Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni vaziyet planı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ömer Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Arkadaşlar geçici faaliyet belgesinin alımı sırasında istenen belgelerden birisi de vaziyet planı. Vaziyet planını ne şekilde istiyorlar? Bununla ilgili bana geçici faaliyet belgesini almış arkadaşlar örnek bir vaziyet planı(onaylanmış) gösterebilir mi? Çünkü bu konuda sıkıntı çekiyorum acil yardımlarınızı bekliyorum.

2. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Arkadaşım Ekte HAzır Beton Santraline ait bir VP var .. il çevreden olur almış yoklukta kes yapıştırla yapılmış ama iş gördü :) muhim olan varolan VP üzerinde üniteleri numaralandırıp tek tek isimlerini belirtmek

Ekli Dosyalar:

3. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Vaziyet planı üzerinde atıksu ve emisyon noktalarını göstermen önemli.

Rıfat Yıldırım bunu beğendi.
  4. Ömer Taşdemir

trkdrms bende tam olarak bunu söyleyecektim.. bacaların çıkış noktalarını göstermemiz isteniyor mu? elinizde buna örnek bir vaziyet planı var mı?
    ulkuadas teşekkür ederim örnek vp için..

5. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Açıkçası tesislere ait bilgileri tesislerin bilgisi dışında üçüncü şahıslarla paylaşmamın doğru olmayacağı düşüncesi ile vaziyet planı paylaşamıyorum. Yalnız onaylanan vaziyet planlarıma baktığımda hiçbirinde baca çıkışlarını ayrı ayrı göstermedim. Mesela üretim hattında bir ünite var ve burdan emisyon oluşumu söz konusu ise o ünitenin bulunduğu yere "E" harfi koydum ve bu "E" harfinin de emisyon kaynağını belirttiğini vaziyet planının boş bir köşesine yazdım. Zaten iş akım ve proses özeti de hazırlayacağınızdan ve her bir üniteyi ayrı ayrı anlatacağınızdan baca gibi detay konulara orada yer veremeniz daha uygun olacağı görüşündeyim. En azından ben öyle yaptım ve şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Begüm Surmuş bunu beğendi.
  6. Ömer Taşdemir

7. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Rica ederim.

8. tuğçe derin

tuğçe derin CMNet Üyesi

Arkadaşlar geri dönüşüm firması için tek tek ünitelerin vaziyet planını çizmem gerekiyoda bana örnek olması için elinizde çizim varmı?

Çevre izni vaziyet planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tesisi vaziyet planı ve iş akım şeması

Arkadaşlar merhaba; Cam geri döüşüm tesisi için vaziyet planı örenği yada iş akım şeması olan varmı?İşletmede cam sadece renklerine göre ayrılıp parçalanıyor.ham madde olarak kullanılmıyor.Yardımlarınız için teşekkürler
  2. Formata uygun vaziyet planı

Tesisimize gfb için başvurdum ve vaziyet planı rededildi sebep vaziyet planının formata uygun olmaması nasıl olcak peki formata uygun vaziyet planı lütfen yardım
  3. Palet firması vaziyet planı

Herkese iyi akşamlar :) arkadaşlar geri kazanım yapan bir palet firmasının vaziyet planı nasıl olmalıdır?Netice de emisyon yok ve işlem yapılan tek kısım var o da paletlerin onarıldığı kısım.yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Tat tesisi ve vaziyet planı ile iş akım şeması proses özeti

Herkese merhaba, tat tesisi için vaziyet planı ile iş akım şeması ve proses özeti hazırlamaya çalışıyorum elinizde örnek var mı acaba? (Yapılmış hali) İş akım şeması ve proses özeti tat lar için yapılmasa olur mu acaba?
  5. Vaziyet planı

vaziyet planı ve iş akım şeması için 1/50 ölçekli bir haritada tesis planının gösterilmesi gerekiyormuş, bu plan için ölçeklemeyi nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar google evliyası bu işi de yapabiliyor mu.