Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mustafa Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Ünal

Mustafa Ünal CMNet Üyesi

mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....

2. Murat Tosun

Murat Tosun CMNet Üyesi

öğrenebildiyseniz bizimlede paylaşirmisiniz

3. Arif Doğan

Arif Doğan CMNet Üyesi

tesisler aynı vergi numarasına, aynı sgk iş yeri numarasına sahip ve aralarındaki mesafe 500 m aşmıyorsa enteğre tesis olarak değerlendirerek uygunluk belgeni tek tesismiş gibi düşünerek başvuru gerçekleştirebilirsin.

4. Mustafa Ünal

Mustafa Ünal CMNet Üyesi

tesisler aynı vergi numarasına ve aynı sgk iş yeri numarasına sahip fakat aralarındaki mesafeler farklı.tas ocağı ,kırma eleme tesisi farklı yerlerde ve mesafe 500 metreden fazla.

5. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

bu 500 metre olayını ben ilk defa duyuyorum. yönetmelikte de böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. bu bilgiye nereden ulaştınız acaba? gerçekten bilgim olmadığı için soruyorum

6. Arif Doğan

Arif Doğan CMNet Üyesi

başvuru yaptığım il çevre müdürlüğü bu mesafeyi sağlamamızı istedi

7. Murat Tosun

Murat Tosun CMNet Üyesi

firmamız için GDT (ambalaj atıkları)ve TAT faaliyetleri için GFB aldık....2side aynı mekan içinde.....şimdi bulundurmamız gereken çevre görevlisi sayısı ne olmalı....

2 faaliyet içinde ayrı ayrı danışmanlık mı almalıyız...tek bir danışmanlık yeterlimi

8. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Hangi il çevre müdürlüğü bu mesafeyi sağlamanızı istedi?

9. Arif Doğan

Arif Doğan CMNet Üyesi

mesafe zaten uygundu (afyon çevre)

10. Mustafa Ünal

Mustafa Ünal CMNet Üyesi

bnm bulunduğum bölgede hazırlanan proje tanıtım dosyasında da 500 metre etrafında herhangi bi yerleşim yeri olmadığı için gürültüden muaf olduğu yazıyodu yani böle bişey var.

11. radres

radres CMNet Üyesi

gürültüden muaf olur 500 metre olayı dogrudur

12. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

500 metre mesafesi gürültü muafiyeti için var ancak 500 metre mesafe de entegre kabul edilip edilmeyeceği konusunda yönetmeliklerde bir şey yazmıyor yada ben atladım

13. Mustafa Ünal

Mustafa Ünal CMNet Üyesi

tesis entegre sayılıyo tas ocağı ve kırma eleme tesisi farklı yerlerde ve mesafeleri 500 den fazla tek bir çevre iznine basvuracağım yani.

14. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

arkadaşlar doğru konuya mı yazıyorum bilmiyorum ama benim merak ettiğim şey de bütün izinler için ortak bir geçici faaliyet belgesi başvurusu yapıldı. geçici faaliyet belgesini de aldık. (tesis ek 1 bu arada) başvurduğumuz lisans konularından birinde lisans koşullarına yeterli görülmedik diyelim. böyle bir durumda lisansı alamamamız diğer başvurulara etki eder mi?

15. Neslihan Öztürk

Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

gfb 'li toplama ayırma tesisi için bu son yönetmelik değişikliği ile (veri giriş sitemi onay yazısı ile )lisansa başvuran arkadaşlar varmı?Bu onay yazısı nasıl alınıyor belli bir şartı varmıdır?tesisim belediye sisteminden toplama yapacak yönetim planı hazırlanması gerekiyor ancak lisans alma sürecini kısaltabiliyormuyuz yönetim planı hazırlamadanda veri giriş sistemi onay yazısını alabiliyormuyuz ?il çevreler bana bu konuda net bi bilgi veremediler.bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

16. Murat Tosun

Murat Tosun CMNet Üyesi

lisans almak için belediyelerle sözleşme yapma zorunluluğu kalktı

KaanDogukan bunu beğendi.
  17. Br_br

Br_br CMNet Üyesi

Her şantiye için çevre izni alınması gerekmekte midir?

Çevre izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izni

meraba arkdşlar Evsel atıksu arıtma tesisi için cevre iznine basvuran arkadas var mıı acabaa??? hammadde girdisi kısmı var orayaa ne yazıcamm biligisi olan varmı??
  2. Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni

Bu ikisi arasındaki net farkı iyi bilen birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Elimde bir tesis var. Bu tesisin 1999 da kurulmuş bir arıtma tesisi var. Bu tesis için şimdi izin almam gerekiyor ancak elde bir proje vb bir şey yok. Arıtma tesisi atıksuyunu denize deşarj ediyor, 300 - 400 m kadar ileriden. Ancak olayın karıştığı konu şu: Öncelikle alınacak izin deşarj izni mi dersiniz, derin...
  3. Çevre İzni

Merhaba arkadaşlar, Geçici faaliyet belgesi aldığımız plastik geri dönüşüm firması için, izin belgesini alma aşamasında, "ambalaj atığı geri kazanım lisansı" için benden, "Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi" isteniyor. Bu belge hakkında benim bilgim yok, Bu belge nerden temin edilebilir, başka bir ismi...
  4. çevre izni

mrb arkadaşlar çevre izninin atıksu konusunda başvuru yapacam, başvuru aşamasında arıtma çamuru analizi istendi ama yönetmelikleri incelediğimde arıtma çamuru analizi gerekiyor diye bir ibare bulamadım sadece tarımda kullanılacaksa isteniyor bu konuda yardımcı olursanız ....
  5. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...