Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre izni

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

1. mrb arkadaşlar çevre izninin atıksu konusunda başvuru yapacam, başvuru aşamasında arıtma çamuru analizi istendi ama yönetmelikleri incelediğimde arıtma çamuru analizi gerekiyor diye bir ibare bulamadım sadece tarımda kullanılacaksa isteniyor bu konuda yardımcı olursanız ....

2. ufukkaraduman

ufukkaraduman CMNet Üyesi

katı atıkların kontrolü yönetmeliğini okursan orada yazıyor.

3. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

denetleme esnasında arıtma tesisniz varsa arıtma çamurlarını nasıl bertaraf ediyorsunuz diye soru geleceğinden şüpheniz olmasın.bu yüzden de arıtma çamurlarını bertaraf şeklinizi belirlemeniz lazım.analizinizi yaptırırsınız eğer çamurunuz tehlikesizse belediyenin depo sahasına belediye ile görüşüp yollayabilirsiniz ya da toprak iyileştirmede kullanılabilecek bi sonuç çıkarsa toprakta kullanırsınız.yok analiz sonucu tehlikeli çıkarsa tehlikeli atıkları bertaraf eden bir firma bulmanız gerekmekte.bu firma çimento fab. da olabilir artıma çamuru bertaraf eden tesislerde olabilir.

4. Analİz yaptirmasi gerekİyor ama denetİm sirasinda benİm anlatmak İstedİĞİm İzİn baŞvurusu da yaptirmasi gerekİyor mu? Çevre İznİ baŞvurusunda İnternet ortaminda İstenen bİr belgemİdİr?

çevre izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izni

meraba arkdşlar Evsel atıksu arıtma tesisi için cevre iznine basvuran arkadas var mıı acabaa??? hammadde girdisi kısmı var orayaa ne yazıcamm biligisi olan varmı??
  2. Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni

Bu ikisi arasındaki net farkı iyi bilen birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Elimde bir tesis var. Bu tesisin 1999 da kurulmuş bir arıtma tesisi var. Bu tesis için şimdi izin almam gerekiyor ancak elde bir proje vb bir şey yok. Arıtma tesisi atıksuyunu denize deşarj ediyor, 300 - 400 m kadar ileriden. Ancak olayın karıştığı konu şu: Öncelikle alınacak izin deşarj izni mi dersiniz, derin...
  3. Çevre İzni

Merhaba arkadaşlar, Geçici faaliyet belgesi aldığımız plastik geri dönüşüm firması için, izin belgesini alma aşamasında, "ambalaj atığı geri kazanım lisansı" için benden, "Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi" isteniyor. Bu belge hakkında benim bilgim yok, Bu belge nerden temin edilebilir, başka bir ismi...
  4. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  5. Çevre izni

mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....