Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni yenileme başvurusunda gecikme

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında funda bülbül tarafından paylaşıldı.

 1. funda bülbül

  funda bülbül CMNet Üyesi

  merhabalar benim bir sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  çevre izni yenileme işlemini gerçekleştirirken belge süresinin bitiminden 6 ay önce başvurulması gerekmekte. fakat bir firma bu süreyi 2,5 ay geciktirmiş. bu durumda nasıl bir yol izleneceği konusunda fikri ve bilgisi olan benimle paylaşabilir mi lütfen.
  şimdiden teşekkürler....
   
 2. M.Berber

  M.Berber CMNet Üyesi

  Funda Hanım, firmada kapasite artışı söz konusu mudur? Bizim bir firmamızda yenileme işlemlerini geciktirmişti. Ama onlarda kapasite artışı söz konusu idi. Başvurularını da bu şekilde başlatmıştık. Sorun olmadı. @funda bülbül
   
  funda bülbül bunu beğendi.
 3. funda bülbül

  funda bülbül CMNet Üyesi

  bildiğim kadarı ile üretimde herhangi bir değişiklik yok. Ve bu durumda da GFB süreci ile başvuru yapmak gerekiyor sanırım @M.Berber
   
 4. fatih boztepe

  fatih boztepe CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Başvuru gecikti ise gfb yenileme başvurusunda diğer bütonunu seçip nedenini açıklayacaksınız. Bu arada sayın Berberi 'in dediği gibi kapasite artışı varsa çed, uygunluk görüşlerini yenileyip öyle devam edersiniz. Onları işaretlemenize gerek yok çünkü aynı gfb işlemlerini yapacağınız için belgeler yenilenmiş olacaktır.
   
  funda bülbül bunu beğendi.
 5. Batuhan Aşcı

  Batuhan Aşcı CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,
  @funda bülbül Gecikme durumunda ne yapılacağı ile ilgili en doğru bilgiyi İl Müdürlüklerinden alabileceğiniz kanaatindeyim. GFB aşamasına gerek görmeden direk izin işlemlerine geçebilirsiniz belki.
   
  funda bülbül bunu beğendi.
 6. M.Berber

  M.Berber CMNet Üyesi

  @funda bülbül GFB sürecinden başlanıyor , sistem direk belge yenileme(izin sürecinden) olarak başlatmıyordu hatırladığım kadarıyla.
   
  funda bülbül bunu beğendi.
 7. fatih boztepe

  fatih boztepe CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Online üzerinden izin lisans yenileme bütonuna bastığınızda süresi geçti ise (180 gün öncesinde değilse) "İzin ve İzin/Lisans belge süre bitimi nedeni ile yenileme başvurusu yapamazsınız uyarısı veriliyor. Bakanlık böyle bir durumda gfb başvurusundan başlatılmasını söylemiş ve başlatılmıştır.

  GFB başvurunu seçip ilgili tesisinizi yazdığınızda zaten gfb yenileme başvurusunu göreceksiniz. Orada diğer kısmını seçip açıklamayı yazmalısınız. Tabi ki belde İl Müdürlüğünüze başvurun ama bu işlemlerin bölgesel değişeceğini sanmıyorum. Bakanlığa sormanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

  Bu arada gfb alıp çevre izni sürecini devam ettiren arkadaşlara bilgi ve tecrübe amaçlı şunu da söyleyeyim. Sakın başvuru sürecinde online sistemde gösterilen takvime sadece güvenmeyin, aldığınız GFB üzerinde yazan bitiş tarihi ile kontrol edin.
   
  funda bülbül ve Batuhan Aşcı bunu beğendi.
 8. funda bülbül

  funda bülbül CMNet Üyesi

  ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum @fatih boztepe @Batuhan Aşcı @M.Berber Bakanlığın verdiği bilgi de GFB sürecinden başlayacağı yönünde. Verdiğiniz kıymetli bilgiler için tekrar teşekkürler arkadaşlar
   
  M.Berber bunu beğendi.