Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre kültürü

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

1. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Çevre kültürü olmayan bir firmaya bu kültürü oluşturmak için yapılması gerekenlerle ilgili bilgiye ihtiyacım var.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle patronunuz da bu kültür var mı yada oluşturulmasını istiyor mu?

Melih Coşar bunu beğendi.
  3. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Sorun oradan başlıyor zaten.

4. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

:koptum: ay environ :) mesele yine sizin patronunuzmu :D

Tolga Gül bunu beğendi.
  5. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

:))) valla napıcam bilmiyorum

6. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Hangi sektörde çalışıyorsunuz acaba

7. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

8. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

aynı sektörden sayılırız bende haddeciyim :) muhtemelen patronunuz küçük bir dükkandan işleri büyütüp şu anki haline getirdi tabi bu süreçte çevre nedir hiç bilmiyordu bi de arada şöyle sağlam bir ceza yememişse akıllanmaz

9. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Sayılır. Küçükten büyümüş, daha da büyümek istiyor ama daha büyük olması için çevre ve isg kültürünü de benimsemesi gerekli bence. Yapmam gerekenleri yapamıyorum, adam gereksiz gözüyle bakıyor. Sadece yasal prosedür, cezadan nasıl kurtuluruz, bir de kalite denetimini nasıl geçeriz. Direkt üst yönetime bağlıyım ama benimle muhattap bile olmuyor, işten anlamayan bir müdür yardımcısı aracılığı ile bürokratik işlemlerden daha uzun süren bir yöntemle haberleşiyoruz.

10. Merve Özkan

Merve Özkan CMNet Üyesi

"adam zar zor dükkanını büyütmüş çevre için para mı harcayacak !!!" bugünlere gelene kadar aklında sadece işleri büyütmek olan ve başarmış olan adama bu işler için para harcamak gereksiz hatta müsriflik gelir. bugünlere gelene kadar devlet baskı yapmış mı hayır, çevreye duyarlı teknolojin olsun demiş mi hayır, adam gelmiş bi güzel düzenini kurmuş bi şekilde işlerini yürütüyor biz de gidip onlara şu böyle olması lazım bu böyle olmamalı diyoruz, onun da hiç umru olmuyo tabi....
    hadi eskileri geçtim de, devletin, yeni kurulan yerler için çevre ile ilgili yeteri kadar uyarıları var mı acaba, bu uyarılara uyulup uyulmadığı ne kadar takip ediliyor???

11. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

İşim zor, insanda çalışma şevki kalmıyor.

12. Manolya Kandemir

Manolya Kandemir CMNet Üyesi

çevre kültürü oluşturmak çok zor... hala ağaç dikmenin benim işim olduğunu sananlar var. ve bence bu kültür insanın içinden gelen bir şey yani oturup bu atık noluyor, boya kutusunun içindekini bitirmesem nolur, bu hammadde sonsuza kadar varolacak mı diye 5 dk düşünmedikleri sürece bizim işimiz çok zor.
    :(

Merve Özkan ve Funda Saltık bunu beğendi.
Çevre kültürü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İnternette ikinci el kültürü

İkinci el mi yoksa yeni mi? Çağımızda tüketim alışkanlıkları gittikçe değişiyor. İnternetten ürün alım ve satımı giderek yayılırken, yürütülen bir proje ikinci el ürünlerin çevreye katkısını değerlendiriyor. Deutsche Welle Türkçe'nin bu konuda yaptığı haber şöyle: Günümüzde bit pazarları artık internet ortamına taşındı. Tüketiciler "Ebay" gibi alışveriş siteleri üzerinden ikinci...
  2. Genel Yazar Kültürü

YAZAR KÜLTÜRÜ Herkes yazar olabileceğini düşünür; fakat yazar olmakla yazan olmak arasında büyük farklar vardır. Yazı yazmak için yazar olmak gerekmez.. Forumda yazı yazmak için ise forum kültürünü bilmek gerekir. Bunun için iki temel kavram vardır. Birincisi mutlaka Türkçe imla kurallarına uymak, ikincisi açtığınız konuda ya da yazmış olduğunuz mesajda iki üç kelimelik okuyucuya hiçbir anlam...
  3. İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü Eğitimi

İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü Eğitimi adlı sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  4. Paylaşım kültürü ve sitenin geleceği

Sevgili Meslektaşlar, Siteyi kurmak düşüncesi öğrenciliğimin son yıllarında belirmiştir, kendi çapımda araştırmalar yapıyor, meslektaşlar ile iletişime geçiyor fakat her seferinde olumsuz geri dönüşler alıyordum. Bu tutum ve davranışların "mühendis" olan kişilere yakışmadığını düşündüğüm için mesleki bencilliği kırmak gerektiğine karar verdim. Bundan neredeyse 5 sene önce bu tutumu...
  5. "para, halkımın toprakları, kültürü ve inançlarından daha önemli değildir"

Uranyum devi AREVA'ya diz çöktüren Aborjin! 18.02.2014 16:52:36 Avustralya'lı Aborjin Jeffrey Lee Yakında Avustralya'ya gidecek olan bir arkadaşla bu ülke üzerine internette araştırma yaparken, gözümüz 17 Şubat 2013 tarihli bir habere takıldı birden. Haberde, uranyum devlerinden AREVA'nın, Avustralya'da Aborjin yerlilerinin yasadığı Koongarra topraklarında, 14 bin tonluk uranyum...