• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre izni ve emisyon

Isagur53

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yeni kurulmuş bir danışmanlık firnasında işe başladım . Ne yazıkki firmamızda deneyimli mühendis arkadaşımız yok. Çevre İzni ve Özellikle emisyon kısmıyla alakalı danışmanlık firmalarında çalışan ve elinde hazırlanmış ve bakanlığa gönderilecek şekle gelmiş projesi olan varsa paylaşablir mi acaba... Konuyla alakali fikir sahibi olmam açısından çok faydalı olur. Ayrıca firmaların alacağı ücretler tahmini olarak hangi aralıklarda bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum....

Merhaba İsa Bey öncelikle hayırlı olsun. Ancak anladığım gibiyse istediğiniz belgeler onları paylaşmamız doğru olmaz firmaların gizlilik haklarını ıhlal etmiş oluruz. ancak daha spesifik sorular sorarsanız seve seve yardımcı olurum

teşekkür ediyorum... Söyledikleriniz doğru ama bende kandi açımdan işimi yapabilmek için uğraşıyorum.... bu konuda ne kadar size katılsamda bu konularda fikir sahibi olmak için uğraşıyorum... en azından firmaların bu işlemleri yerine getirmek için işletmelerden talep ettikleri fiyat hakkında tahmini olsada yardımcı olursanız sevinirim..

İsa bey değişkenlik gösterir fiyatlar. kapsamına göre ek 1 ek 2 olmasına göre ,işletenin faaliyet türüne göre , yerine göre ...
ama burdan ogrendıgım kadarıyla ek 2 ıcın fıyatlar 400 500 e kadar düşmüş ki bu cok kötü. ek 1 lerde sanırım 1500 den başlıyor. ama söylemem gerekir ki bu fiyatlar tamamen tahmini. fiyatları etkıleyen faktorler var sonucta. kesin bu rakamlar diyemeyiz. Ne yazık ki asgari fiyat tarifesi henüz belli değil.

danışmanlık konusunda aylıktır fıyatlar ama sadece cevre ıznı alımı soz konusu oldugunda fıyat 1 seferlıktır ama ne kadar alınıyor fıkrım yok acıkcası

selam bütün meslektaşlarıma. ek2 deki fiyatlarıın 400 500 e düşmesi çok kötü bir durum. yönetmelikte ek 2 için ne demiş ; ya çevre görevlisi çalıştıracaksın yada çevre danışmanlık hizmeti alacaksın. Saolsun aç gözlü firmalara devam etsinler 400 500 e ek 2 deki firmaları almaya.bu şekilde devam ederlerse hem çevre görevlisi belgesi almış çevre mühendisi arkadaşlarımızın iş imkanı azalır.kendilerine zarar veriyorlar.Biz bir danışmanlık firması olarak EK 2 için 1000 in üzerinde fiyat veriyoruz. bizide komik duruma düşürüyorlar saolsunlar.adam bize 500 tl fiyat veren var diyor.Yazık hepsine...

Şu an çok daha komik rakamlar söyleniyor.Bu fiyatları nasıl veriyolar,böyle devam ederse çok kötü.İşi hakkıyla yapmak ve emeği almak lazım.Hizmet fiyatları kısa vadede kar gibi gözükürken, değerler uzun vade de zarar verir.Lütfen kısa vadeli düşünmeyin.Zararı tüm meslektaşlarımıza dokunuyor.
Şöylede bir durum olabiliyor arkadaşlar;
Hizmet vereceğimiz firmalar, çevre danışmanlık firmalarından aldıkları teklifleri düşürmek için.Diğer firmadan bize şu teklif yapıldı diyerek verilen teklif acaba biraz daha fazla düşeler mi diye pazarlık durumuna giriyorlar,bunada aldanmamak lazım.
Herkese iyi çalışmalar...