Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni muafiyet

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Yeşil tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşil

Merve Yeşil CMNet Üyesi

arkadaşlar baktığım tesis çevre izninden muaf olabilecek durumda.uygunluk yazısını çevre müdürlüğüne yolladım,buna gerek olmadığını muafiyet dilekçesi yazıp gerekli evraklarla birlikte teslim etmemi söylediler.muafiyet dilekçesinin belli bir formatı var mıdır ve istenen gerekli evraklar nedir,bunun için bakmam gereken bir link var mı

2. belli bir formatı yok, ben böyle soruyorum. kolay gelsin

Ekli Dosyalar:

Merve Yeşil ve sdagtekin bunu beğendi.
  3. Merve Yeşil

Merve Yeşil CMNet Üyesi

peki ek-1 ve ek-2 yeterli midir,çevre iznine başvururken vereceğimiz çed görüşü,yapı kullanım izin belgesi,vaziyet planı,tapu veya kira kontratı vb. belgelere ihtiyaç yok mu

4. çevre izni veya gfb almıyorsunuz muafiyet istiyorsunuz bunlar yeterli

bll_2081 ve Merve Yeşil bunu beğendi.
  5. Merve Yeşil

Merve Yeşil CMNet Üyesi

teşekkür ederim

6. ric.

7. Emre Yıldız

Emre Yıldız CMNet Üyesi

Arkadaşlar İSKİ kanalı olmayan bir bölgede (Selimpaşa) çevre izni için muafiyet alınabilir mi ? Firmaya yeni başladım ve önceden gelen danışman arkadaş İSKİ'den kanal bağlantı izni alarak muafiyet almamız gerektiğini söyledi. Deşarjımızı dereye yapmamız ve bölgede bir kanal bulunmaması sebebiyle İSKİ izin veremeyeceğini belirtti. İl çevre atıksu konulu çevre izni almamız gerektiğini, muafiyetin söz konusu olmadığını söyledi. Açıkçası benim düşüncem de alıcı ortama deşarj yapıldığı için, izin başvurusu yapmamız gerektiği şeklinde. Yardımlarınızı rica ederim

8. Veysel Söyler

Veysel Söyler CMNet Üyesi

merhaba yasemin hanım ambalaj atığı toplama ayırma için sisteme belgeleri yüklemeye kalktım ama parmak izi değeri hesaplanamıyor diye uyarı alıyorum nasıl çözülebilir bu

9. tel GSM operatöründen kaynaklanıyor müşteri hizmetlerini arayın

10. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Emre Bey,

Alıcı ortama deşarj söz konusu olduğu için çevre izni almalısınız.

Arzu Doğan bunu beğendi.
  11. Arzu Doğan

Arzu Doğan CMNet Üyesi

Bu dilekçeye emisyon kaynakları ile ilgili bilgi de eklenebilir bence. Emisyon konusunda izinden muaf olduğunuzla ilgili olarak.

Merve Yeşil bunu beğendi.
  12. Emre Yıldız

Emre Yıldız CMNet Üyesi

Hem atıksu hem de emisyon için muafiyet başvurusunda bulunulmuş fakat şu an dosyaya bakan çevre mühendisi izinde olduğundan dolayı cevap alamadım. Diğer bir mühendis atıksu konusunda muaf olamayacağımızı, başvurunun değişmesi gerektiğini söyledi. Sanırım en doğru cevabı dosyaya bakan kişi izin dönüşü verecek.

13. Oğuzhan Başıbüyük

Oğuzhan Başıbüyük CMNet Üyesi

arkadaşlar yumurta üreten fabrikamız var ve sadece Ek-2 7.3 ve 7.30.3'e tabii.Çevre izni muafiyet kapsamında oluyormu?Neden?

14. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

Emre bey,
    Atık suyunuzu foseptikte biriktirip vidanjör ile taşıtıp arıtma tesislerine gönderidğiniz ve vidanjör makbuzları ile ibraz ettiğiniz takdirde atık sudan ötürü izin almak zorunda kalmıyorsunuz.

15. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

Oğuzhan bey ;
    gıda sektörleri emisyondan ötürü çevre izninden muaf diye biliorum. ilgili yönetmelik maddesi aşağıda verilmiştir. atıksu, yakıt türü vs. ne bakmanız gerekmektedir diye biliyorum.

13 Nisan 2012 tarihinde Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre ;
    • Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-2’sinde yer alan “7. Gıda Endüstrisi, Tarım ve Hayvancılık” başlığı altındaki işletmeler, mezkûr Yönetmelik Ek-1 ve Ek-2 listelerinde başka bir grupta yer almıyorsa, söz konusu işletmeler için; çevre izni kapsamında emisyon ölçüm raporu hazırlanması ve işletmelerin hava emisyonu açısından değerlendirilmesi gerekmez.”

Oğuzhan Başıbüyük bunu beğendi.
  16. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

su resmi değiştir ya ne zaman gorsem guluyorum. iş yerindekiler baska sey anlıyor :D

17. Oğuzhan Başıbüyük

Oğuzhan Başıbüyük CMNet Üyesi

teşekkür ederim Didem Hanım.

18. değiştir ya?????

19. Emre Yıldız

Emre Yıldız CMNet Üyesi

Didem Hanım;
    Günlük atıksu oluşumumuz yaklaşık 150-160 ton. Bu miktarda suyu vidanjörle bir arıtma tesisine göndermemiz mümkün değil. Sadece evsel atıksu için böyle bir uygulama olduğunu biliyorum fakat bu da bizi atıksu konusunda muaf tutmayacaktır diye düşünüyorum.

20. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

hımm evet öyle gözüküyor :)

Çevre izni muafiyet konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izni

meraba arkdşlar Evsel atıksu arıtma tesisi için cevre iznine basvuran arkadas var mıı acabaa??? hammadde girdisi kısmı var orayaa ne yazıcamm biligisi olan varmı??
  2. Çevre İzni

Merhaba arkadaşlar, Geçici faaliyet belgesi aldığımız plastik geri dönüşüm firması için, izin belgesini alma aşamasında, "ambalaj atığı geri kazanım lisansı" için benden, "Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi" isteniyor. Bu belge hakkında benim bilgim yok, Bu belge nerden temin edilebilir, başka bir ismi...
  3. çevre izni

mrb arkadaşlar çevre izninin atıksu konusunda başvuru yapacam, başvuru aşamasında arıtma çamuru analizi istendi ama yönetmelikleri incelediğimde arıtma çamuru analizi gerekiyor diye bir ibare bulamadım sadece tarımda kullanılacaksa isteniyor bu konuda yardımcı olursanız ....
  4. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  5. Çevre izni

mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....