Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre İzni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Erdem2006 tarafından paylaşıldı.

 1. Erdem2006

  Erdem2006 CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Geçici faaliyet belgesi aldığımız plastik geri dönüşüm firması için, izin belgesini alma aşamasında, "ambalaj atığı geri kazanım lisansı" için benden, "Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi" isteniyor. Bu belge hakkında benim bilgim yok, Bu belge nerden temin edilebilir, başka bir ismi var mı?
  Bir de bu formlar doldurulduğunda, bakanlıktan veya il çevreden ne zaman kontrol için gelirler? Belediye ile yapılması gereken bir işlem var mı?
  Bu konularda sıkıntılarım var, yardımınızı bekliyorum.
   
 2. Tuba Güneşli

  Tuba Güneşli CMNet Üyesi

  merhaba,
  2 sene önce Lisans alırken TSE Deney Laboratuarları ndan -gebze/kocaeli- rapor almıştım. geçen süre zarfında herhangi bir değişiklik olmadıysa sanırım buradan halledebilirsiniz. telefonla görüşün sizi yönlendireceklerdir. form doldurup, ödeme dekontu ile birlikte numune göndermeniz gerekecektir.
  bunun dışında sadece gdt ile ilgili işlem yürütecekseniz yani tat yoksa işin içinde belediye ile ilgili işlem olmaması gerekir.
  son olarak da kontrol için gelecekleri zaman belli olmaz, il çevredeki arkadaşların plan programına bağlı bu,,eğer dosyanızın kimde olduğunu biliyorsanız onunla sürekli iletişim halinde olmanız yararınızadır.
  umarım yardımcı olabilmişimdir,,kolay gelsin, iyi çalışmalar..
   
  irem ezgi kahraman bunu beğendi.
 3. Erdem2006

  Erdem2006 CMNet Üyesi

  Deney laboratuvarını bulup, bilgi alacağım. Çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.
   
Çevre İzni konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre izni

  meraba arkdşlar Evsel atıksu arıtma tesisi için cevre iznine basvuran arkadas var mıı acabaa??? hammadde girdisi kısmı var orayaa ne yazıcamm biligisi olan varmı??
 2. Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni

  Bu ikisi arasındaki net farkı iyi bilen birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Elimde bir tesis var. Bu tesisin 1999 da kurulmuş bir arıtma tesisi var. Bu tesis için şimdi izin almam gerekiyor ancak elde bir proje vb bir şey yok. Arıtma tesisi atıksuyunu denize deşarj ediyor, 300 - 400 m kadar ileriden. Ancak olayın karıştığı konu şu: Öncelikle alınacak izin deşarj izni mi dersiniz, derin...
 3. çevre izni

  mrb arkadaşlar çevre izninin atıksu konusunda başvuru yapacam, başvuru aşamasında arıtma çamuru analizi istendi ama yönetmelikleri incelediğimde arıtma çamuru analizi gerekiyor diye bir ibare bulamadım sadece tarımda kullanılacaksa isteniyor bu konuda yardımcı olursanız ....
 4. Deşarj izni ve çevre izni

  Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
 5. Çevre izni

  mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....