekir mi?

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

tesisin bir yetkilisi ile görüşerek çevre izin ve lisansı var mı onu öğrenin eğer var ve sizde lisansı bulamadıysanız. il çevreye bir dilekçe ile başvurarak üst yazısını isteyin onlarda size verirler. eğer izinm ve lisansı yok ise eğer sizin için gerekliyse başvuru yapın.

3. hatice karaca

hatice karaca CMNet Üyesi

4. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

hatice karaca ve Melih Coşar bunu beğendi.
  5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Değerli danışman arkadaşlara bir soru : ek 1 ve ek de olmayan bir tesis için ne yapılması gerekiyor? yine de il çevreye başvurup görüş almak gerekiyor mu?

6. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

ben muaf olduklarına dair görüş yazılarını dosyalarını koydum.

7. Doğan Şahin

Doğan Şahin Misafir

evet gerekiyor yazıyı alıp dosyana koyacaksın

8. Olgaç Sürmelihindi

bir firma ek-1 ve ek-2 kapsamında yer almıyorsa çevre izin ve lisans kapsamındaki yer alan mevzuatlara uyması gerekir ancak emisyon sınır değerini aşıyorsa çevre izin veya çevre izin ve lisansını almasını ister.

9. Doğan Şahin

Doğan Şahin Misafir

zaten emisyon sınır değerlerini aşıyorsa ya ek1 ya da ek2 de yer alıyor demektir

10. Emine Erdem

emisyon sınır değerleri aşıyorsa demek istediği şey yakma sisteminin kapsitesinden dolayı değilde, yanma sonucu oluşan gazların ölçüm sonuçları sınır değerleri aşıyor ise il müdürlüğü tarafından emisyon izni alması gereklidir kararı veriyor.

11. Doğan Şahin

Doğan Şahin Misafir

hangi bacanın emisyon değerleri sınırı aşıyor diye rapor edilmiş ki :D

12. Olgaç Sürmelihindi

firma her iki kapsamdada değildir ama sonradan yakma sistemi kurmuş olabilir ve bunun sonucunda il çevre gelip denetleyerek ölçüm yapar ve bunun sonucunda verileri değerlendirir.

zaten il çevre doğrudan yakma sistemi yasak diyor ve ölçüm yapmıyor.

13. Emine Erdem

:):) . komşu şikayetleri sonucunda eğer ki il müdürlüğü ölçüm isterse ve sonuçlar uygun değil ise isteyebilir

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

15. Doğan Şahin

Doğan Şahin Misafir

ölçümü yapan firma da evet bu değerler yüksek diyor zaten :D

Çevre izni hk yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izni

meraba arkdşlar Evsel atıksu arıtma tesisi için cevre iznine basvuran arkadas var mıı acabaa??? hammadde girdisi kısmı var orayaa ne yazıcamm biligisi olan varmı??
  2. emisyon izni. yardım

Arkadaşlar merhaba, Çevre kanununca alınması gereken izin ve lis. yön. göre Biz ek 1 ve ek 2 ye girmiyoruz. Dolayısıyla emisyon ölçümü yaptırdıktan sonra mı il çevre müdürlüğünden kapsam dışıdır yazısı almalıyız? Yoksa yaptırmamıza gerek yok mu? Nasıl bir yol izlemeliyiz?
  3. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  4. Çevre izni

mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....
  5. Deşarj izni yardım

Arkadaşlar görevli olduğum İşletmede ben işe başlamadan önce evsel paket arıtma tesisi yapılmış fakat deşarj edilen baraj orta koruma mesafesinde kaldığı için deşarj izni alınamıyor. Vidanjörlerle bir yüklenici firma tarafından çekilerek bertaraf ettirmekte çok fazla maliyetli oluyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. Nasıl alabilirim bu deşarj iznini??