Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre kimyası bilgi alışverişi

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Hatice Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Hatice Yılmaz

Hatice Yılmaz CMNet Üyesi

iyi günler. yoruma bağlı bir sorum var ben bir takım yorumlar yaptım yanlış yada doğru ama sızın de fikrinizi almak istedim.Soru şöyle: Bir atık suya evsel atık su deşarjı yapıldığında deşarj sonrasında akarsu ortamında karbon, sülfür ve azot formlarında oluşacak değişimleri çözünmüş oksijen konsantrasyonuna bağlı olarak açıklayınız? Ben şöyle düşündüm: karbonun deşarjı ile organik yük fazlaşılacak ve çözünmüş oksijen azalcaktır azotta ilk deşarjda yeni kirlilik göstergesi olan amonyak halindeyken çözünmüş oksijen azaldıkça nitrata dönüşmesi ve anaerobik koşullar meydana gelecektir. anaerobik koşullarda etkin olan sülfür konsantrasyonu artaçak ve zamanla kirlilik oluşacaktır diye dusundum . Ama açıkcası bu dusuncemın pek doğru oldugunu tahmın etmıyorum ve sızın fıkırlerınızi almak istiyorum ...

Çevre kimyası bilgi alışverişi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Mühendisliği Kimyası

Çevre Mühendisliği Kimyası Yazar: Prof. Dr. İbrahim Peker Yayın Yılı : 2007 Sayfa Sayısı : 239 Yayınevi : Birsen Yayınevi Fiyatı : 15 TL Kitapta Yer Alan Önemli Konu Başlıkları Çevre Kimyası ve Temel Kavramlar Çözelti ve Kimyasal Analiz Bazı Temel Kavramlar Organik Kimya Prensipleri Çevrede Eser Elementler Katı Maddeler İletkenlik, Ekstraksiyon Kimyasal Denge...
  2. Çevre Kimyası II Ödevi- Sülfat

Sülfatın nerede problem çıkardığı, neden 1700 mg\l olarak bir sınır belirlendiği, arıtma tesislerinde nerelerde karşımıza çıktığıyla.. ilgili bir ödevim var yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Çevre kimyası laboratuvarı 2 föyleri

Öğrenci arkadaşlarımıza yararı olacağını düşünerek paylaşmak istedim. Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden alıntıdır.
  4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?