Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelik

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  ÇEVRE KANUNUCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
  Resmi Gazete Tarihi: 29.04.2009 Resmi Gazete Sayısı: 27214
  Amaç
  Bu Yönetmeliğin amacı, Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan faaliyet ve tesisler tarafından 2872 sayılı Çevre Kanununa göre alınması gereken izin ve lisanslara ilişkin tüm iş ve işlemler ile bu iş ve işlemlere ilişkin yetkili mercilerin, çevre yönetim birimlerinin ve çevre görevlilerinin görev ve sorumlulukları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarının, işletmelerin ve işletmecilerin yükümlülüklerini belirlemektir.

  Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  İlgili yönetmeliğin EK-2 - (Ek:RG-24/2/2010-27503) - ÇEVREYE KİRLETİCİ ETKİSİ OLAN FAALİYET VEYA TESİSLER listesinde yer alan 4.19 Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayan faaliyetler için).* maddesinin hangi işletmeleri kapsadığı ile ilgili bilgi edinmek istiyorum. Özellikle plastik (poli....) ürünlerin ilgili hammaddeden basımı, enjeksiyonu vb. işlemlere tabi tutularak üretiminin gerçekleştirildiği tesisler bu madde kapsamında yer alıyor mu?
   
 3. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Kimyasallari kullanarak islem yapilan tesisler(presleme, dolum..vs) bu madde kapsaminda yer alabiliyor. Ornegin kimyasal madee kullanarak asindirici tas uretimi yapan bir tesis bu madde kapsaminda degerlendiriliyor. Sizde de eger poli vb malzemelerin islenmesi de dahil ise bu madde altinda degerlendirebilirsiniz.
   
 4. orcunskl

  orcunskl CMNet Üyesi

  yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.
  Yürürlükten kaldırılan yönetmelik
  MADDE 20 – (1) 29/04/2009 tarihli ve 27214 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Kanununca
  Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelik konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelik EKLER

  ÇEVREYE KİRLETİCİ ETKİSİ YÜKSEK OLAN FAALİYET VEYA TESİSLER EK1 1. Enerji Endüstrisi 1.1 Termik ve ısı santralleri. 1.1.1 Katı ve sıvı yakıtlı tesislerden toplam yakma sistemi ısıl gücü 100 MW veya daha fazla olan tesisler. 1.1.2 Gaz yakıtlı tesislerden toplam yakma sistemi ısıl gücü 100 MW veya daha fazla olan tesisler. 1.2 Aşağıdaki yakıtları yakan tesisler.* 1.2.1 Katı (Kömür, kok, kömür...
 2. Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelikte yapılan değişiklik

  14 Eylül 2012 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28411 YÖNETMELİK Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 29/4/2009 tarihli ve 27214 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin 8 inci maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki...